POP&ROCK po hiszpansku (mp3)

Kino, muzyka, literatura, historia, tradycja itp... oczywiście hiszpańskie

Moderator: *mod

icaro

POP&ROCK po hiszpansku (mp3)

sob kwie 12, 2003 9:35 pm

jako ze jest duze zainteresowanie muzyka hiszpanska (tylko nie w stylu busta czy upa dance,brrrrrr!!) podaje wam kilka stron z muzyka pop&rock oto one: jedna z moich ulubionych.autoryzowanymi .jesli chcecie kupic NAPRAWDE TANIO!! muzyke inna niz te ktora slychac w radio to tu: www.cincoeuros.com jak sama nazwa wskazuje plyty w cenie 5 euro .strona zawiera rozne mp3. jesli lubicie pop+bossanova+electro to ELECTROCUGAT (bez strony;plyta do kupienia w sklepach;wybaczcie to moi znajomi je,je).plyta nazywa sie "Visconti con hielo".jesli szukacie wiecej wyciagne cos jeszcze z favoritos... pozdrawiam P.D. tekst zostal eliminowany .sin saludos
Ostatnio zmieniony wt gru 02, 2003 10:50 pm przez icaro, łącznie zmieniany 2 razy.

Susanita

sob kwie 12, 2003 10:51 pm

Dzięki za linki :)
Fajnie, że są ludzie, którzy lubią hiszpańskie brzmienia ":)
Pozdrawiam

Cact00s

pn kwie 14, 2003 8:14 pm

a zna ktoś jakieś lokacje gdzie można ściągnąć rap po hiszpańsku :?:

Kulunka

czw lip 24, 2003 10:43 pm

Wszystko to vanitas al comparar z jakims porzadnym hiszpanskim hubem na necie, chociaz rzeczywiscie czasami trudno znalezc co mniej popularne discos ale w gaszczu 50 TB na pewno mozna odnalezc wiekszosc favoritas canciones y pelis, ja np. odnalazlem un dia plytke demo baskijskiej grupy blackfolkowej z ktorej czlonkiem korespunduje do dzis.

icaro

czw lip 24, 2003 10:47 pm

Kulunka pisze:Wszystko to vanitas al comparar z jakims porzadnym hiszpanskim hubem na necie, chociaz rzeczywiscie czasami trudno znalezc co mniej popularne discos ale w gaszczu 50 TB na pewno mozna odnalezc wiekszosc favoritas canciones y pelis, ja np. odnalazlem un dia plytke demo baskijskiej grupy blackfolkowej z ktorej czlonkiem korespunduje do dzis.
blackfolk que coño es eso??? no sera kepa junkera,no? chodzi mi o to aby ludzie poznali troche nazw zespolow a pozniej poszukali czegos w sieci p2p ,etiendes? flipo :!: ,blackfolk :?: mas detalles?

Kulunka

czw lip 24, 2003 11:07 pm

no sera kepa junkera de nada, myslalem raczej o the triarchy of vasconia,
co do blackfolku to nazwe te ukulem na poczekaniu, chociaz nie wykluczam ze ktos to tak nazywa, chodzi w uproszczeniu o rytmy ludowe
przyprawione ciezkim brzmieniem, dobrym przykladem jest tu Storm z Norwegii. Skoro mowa o nazwach to polecam oczywiscie Kortatu i Negu Gorriak chociaz tam są już nimi znudzeni dosc, Estope slucham takze z sentymentu, natomiast polecam p2p gdyz mozna tam znalezc perelki typu
Llorona Rafaela :)

Gość

wt sie 19, 2003 12:33 am

Mam pytanie do osób mieszkajacych w Hiszpanii. Kiedyś przez przypadek trafilam na piosenki Alejandro Sanz'a i poprostu jestem zachwycona. Ponieważ nie jest znany w Polsce to ciężko jest cokolwiek znależć na jego temat. Co prawda znalazlam stronki w internecie, ale moja znajomość hiszpańskiego jest narazie kiepska, a chcialabym wiedziec np. jak jest odbierany w Hiszpani i takie tam rózne rzeczy. Czy moglibyście coś napisać na ten temat? :)

maciej

wt sie 19, 2003 11:43 am

Pamiętacie zespół Heroes del Silencio ? Swego czasu był dość popularny w Polsce, ale nie wiem czy to nie ze względu na brzmienie pewnego słowa z refrenu, dość jednoznacznie się kojarzącego tutaj .... jakoś hiszpański rock do mnie nie przemawia ...

