udeptana ziemia czyli dyskusje niepoltyczne

PodGrupa Forum dot. spraw polityki w Hiszpanii, partii politycznych, autonomii, rządu, pary królewskiej

Moderator: *mod

coco
n o v a t o

czw maja 22, 2014 4:57 pm

Czyli wychodzi ze powinnam cos ejszcze zapllaćic,,

Taa toerotycznie tak, a czas i nerwy dodac d tego.

Musze podjechać do nich niech zrobie i analize za co ile zaplacilam i gdzie i co zrobili w ramach ich usługi

loco
"c e r v a n t e s"

czw maja 22, 2014 4:59 pm

Ty masz jakiś problem z pisaniem po polsku?

Awatar użytkownika
Polaco
l i t e r a t o

pt maja 23, 2014 4:16 am

loco pisze:Ty masz jakiś problem z pisaniem po polsku?

może to Hiszpanka i slabo po polsku pisze :)

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

pt maja 23, 2014 3:21 pm

loco, pajacyku drogi ty masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu a czepiasz się ludzi o " problem z pisaniem po polsku"- pisałem o wadliwym wykonaniu usługi jaką jest doradztwo prawne.

loco
"c e r v a n t e s"

pt maja 23, 2014 4:23 pm

norbo pisze:loco, pajacyku drogi ty masz problem ze zrozumieniem prostego tekstu a czepiasz się ludzi o " problem z pisaniem po polsku"- pisałem o wadliwym wykonaniu usługi jaką jest doradztwo prawne.

I znowu chlopcze niczego nie zrozumiales. Widac komuchy tak maja...

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pt maja 23, 2014 4:55 pm

panowie . proponuje udeptana ziemie - Kamczatka albo Malediwy?
to, ze ludzie nie potrafia poslugiwac sie jezykiem ojczystym to podziekujcie zwiazkowi nauczycielstwa polskiego (swiadomie z malej litery) i dziczy panujacej w ministerstwie

loco
"c e r v a n t e s"

pt maja 23, 2014 5:07 pm

panowie . proponuje udeptana ziemie - Kamczatka albo Malediwy? 

A za co bezrobotny komuch tam poleci? :P
to, ze ludzie nie potrafia poslugiwac sie jezykiem ojczystym to podziekujcie zwiazkowi nauczycielstwa polskiego (swiadomie z malej litery) i dziczy panujacej w ministerstwie

Nie szukaj usprawiedliwienia. Zeby tak pisac, trzeba byc wyjatkowym tlukiem . A oprocz tego lekcewazyc czytajacych.

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

pt maja 23, 2014 9:46 pm

ikxio, po co aż tam? Wszak mamy kolejną "batalię o wolność i demokrację" tuż za wschodnią granicą Polski, w którą nasz światły zarząd - zwany przez wielu rządem, tam śmiało nas wciąga... tam krew przelana w imię idiotyzmu nikogo już chyba nie zdziwi...

loco, ty lekceważysz inteligencję czytających w każdym swoim poście, twoje wtrącenia są infantylne, na poziomie młodszych grup przedszkolnych.

Formalnie niepoprawne użycie czasownika "kupywać" (zamiast "kupować) jest dość powszechnym błędem, o ile można nazwać to błędem - język żyje i stale się zmienia a jego jedynym warunkiem przetrwania jest spełnianie funkcji komunikacyjnej, bez trudu zrozumieją to zwłaszcza osoby migrujące po świecie. Reszta jest tylko snem znudzonych profesorów posłujących się pożółkłymi notatkami na wykładach...

loco
"c e r v a n t e s"

pt maja 23, 2014 11:37 pm

Formalnie niepoprawne użycie czasownika "kupywać" (zamiast "kupować) jest dość powszechnym błędem,

...w srodowisku prostakow i nieukow.

Awatar użytkownika
commarketing
c o n t e r t u l i o

sob maja 24, 2014 8:45 am

ja myślałem, że Wy tak dla jaj ale..... widzę iż chyba nie .... kurka z Polaków jeszcze dużo Wam zostało :) ciągłe zwady, zawść masakra. Nie lepiej zmienić podejście do ludzi ???

loco
"c e r v a n t e s"

sob maja 24, 2014 10:32 am

commarketing pisze:ja myślałem, że Wy tak dla jaj ale..... widzę iż chyba nie .... kurka z Polaków jeszcze dużo Wam zostało :) ciągłe zwady, zawść masakra. Nie lepiej zmienić podejście do ludzi ???

Do pieprzonych komuchow? Jak zastapia liscie...

Awatar użytkownika
Polaco
l i t e r a t o

ndz maja 25, 2014 5:53 am

commarketing pisze:ja myślałem, że Wy tak dla jaj ale..... widzę iż chyba nie .... kurka z Polaków jeszcze dużo Wam zostało :) ciągłe zwady, zawść masakra. Nie lepiej zmienić podejście do ludzi ???

czyli najtrafniejsze okreslenie Polaka to zwady i zawść?
cholera musze zmienic nick :roll:

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

ndz maja 25, 2014 8:36 am

loco pisze:...w srodowisku prostakow i nieukow.

Może i tak, ale przecież większość populacji zawsze stanowili ludzie "prości" - skoro stanowią większość to decydują o "normalności", taka demokracja :lol: Jeśli większość może narzucać religię, durne obyczaje czy drobnomieszczańską moralność to równie dobrze może i język. Co do "nieuków" sprawa jest bardziej skomplikowana, po pierwsze należy brać pod uwagę faktyczny dostęp do edukacji - nawet w czasach PRL-u nigdy nie był równy a obecnie jest z roku na rok coraz gorzej, chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że docelowym modelem jest pełna komercjalizacja systemu edukacji co oczywiście praktycznie uniemożliwi naukę osobom wywodzącym się z warstw uboższych przywracając tym samym znany z okresu feudalizmu wyraźny podział na ciemne masy i wykształconą elitę.

