Wyjazd do polski na święta - wizyty lekarskie

PodGrupa Forum dot. informacji "innych", ale związanych z Hiszpanią.

Moderator: *mod

essto
t í m i d o

Wyjazd do polski na święta - wizyty lekarskie

pt lis 27, 2015 12:03 pm

Wybieramy się na święta do Polski (Kielce). Myślicie, że że będzie opcja aby w tydzień czasu umówić się do kilku lekarzy (endokrynolog, stomatolog, dermatolog). W sensie prywatnie, bo państwowo to wiadomo.
W pierwszej kolejności chciałbym wybielić sobie zęby :)

kkmz
t í m i d o

pt lis 27, 2015 1:33 pm

Wybielanie u stomatologa daje bardzo dobry efekt. Polecam jednak nie ostatnio popularne wybielanie lampą beyond ale po prostu wybielanie za pomocą systemu nakładkowego. Jest to o wiele lepsze jeśli masz wrażliwe zęby bo ich tak nie podrażnia.
Na http://proclinicdental.pl/service/wybielanie-zebow/ znajduje się opis poszczególnych metod.
Ostatnio zmieniony śr gru 07, 2016 7:41 am przez kkmz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pt lis 27, 2015 6:43 pm

dentysta jak dentysta - dobry polski kosztuje niewiele mniej niz hiszpański, a co zalatwicie w tak krotkim czasie u specjalistow w okresie swiatecznym? jak masz hiszpanskie seguro social czy jakies prywatne ubezpieczenie typu mutua to masz taniej i zachowana w razie czego ciaglosc leczenia. ja lecze sie w Hiszpanii, zabieram zapas lekow na pobyt, karte TSE (odpowiednik EKUZ) i modle sie, zeby nie musiec z niej korzystac.

Awatar użytkownika
antons
n o v a t o

śr lis 16, 2016 9:03 am

Nie no bez przesady. W Polsce ceny usług stomatologicznych są jednak dużo niższe niż w krajach Europy Zachodniej. Dotyczy to zarówno stomatologii estetycznej jak i chirurgicznej.

Awatar użytkownika
Polaco
l i t e r a t o

pt lis 18, 2016 1:45 am

antons pisze:Nie no bez przesady. W Polsce ceny usług stomatologicznych są jednak dużo niższe niż w krajach Europy Zachodniej. Dotyczy to zarówno stomatologii estetycznej jak i chirurgicznej.

zgadza sie :)
w Polsce duzo taniej

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pt lis 18, 2016 2:16 pm

Polaco w gabinecie wyposazonym jak hiszpański? taniej nie bedzie.
a isc do polskiego dentysty a potem pol dnia spedzic wkolejkach - bo to przeswietlenie, potem pacjenci na inne godziny i jeszcze nastepne przeswietlenie, poprawki etc? to niestety szybciej, taniej i wygodniej mam w Elche.
może teraz, kiedy kurs euro sie zmienil to bedzie nieco taniej - ale doliczajac podroz? bez sensu. ja na razie do PL sie nie wybieram, a namierzylam maly sklepik z polskimi produktami w Alicante (nie Mara Martket) - jeszcze musze sprawdzic czy dalej trwaja bo to bylo miesiac temu i podam (jakby ktos byl zainteresowany) namiary.

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

pt lis 18, 2016 5:54 pm

ikxio pisze:a isc do polskiego dentysty a potem pol dnia spedzic wkolejkach - bo to przeswietlenie, potem pacjenci na inne godziny i jeszcze nastepne przeswietlenie...

No właśnie, mnie zdziwiła jedna rzecz, ale może ja tak trafiam.

Z forów wszelakich wnioskuję, że w Polsce dentysta to dentysta, a po implanty się idzie do implantologa, po rentgen gdzie indziej, po aparat na zęby - do ortodonty.
Tymczasem tutejsi dentyści to maszyny wielofunkcyjne i wszystko robi jedna i ta sama osoba. I - jeśli o moją dentystkę chodzi - to powiedzenie, że "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" się nie sprawdza.