evally

czw wrz 11, 2003 2:31 pm

witam :)
skoro mowa o muzyce hiszpańskiej (czy śpiewanej po hiszpańsku) mam pytanie: czy moglibyśie napisać nazwy dobrych zespołów rockowych?
mam dość spory zbiór muzyki hiszpańskiej, ale rocka mało...

esternocleidomastoideo

wt wrz 23, 2003 5:15 pm

Icaro,no powiedz ludziom ze Mecano jest super,niech sobie przypomna Hijo de la Luna,w wersji org jest cymes.Wszystkie kawalki są dobre zreszta. Co do hihopu-polecam-Violadores del verso, Doble V,Tote King...

icaro

wt wrz 23, 2003 10:56 pm

Ewuś pisze:witam :)
skoro mowa o muzyce hiszpańskiej (czy śpiewanej po hiszpańsku) mam pytanie: czy moglibyśie napisać nazwy dobrych zespołów rockowych?
mam dość spory zbiór muzyki hiszpańskiej, ale rocka mało...
jest sporo... Barricada, A Palo Seko,Hamlet(calkiem niezly!!),Manolo Kabezabolo (swietny gosc;chyba dwa lata temu juntos hemos esnifado un par de ...je,je!!),Soziedad Alcoholika,El ultimo de la fila,Aterciopelados(mexico),Manu Chao(cos niesamowitego),moj kolega z Electrocugat,BogusBand(ex-heroes del silencio),GothicSex,Amparanoia(co za glos!!!),Killerbarbies(bardziej znani w niemczech niz w hiszpanii) no i to by bylo na tyle... escuchando tzn.xenna "aj dont" jacek aun vivia... saludos muy tristes...

STYRO

wt wrz 23, 2003 11:29 pm

icaro pisze:Manolo Kabezabolo (swietny gosc;chyba dwa lata temu juntos hemos esnifado un par de ...je,je!!),.

Jest sie czym chwalic chlopie.....

icaro

czw wrz 25, 2003 8:37 pm

:twisted: me gusta lo illegal,lo inmoral... :twisted:

Susanita

pt wrz 26, 2003 10:39 am

Nie wiecie może skąd ściągnąć album Juniora z piosenką "Down" (no wiecie, UPA i te sprawy...)?

evally

śr paź 22, 2003 9:21 pm

a ja bardzo, ale to bardzo proszę o to, czy nie moglibyście mi podać stron z internetowymi radyjkami z muzyką śpiewaną po hiszpańsku :) :?: :?: :?:
szukam i szukam i znajduję tylko radia mówione :P :lol: :(

Susanita

pt paź 24, 2003 10:30 am

No Mecano super jest :)... Mi się podoba "Salvador Dali", "Madrid"..
Polecam jeszcze Ella Baila Sola :)
Bisbal też fajny ^__^

evally

pt paź 24, 2003 9:39 pm

Bisbal hehe :lol: "Ave Maria" mnie rozbawia :P :lol:

mam kilka najukochańszych utworów:
Laura Pausini Entre Tu Y Mil Mares i Volvere Junto A Ti :!: :!: :!:
ostatnio Natalia Locura Y Pasión :) :!: :!:
Marta Sanchez Amor Cobarde, Sigo Intentando
Beth Estas, Llevame Contigo :!: :!:
Angel Lopez Elegiste Perder :lol:
Cristian Castro Mi Vida Sin Tu Amor
Jaci Velasquez Como Se Cura Una Herida :!: :!:
Las Nińas Oju
Malu Como Un Angel
Natalia Lafourcade Mirame Mirate
Nika Trampa De Cristal
Shakira Inevitable :!:
Sin Bandera Te Vi Venir
Tiziano Ferro Alucinado :lol:

lubię też niektóre utwory z Operación Triunfo, jak np. El Eco De Tu Voz (Gisela) czy Otro Amor Vendra

ech... ja kocham hiszpański, a piosenek całe mnóstwo... oszczędze was i już nie napiszę więcej tytułów :mrgreen:

Susanita

pt lis 28, 2003 11:40 pm

Właśnie, jaka jest wasza ulubiona piosenka Mecano?
Osobiście polecam Solo soy una persona, Tu, Naturaleza muerta i Eugenio Salvador Dali :).

Wróć do „Kultura”