Polaco pisze:czyli najtrafniejsze okreslenie Polaka to zwady i zawść?

Co z ciebie za imigrant jeśli jeszcze nie zauważyłeś, że wszystkie narody, rasy i co tam sobie chcesz są dokładnie takie same? Hiszpanie, Rumunii, Bułgarzy, Marokańczycy, Algierczycy (nacje najliczniej występujące w Hiszpanii) są dokładnie tacy sami jak Polacy :roll: No dobra, jest pewna różnica - oni skaczą sobie do gardeł przy okazji dyskusji na tematy piłkarskie, romeryjne czy podobne, Polacy jak na razie tak bardzo nie cofnęli się w ewolucji, ale to się szybko zmienia :lol:

Mahou
c o n t e r t u l i o

ndz maja 25, 2014 9:52 am

Zaczynaja sie akademickie rozwazania o dupie maryny, czyli jak to cudownie wszystkim sie zylo w siermieznych czasach PRL-u :P ..

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

ndz maja 25, 2014 5:15 pm

Mahou pisze:Zaczynaja sie akademickie rozwazania o dupie maryny, czyli jak to cudownie wszystkim sie zylo w siermieznych czasach PRL-u :P ..

Nigdy nikomu nie żyło się cudownie, ja mam jednak nietypowy (perwersyjny) wskaźnik dobrobytu - odsetek głodnych/niedożywionych dzieci skorelowany z dostępem do edukacji. Resztę, te wszystkie kolorowe reklamy i inne bzdury mam w d... Łańcuch jest tak silny jak silne jest jego najsłabsze ogniwo.

loco
"c e r v a n t e s"

ndz maja 25, 2014 5:44 pm

Nigdy nikomu nie żyło się cudownie, ja mam jednak nietypowy (perwersyjny) wskaźnik dobrobytu - odsetek głodnych/niedożywionych dzieci skorelowany z dostępem do edukacji

I gdzie ten wskaznik pokazuje, ze zyje sie lepiej - w ustrojach komunistycznych, czy kapitalistycznych?

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

ndz maja 25, 2014 8:44 pm

loco pisze:
Nigdy nikomu nie żyło się cudownie, ja mam jednak nietypowy (perwersyjny) wskaźnik dobrobytu - odsetek głodnych/niedożywionych dzieci skorelowany z dostępem do edukacji

I gdzie ten wskaznik pokazuje, ze zyje sie lepiej - w ustrojach komunistycznych, czy kapitalistycznych?

W miejscach gdzie nie ma takich jak ty, tam gdzie ludzie wiedzą, że ich siłą jest współpraca a nie rywalizacja, tam gdzie nie mierzy się relacji międzyludzkich bilansem zysków i strat, tam gdzie współodczuwanie jest normalnością a chciwość pogardzana...

loco
"c e r v a n t e s"

ndz maja 25, 2014 8:47 pm

norbo pisze:
loco pisze:

W miejscach gdzie nie ma takich jak ty, tam gdzie ludzie wiedzą, że ich siłą jest współpraca a nie rywalizacja, tam gdzie nie mierzy się relacji międzyludzkich bilansem zysków i strat, tam gdzie współodczuwanie jest normalnością a chciwość pogardzana...

Czyli Korea Polnocna. Jaki kraj jeszcze?

Mahou
c o n t e r t u l i o

pt maja 30, 2014 11:56 pm

norbo pisze:
Mahou pisze:Zaczynaja sie akademickie rozwazania o dupie maryny, czyli jak to cudownie wszystkim sie zylo w siermieznych czasach PRL-u :P ..

Nigdy nikomu nie żyło się cudownie, ja mam jednak nietypowy (perwersyjny) wskaźnik dobrobytu - odsetek głodnych/niedożywionych dzieci skorelowany z dostępem do edukacji. Resztę, te wszystkie kolorowe reklamy i inne bzdury mam w d... Łańcuch jest tak silny jak silne jest jego najsłabsze ogniwo.

norbo, z ciebie jest po prostu bezczelny, obrzydliwy typ..
Powiedz mi w jaki sposob pomogles tym dzieciom ? .. Prowadzicie może fundacje? Pomogliscie chociaz jednemu dziecku ?.. My, jako firma chetnie przekazemy pewne srodki w ramach pomocy.. Podaj namiary... Opowiadasz te swoje durnoty, z ktorych nic sensownego nie wynika ,,

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

ndz cze 01, 2014 3:32 pm

norbo rozumiem, ze wrociles ze szkolenia u Maduro w Wenezueli?
nie zwracaj mi glowy glodnymi dziecmi bo odsetek glodnych i skrzywdzonych nie zalezy od tego co sie wygaduje na wiecach PODEMOS i nie "koreluj" tego z dostepem do edukacji - chyba, ze na poziomie podstawowym i kijem po lbie
Mahou ja jestem osoba delikatnie mowiac wiekowa i moge cie zapewnic, ze na poczatku lat 70 Polska byl krajem (pomimo ewidentnego wyzysku radzieckiego) bardziej rozwinietym od Hiszpanii. ja dokarmiam koty. pomagam wylapywac bezdomne psy i mam swiadomosc, ze robie cos pozytecznego bo mnie szczury nie zjedza
loco bym wakacji w Korei sobie nie odmowila bo jest to chyba jedyny kraj gdzie rozwiazano problem psich kup na chodnikach?- byle z dobra ochrona chlopcow od Mao :wink:
a w ogole to wynocha na Madagaskar :bat: :devil: :mrgreen:

Wróć do „Polityka”