Sklepy ogrodnicze w Barcy

Kino, muzyka, literatura, historia, tradycja itp... oczywiście hiszpańskie

Moderator: *mod

makol
c o n t e r t u l i o

Sklepy ogrodnicze w Barcy

czw wrz 03, 2015 2:48 pm

Znacie może jakies markety ogrodnicze w miescie bo ja poza Leroyem w Maquiniscie nie moge niz znalezc niestety. Szukam ziolek na balkon w Polsce dostepnych w kazdym markecie... tu udalo mi sie znalezc oregano i ostre papryki. Zalezy mi na miecie bazyli i szczypiorku :)

PS.Sadzicie co na balkonach z ziol lub warzyw? Mozna cos jeszcze posiac we wrzesniu (pozna salata pewnie i groszek) czy raczej na nastepny sezon.[/list][/list]

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

czw wrz 03, 2015 6:46 pm

doniczki z ziolami roznymi kupuje najczesciej na bazarze lub w kwiaciarniach - rozejrzyj sie kiedy masz w okolicy dzien targowy, zawsze jest co najmniej jedno stoisko z kwiatami i ziolami. w marketach to najwyzej nasiona mozna kupic, ale ja w hodowle wlasna sie nie bawie bo to upiorne slonce wszystko wypali.

makol
c o n t e r t u l i o

czw wrz 03, 2015 10:59 pm

Dzieki. Poszukam w kwiaciarniach. Podpowiesz jeszcze jak jest dzien handlowy po hiszpansku (to sobie zagooglam)? Ja mam balkon zacieniony przez las wiec może nie bedzie zle a pod blokiem sasiedzi posadzili pomidory wiec cos tam rosnie(mysle o koktajlowych ale w nastepnym sezonie). Mam blisko targowisko (val de herbon) ale w sumie jeszcze nie bylam ...hmmm może tam jakies stoisko bedzie. Dzieki w kazdym razie bo nie wiedzialam ze tu jest cos takiego jak dzien handlowy. Musze zbadac temat 😃

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pt wrz 04, 2015 1:58 am

oj Katalonia? w reszcie swiata nazywa sie to día de mercadillo. ogolnie taki targ w wyznaczony dzien to mercadillo. po katalonsku to bedzie mercat jak wujaszek google podpowiada. :lol:

makol
c o n t e r t u l i o

pt wrz 04, 2015 4:19 pm

Dzieki wielkie 😃

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

pt wrz 04, 2015 5:01 pm

Szukaj "jardinería", na bank są nawet osiedlowe sklepiki.
Są też na pewno wielkopowierzchniowe, jak jesteś zaciekłą ogrodniczką to ostrzegam, trudno z nich wyjść ;)

Ogród w ziołach? Marzenie, niestety, wszystko mi notorycznie zżerały jakieś mszyce i się zniechęciłam :( Ale może czas wrócić do pomysłu, w kuchni by się bardzo przydały.

EDIT: hyhy, znalazłam :D
http://www.catalunyaplants.com/venta-de ... na-online/
otwarte w niedzielę. Silnej woli życzę, albo zasobnego portfela i dużego balkonu :D
Jardilandy też masz w okolicy:
http://www.jardiland.es/blog/centros/

Wróć do „Kultura”