udeptana ziemia czyli dyskusje niepoltyczne

PodGrupa Forum dot. spraw polityki w Hiszpanii, partii politycznych, autonomii, rządu, pary królewskiej

Moderator: *mod

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

pn cze 02, 2014 10:59 pm

Mahou pisze:norbo, z ciebie jest po prostu bezczelny, obrzydliwy typ..
Powiedz mi w jaki sposob pomogles tym dzieciom ? .. Prowadzicie może fundacje? Pomogliscie chociaz jednemu dziecku ?.. My, jako firma chetnie przekazemy pewne srodki w ramach pomocy..

Jak łatwo być dobrym! Wystarczy na jakiś czas odebrać ludziom możliwość zaspokojenia prymitywnej, ale niezbędnej potrzeby. A potem oddać ją pańskim gestem. Wdzięczność ludzi będzie szczera i nieudawana.

[Siergiej Łukjanienko - Zimne błyskotki gwiazd]

ikxio pisze:norbo rozumiem, ze wrociles ze szkolenia u Maduro w Wenezueli?
nie zwracaj mi glowy (...)

Jakiś problem?...

Mahou
c o n t e r t u l i o

sob cze 07, 2014 9:51 am

Tak. Syndrom Sztokholmski lecza psychiatrzy, a nie belkot na forach.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

sob cze 07, 2014 8:35 pm

już tu byli tacy co proponowali konsultacje psychologiczne przez skype´a

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

ndz cze 08, 2014 9:17 am

Mahou pisze:Tak. Syndrom Sztokholmski lecza psychiatrzy, a nie belkot na forach.

Nie jestem pewny czy można zastosować to określenie do całych społeczeństw ale coś w tym jest.

Mahou
c o n t e r t u l i o

ndz cze 08, 2014 11:47 am

Znakomita wiekszosc spoleczenstw wyznaje zasade i tu cytat - "lewicowość to rodzaj fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia. "
Po prostu zyjesz w swoim wyimaginowanym, malym swiatku traktujac te swoje bzdurne teorie jak aksjomat ..Pozytku z tego zadnego ,,

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

ndz cze 08, 2014 4:51 pm

Mahou pisze:Znakomita wiekszosc spoleczenstw wyznaje zasade i tu cytat - "lewicowość to rodzaj fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma najmniejszego znaczenia. "
Po prostu zyjesz w swoim wyimaginowanym, malym swiatku traktujac te swoje bzdurne teorie jak aksjomat ..Pozytku z tego zadnego ,,

Może i masz rację - niewielki z tego pożytek, ale też na pewno żadna szkoda a tego o "prawicowości" powiedzieć już nie można.

Mahou
c o n t e r t u l i o

pn cze 09, 2014 9:05 am

Zadna szkoda ??? .. Wy, lewicowcy obiecujecie ludziam pogon za dobrobytem , który nigdy nie nadejdzie.. Zawsze znajdzie sie "kolejny plan piecioletni", po ktorym bedzie już tylko lepiej..

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

pn cze 09, 2014 10:20 am

Popraw mnie jeśli się mylę ale wydaje mi się, że akurat to obiecują obie strony - i jak dotąd nie udało się to żadnej. Ale nie jest to kwintesencja lewicowości jako takiej, główne cele lewicy (ideologicznej, nie populistycznej) to prawa jednostki i szeroko rozumiana sprawiedliwość społeczna. Prawica natomiast koncentruje się na dążeniu do nadmiarowej regulacji (co musi prowadzić do ograniczenia praw jednostki) oraz tworzeniu systemu pod dyktando "elit". Nie rozmawiamy tutaj oczywiście o żadnych konkretach tylko o ogólnych założeniach ideologicznych - trudno o konkrety gdy w Europie praktycznie nie ma już lewicy na scenie politycznej (naturalnie potrafimy rozpoznać populizm, prawda?).

Estery
n o v a t o
Kontaktowanie:

śr kwie 22, 2015 1:14 pm

Z tą prawicą to trochę Ci się chyba pomyliło... :)

Z tego co ja wiem, to prawica dąży właśnie do tego, aby regulacji było mniej. Włącznie z podatkami. Ponadto aby była większa wolność gospodarcza i społeczna.

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

pt kwie 24, 2015 11:01 pm

No to chyba coś musiało bardzo się zmienić. Gdy byłem w Polsce za rządów prawicy to doznałem szoku, wszędzie policja i mandaty... Tutaj też mamy kilka przykładów, choćby nowe prawo penalizujące wiele obszarów aktywności obywatelskiej. Lewica jako taka zasadniczo jest luźniejsza, nie myl jednak pojęcia "lewicy" z poprzednim okresem - może trudno to zrozumieć ale partia bolszewicka była raczej prawicowa niż lewicowa, wynikało to pierwotnie z potrzeby chwili, potem skisło. A i nawet "prawicowi komuniści" nie wchodzili raczej w kwestie obyczajowe, tak jak to usiłuje robić współczesna prawica.

"Wolność gospodarcza" to oksymoron, nie może istnieć wolność zniewalająca. A przecież już z samej możliwości gromadzenia i dowolnego wykorzystywania kapitału wynika możliwość ograniczania wolności gospodarczej, i tak właśnie czynią posiadacze kapitału - patrz np. na poczynania korporacji wobec mniejszych podmiotów. Gospodarka wolnorynkowa to chyba jeszcze większa utopia niż komunizm.

fibi
n o v a t o
Kontaktowanie:

Bardzo fajne informacje

wt cze 09, 2015 4:24 pm

:o Witam :lol:

Z wielkim zaciekawieniem je czytałam :roll:

kkmz
t í m i d o

pn wrz 07, 2015 1:10 pm

norbo pisze:No to chyba coś musiało bardzo się zmienić. Gdy byłem w Polsce za rządów prawicy to doznałem szoku, wszędzie policja i mandaty... Tutaj też mamy kilka przykładów, choćby nowe prawo penalizujące wiele obszarów aktywności obywatelskiej. Lewica jako taka zasadniczo jest luźniejsza, nie myl jednak pojęcia "lewicy" z poprzednim okresem - może trudno to zrozumieć ale partia bolszewicka była raczej prawicowa niż lewicowa, wynikało to pierwotnie z potrzeby chwili, potem skisło. A i nawet "prawicowi komuniści" nie wchodzili raczej w kwestie obyczajowe, tak jak to usiłuje robić współczesna prawica.

"Wolność gospodarcza" to oksymoron, nie może istnieć wolność zniewalająca. A przecież już z samej możliwości gromadzenia i dowolnego wykorzystywania kapitału wynika możliwość ograniczania wolności gospodarczej, i tak właśnie czynią posiadacze kapitału - patrz np. na poczynania korporacji wobec mniejszych podmiotów. Gospodarka wolnorynkowa to chyba jeszcze większa utopia niż komunizm.

Od 8 lat rządzi platforma, to cała epoka. Jak się teraz nic nie zmieni, to będzie letarg na całego.

Wróć do „Polityka”