Książka o historii Hiszpanii - propozycje

Kino, muzyka, literatura, historia, tradycja itp... oczywiście hiszpańskie

Moderator: *mod

platom
n o v a t o

Książka o historii Hiszpanii - propozycje

wt mar 12, 2013 11:59 am

Chciałbym sobie przyswoić wiedzę o historii tego pięknego kraju i szukam ciekawych i sprawdzonych przez Was pozycji. Sam znalazłem dwa tytuły: "Historia Hiszpanii" Simon Barton, oraz ten sam tytuł autorów Tunon de Lara, Baruque, Ortiz. Proszę o pomoc i Wasze opinie, interesuje mnie szczegółowy przekrój od czasów starożytnych, aż po współczesność. Z góry za pomoc dziękuję!

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

wt mar 12, 2013 5:56 pm

Znasz hiszpański?
Książki Ci nie polecę, ale serial dokumentalny, całkiem strawny nawet dla mnie, a historia nigdy nie była moim ulubionym przedmiotem:
http://www.rtve.es/alacarta/videos/memoria-de-espana/

platom
n o v a t o

wt mar 12, 2013 7:07 pm

Cauliflowerpl pisze:Znasz hiszpański?
Książki Ci nie polecę, ale serial dokumentalny, całkiem strawny nawet dla mnie, a historia nigdy nie była moim ulubionym przedmiotem:
http://www.rtve.es/alacarta/videos/memoria-de-espana/

Nie znam hiszpańskiego, zacząłem się uczyć. Dziękuję za link.

gustavolima
n o v a t o

pn mar 18, 2013 3:48 pm

Historia Hiszpanii - Simon Barton

ErnestNowaczek
n o v a t o
Kontaktowanie:

pt kwie 05, 2013 2:05 pm

Czytałem kiedyś książkę "Hiszpania - mit czy rzeczywistość? Monografie.". Bardzo dobra książką, myślę, że warto przeczytać.

Muzzaica
n o v a t o
Kontaktowanie:

Re: Książka o historii Hiszpanii - propozycje

ndz kwie 07, 2013 6:54 pm

platom pisze: "Historia Hiszpanii" Simon Barton, oraz ten sam tytuł autorów Tunon de Lara, Baruque, Ortiz

Oprócz tych dwóch podręczników, standardowym trzecim jest "Historia Hiszpanii" Miłkowskiego i Machcewicza (wyd. 3) - autorzy w dość wyważony sposób podają faktografię, jest on też trochę krótszy niż podręcznik Tuñona de Lary i spółki.
Generalnie Hiszpanie skupiają się mocniej np. na kwestiach społecznych, a ich podręcznik jest uważany za nieco lewicowy, ale na pewno jest bardziej szczegółowy.

Wróć do „Kultura”