Prosta literatura po hiszpańsku

Kino, muzyka, literatura, historia, tradycja itp... oczywiście hiszpańskie

Moderator: *mod

Gavlino

Prosta literatura po hiszpańsku

czw mar 11, 2010 12:47 pm

Poszukuję prostych książek w jęz. hiszpańskim, których czytanie byłoby jednocześnie przyjemne i pożyteczne. Chciałbym nauczyć się z nich słownictwa używanego często w codziennym jęz. mówionym. Z tego względu wykluczone są książki:

- których akcja dzieje się w odległych czasach albo w hermetycznym środowisku (np środowisko szewców w Madrycie w XIX w)
- pisane archaicznym językiem
- w stylu poetyckim, zawierającym neologizmy, wirtuozerskie popisy, zabawy tekstem/konwencją etc
- z rozbudowanymi opisami miejsc/postaci i co za tym idzie - z wieloma rzadko spotykanymi przymiotnikami w każdym zdaniu
- trudno dostępne (nie osiągalne w Instytucie Hiszpanskim w Wawie bądź w internecie)
- tłumaczenia hiszpańskie książek zagranicznych
- książki o zerowej wartości literackiej (takie jak "Kod Da Vinci")

Swój poziom jeśli chodzi o czytanie w jęz hiszpańskim oceniami na B2/C1 (znam świetnie jęz. włoski i angielski). Przeczytałem dotąd "Hija de la Fortuna" Isabell Allende (bylo ok i czytalbym inne jej ksiażki, ale z tego co zdążyłem się zorientować, co druga opowiada o Californi w XIX w.) i książkę włoskiego autora A. Tabucchi "Sostiene Pereira" (prosta, bardzo dobra, właśnie takich szukam).

Abcn
l i t e r a t o
Lokalizacja: BCN-CAT-ESP-eu-planeta Ziemia..., w Polsce Minsk Maz

czw mar 11, 2010 1:21 pm

"Sin noticias de Gurb", Eduardo Mendoza , 1991
tzw lekka literatura

Tinto

czw mar 11, 2010 4:01 pm

Z lekkiej literatury polecam:
Louann Brizendine "EL CEREBRO FEMENINO"
Edición: Rba Editores 2008

Awatar użytkownika
nom-ej-odas
*mod

czw mar 11, 2010 10:17 pm

Przyjemne z pozytecznym...
León Degrelle // almas ardiendo 8)

zyz

czw mar 18, 2010 1:26 am

ślicznie Gavlino , to może teraz przeczytaj jeszcze jeden rozdział
ksiażeczki oszczednościowej i jedź gdzies sie poopalać i jodu nałykać ,

tanilla

pn gru 06, 2010 9:57 am

Zafon tez nie jest nawet taki trudny jezeli chodzi o literature. Mozna sie od niego perfekcyjnie nauczyc czasu przeszlego (z opowiesci)

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pn gru 06, 2010 12:35 pm

polecilabym Zafona i te zwariowane kryminalki Pereza - przekonasz sie pisza rozsadnym jezykiem i maja wyczucie przeszlosci- a w ogole jak szukasz klasyki to niesmiertelny Don Kichot w wesji full jak zdolasz sie pzez to przekopac- bo niestety na dobre tlumaczenie Lema jeszcze nie trafilam w przeciwienstwie do Holmesa i kryminalkow Christie -to w kwestii oczekiwan nie zwiazanych z neologizmami i hermetycznym srodowiskiem
tak naprawde po co pytasz jak wiesz czego nie lubisz? ja nie cierpie platkow owsianych bez wzgledu na pore ich podania i snobowania

Ana Monica

śr kwie 27, 2011 5:45 pm

Hola:)a widzieliście w empiku nowy magazyn po hiszpańsku La Revista Espanola? Teksty są opracowane przez lektorów, przy każdym jest zaznaczony poziom trudności. W środku są słowniczki i ćwiczenia. W sam raz żeby poczytać coś po hiszpańsku i się czegoś nauczyć. Mnie się bardzo podoba, a dłuuugo szukałam czegoś w tym stylu. Pozdr.

Andres

Marquez?

pn maja 23, 2011 8:00 pm

A może "Todos los cuentos" Marqueza?

Wydaje mi się, że łatwiej czyta się krótsze opowiadania niż długie powieści, jeśli nie zna się dobrze języka.

Ja mam jeszcze coś takiego; http://www.amazon.com/Spanish-Stories-C ... 0486253996

Ale myślę, że niestety tylko w amazon.com dostępne.

pozdrawiam,
Andres

Barrytup
n o v a t o
Kontaktowanie:

Prosta literatura po hiszpansku

sob lip 13, 2019 2:20 pm

No nawet fajny ten art :.Ten temat powinien raczej trafic do dzialu literatura poniewaz zamieszcza sie tam strony WWW,artykuly itp. z ktorych mozna sie uczyc.Zreszta ten tekst to literatura.Wiec definitywnie powinien trafic do dzialu literatura.

Wróć do „Kultura”