Los guapos ...

PodGrupa Forum dot. spraw polityki w Hiszpanii, partii politycznych, autonomii, rządu, pary królewskiej

Moderator: *mod

Mario

Los guapos ...

Post: #50925 Mario
wt lis 05, 2013 5:13 pm

El desempleo sube en el mes de Octubre 2013 a 87.028 personas ...
Pero claro. Los del PP sacan una conclusión más que positiva:
"El desempleo ha subido menos que en el Octubre del 2012"
Nos tienen por idiotas.
Vaya asco de gentuza .
!Ala! !VOTAR AL PP (PUTOS PIJOS) ...Srta.!

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Posty: 2007
Rejestracja: czw gru 24, 2009 6:55 pm
Kontaktowanie:

Post: #50936 norbo
śr lis 06, 2013 12:03 am

Terminem państwo opiekuńcze, lub państwo dobrobytu...

Z czasem nadmierna regulacja doprowadziła do poważnego ograniczenia sił wolnego rynku, co ograniczyło potencjalne zyski z prywatnej działalności gospodarczej i znacznie osłabiło bodźce do pracy. W latach 70-tych i 80-tych XX w. w wielu krajach nadmiar wydatków publicznych przyczyniał się do powstawania deficytu, skutkiem czego szybko przyrastał dług publiczny, grożąc trudnościami w jego obsłudze i destabilizacją finansów państwowych. Jednocześnie wobec obniżenia się tempa przyrostu naturalnego w Europie i wydłużenia długości ludzkiego życia, zaczęły rosnąć pozapłacowe koszty pracy. Konieczne stało się podniesienie poziomu podatków i obciążeń pracodawców, aby sfinansować system opieki społecznej bez destabilizacji budżetu państwa. To prowadziło do jeszcze większej dystrybucji dochodów przez państwo, a konsekwencją stał się spadek długookresowej dynamiki wzrostu gospodarczego i wysokie bezrobocie.

W odpowiedzi na te negatywne zjawiska już w latach 80-tych rozpoczęły się reformy deregulacyjne i świadczeń socjalnych, aby ograniczyć rolę państwa w gospodarce i wyostrzyć bodźce do prowadzenia działalności gospodarczej, oraz pracy. Reformy te spotykają się z oporami wobec naruszania przywilejów i interesów wpływowych grup społecznych, ale są one niezbędne, aby dostosować rozmiar państwa dobrobytu do jego możliwości finansowych.

http://www.nbportal.pl/pl/commonPages/E ... geId=22899


Ucz się :lol: Teraz już wiesz gdzie należy szukać przyczyn kryzysu kapitalizmu... abstrakcyjne finanse, instrumenty pochodne, bańki kredytowe, monopol sektora bankowego na emisje pieniądza itp. nie mają z tym nic wspólnego, to wszystko winna "wpływowych grup społecznych" uparcie domagających się takich pierdół jak "płace minimalne, płatne urlopy, ograniczenia długości czasu pracy, emerytury, bezpłatna i powszechna opieka zdrowotna, zasiłki dla bezrobotnych, dofinansowanie rodzin ubogich, bezpłatne i powszechne szkolnictwo, przedszkola i żłobki, czy zakaz zatrudniania dzieci" :lol:

Poczytaj jeszcze może coś takiego - http://www.nbportal.pl/scenariusze/0009/KAT_S3771.PDF - możesz wiele zrozumieć... NBPortal.pl to świetne źródło wiedzy o systemie, polecam zwłaszcza materiały wyjaśniające pochodzenie współczesnego pieniądza wszystkim tym, którzy wierzą, że światem rządzą politycy.... :twisted:

GodNum
n o v a t o
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 15, 2019 10:04 am
Lokalizacja: Cameroon
Kontaktowanie:

Los guapos

Post: #62198 GodNum
sob sie 24, 2019 1:03 am

Perdón por mi insistencia o necedad; ¿donde están los muertos? ¿como se llamaron? ¿donde vivían? ¿Y sus familiares no se contagiaron? Algo huele mal. Para una muestra leer la columna de Julio Hernández, "Astillero" en la jornada del 04-05-09.


Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości