Intencje Mszalne

Kino, muzyka, literatura, historia, tradycja itp... oczywiście hiszpańskie

Moderator: *mod

Santiaguita
n o v a t o

Intencje Mszalne

pt kwie 13, 2012 3:56 pm

W czerwcu będę w Hiszpanii z moimi bliskimi i jako że wtedy przypada ważna dla mojej rodziny rocznica, zamówiłam tam intencję Mszalną w Kościele w miejscowości, w której będę przebywała. I chciałabym Was zapytać, czy wiecie może jaka jest zwyczajowa wysokość "estipendio", jakie powinnam dać Księdzu? Spotkałam się ze stwierdzeniami, że jest to odgórnie ustalone jako 8 euro (na innych stronach pisze o kwocie 15 euro), w odróżnieniu od polskiego "ile łaska". Jak to jest? A może to zależy od regionu (będę w Katalonii)? Chciałabym też zapytać, czy Hiszpanie często zamawiają intencje? Czy każda Msza jest w intencji jakiegoś parafianina? Uczestniczyłam już w kilku Mszach w kraju Cervantesa, ale kompletnie nie zwróciłam na to uwagi :( . I chciałabym też dowiedzieć się, czy taka Msza, np. w intencji małżonków świętujących którąś tam rocznice ślubu jest w jakiś sposób uroczystsza, czy tez zwyczajnie, Ksiądz na początku nabożeństwa odczyta zamówiona intencję i tyle? Z góry serdecznie dziekuję za pomoc :) .

Wróć do „Kultura”