Ze składania całej mojej połamanej paszczy tylko jedną rzecz musiałam robić osobno: jakiś tam mega skaner, co to jest jeden na całą Navarrę (swoją drogą dobry pomysł na biznes). Ta sama dentystka, która zakłada proste plomby, zrobiła mi podniesienie dna zatoki, czyli całkiem solidną operację. A z jaką gracją wkręca śruby w szczękę :D
Koledzy też aparaty zakładają u "dentysty", tego samego, który leczy i czyści im zęby.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pt lis 18, 2016 6:27 pm

nie tylko Ty tak trafilas, chyba taka tu norma?

Awatar użytkownika
Polaco
l i t e r a t o

sob lis 19, 2016 12:52 pm

ikxio pisze:Polaco w gabinecie wyposazonym jak hiszpański? taniej nie bedzie.
a isc do polskiego dentysty a potem pol dnia spedzic wkolejkach - bo to przeswietlenie, potem pacjenci na inne godziny i jeszcze nastepne przeswietlenie, poprawki etc? to niestety szybciej, taniej i wygodniej mam w Elche.

W ktorym roku ostatni raz bylas u polskiego dentysty? Tak z ciekawosci

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

sob lis 19, 2016 2:52 pm

prawie trzy lata temu - jak bylam w PL - kuzyn jest dentysta, ma gabinet z prawdziwego zdarzenia (lacznie z rentgenem i chirurgia szczekowa + protetyka) i zapewniam, ceny jak w Hiszpanii, mi w zabki zajrzal z ciekawosci jak wyglada robota kolegow po fachu, bo leczyc nie bylo co, wiec sobie pogadalismy o wadach i zaletach opieki medycznej w roznych krajach - marginalnie, bo innych tematow zwlaszcza rodzinnych nie zabraklo -dlugo sie nie widzielismy.
ale z opowiesci gehenny jaka wowczas przechodzil znajomy chodzac z obolala szczeka od annasza do kajfasza bo taniej niby bedzie? dziekuje postoje.
oczywiscie koleznace mieszkajacej w Niemczech nawet przez mysl by nie przeszlo leczyc sie na miejscu, tani lot do PL, spanko u rodziny i ma i tak 30-40% taniej niz u siebie.

a w ogole to z dentystami (tfu, odpukac w niemalowane) niewam malo do czynienia bo prawie prochmicy nie mam, raz do roku przeglad i kamien wyczyscic. oby tak dalej.

GodNum
n o v a t o
Kontaktowanie:

Wyjazd do polski na święta wizyty lekarskie

ndz sie 25, 2019 8:54 am

Co roku zwalniam dzieci ze szkoły co najmniej tydzień przed świętami i nigdy nie było z tym problemu. Idę tylko do pani dyrektor i informuję, że dzieci jadą wcześniej na święta do Polski. Ale pewnie co szkoła to zwyczaj...

EdwardNum
n o v a t o
Kontaktowanie:

Wyjazd do polski na święta wizyty lekarskie

ndz sie 25, 2019 8:57 am

Witam
Dzisiaj dowiedzialam sie ze moje dziecko nie dostalo pozwolenia ze szkoly na wyjazd do Polski na 19 grudnia. Szkola nie poinformowala mnie wczesniej ze zanim ustale termin wyjazdu najpierw musze napisac wniosek o ZGODE od nich ta ten termin. Teraz zadne argumenty ich nie interesuja, ze nie wiedzialam o tym , ze nie znam holenderskiego ......Nie rozumieja ze mam wazne sprawy do zalatwienia w Polsce i ze to wymaga czasu... Najwazniejsze jest ze nie zapytalam o zgode. U nich swieta zaczynaja sie 25 grudnia i nie obchodzi ich to ze my Polacy mamy rodziny i ze mam swoje problemy....
czy ktos z Was mial taka sytuacje????

ryzyko
n o v a t o

Re: Wyjazd do polski na święta - wizyty lekarskie

czw paź 10, 2019 2:42 pm

ja nie rozumiem, ale po co ci taka zgoda?

Wróć do „Inne”