PROŚBA +PHARMACY BŁAGAM O POMOC DLA SYNA LEKARSTWO ZA 6€

PodGrupa Forum dot. informacji "innych", ale związanych z Hiszpanią.

Moderator: *mod

krystian1983
n o v a t o

PROŚBA +PHARMACY BŁAGAM O POMOC DLA SYNA LEKARSTWO ZA 6€

ndz lip 01, 2018 10:24 am

Witam wszystkich Państwa bardzo proszę o przeczytanie mojego posta

SKRÓT:
Toseina 250ML kosztuje niecałe 6€ ja za każde opakowanie zapłace kilokakrotną wartość byle KTOŚ MI POMÓGŁ
ponieważ nie mogę patrzyć jak mój syn się męczy
OSOBA KTÓRA ZOBOWIĄZAŁA BY SIĘ POMÓC, WPŁACĘ PIENIĄDZE NA PANI/PANA KONTO Z GÓRY PLUS DODATEK ZA FATYGE I W OGÓLE CHĘĆ POMOCY BARDZO PROSZĘ O SZYBKI ODZEW.

[pre]Mieszkałem z Żoną i Synem w Hiszpanii przez trzy lata zdecydowaliśmy że wracamy budować dom w kraju,
nie będę narzekał bo post nie miał by końca. Mój 14 letni syn ma przewlekłe problemy z suchym kaszlem więc
w cywilizowanym kraju jakim jest Hiszpania poszliśmy do Pharmacy wyjaśniliśmy sytuacje Pani bez recepty i problemu dała nam syrop o nazwie "Toseina" powiedziała żeby pić jedną łyżeczkę rano drugą wieczorem i było świetnie syrop działa jak należy.
No i zaczyna się historia polskiej służby zdrowia Pani "doktor" zbadała syna stwierdziła że problem rzeczywiście jest ale ona takiego syropu nie przepisze bo w polsce takiego syropu nie ma a zatem poprosiłam o zamiennik, wykupiłam go nie działa wracam do Pani doktor i proszę aby sprowadziła mi lek który syn stosował przez 2 lata i działał Pani "DOKTOR" dała do zrozumienia że trzeba zapłacić pod stołem i wtedy może sprowadzić nie wytrzymałam Powiedziałam jej co o niej myślę i wyszliśmy. I TU MOJE PYTANIE

CZY ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ UCZCIWY KTO JEST W STANIE KUPIĆ W HISZPAŃSKIEJ APTECE 2-3 SYROPY I PRZESŁAĆ MI JE POCZTĄ?
JA ZAPŁACĘ 2x albo 3x tyle jeśli trzeba + pokryje koszt wysyłki BARDZO PROSZĘ PAŃŚTWA O POMOC
PONIEWAŻ NIE MAM DO KOGO SIĘ ZWRÓCIĆ W TEJ SYTUACJI

Toseina kosztuje niecałe 6€ ja za każde opakowanie zapłace kilokakrotną wartość byle KTOŚ MI POMÓGŁ
ponieważ nie mogę patrzyć jak mój syn się męczy
OSOBA KTÓRA ZOBOWIĄZAŁA BY SIĘ POMÓC, WPŁACĘ PIENIĄDZE NA PANI/PANA KONTO Z GÓRY PLUS DODATEK ZA FATYGE I W OGÓLE CHĘĆ POMOCY BARDZO PROSZĘ O SZYBKI ODZEW.

a wracając do polskiej służby zdrowia Pani powiedziała że może ściągnąć syrop za 500zł + koszt syropu na import docelowy zostawie to bez komentarza poprostu.

loco
"c e r v a n t e s"

Re: PROŚBA +PHARMACY BŁAGAM O POMOC DLA SYNA LEKARSTWO ZA 6€

ndz lip 01, 2018 1:35 pm

A na jak długo starczą Ci te 3 syropy? A w Hiszpanii to on nie jest na receptę?

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

ndz lip 01, 2018 4:59 pm

Po pierwsze i najważniejsze:
Leki z zagranicy na własny użytek mogą być sprowadzane wyłącznie osobiście.
http://prawofarmaceutyczne.info/lek-zag ... nienia-gif

krystian1983 pisze:Pani "doktor" zbadała syna stwierdziła że problem rzeczywiście jest ale ona takiego syropu nie przepisze bo w polsce takiego syropu nie ma a zatem poprosiłam o zamiennik, wykupiłam go nie działa wracam do Pani doktor i proszę aby sprowadziła mi lek który syn stosował przez 2 lata i działał Pani "DOKTOR" dała do zrozumienia że trzeba zapłacić pod stołem i wtedy może sprowadzić nie wytrzymałam Powiedziałam jej co o niej myślę i wyszliśmy.

Nie ma innego lekarza w okolicy? Nie ma Rzecznika Praw Pacjenta, do którego można się zwrócić po pomoc?
Nawet jeśli ktoś Wam kupi ten syrop w Hiszpanii i dalej co... za kilka tygodni powtórka? I tak do końca życia? Żadne to rozwiązanie...

krystian1983
n o v a t o

pn lip 02, 2018 12:19 pm

żadne to rozwiązanie do polski przyjechaliśmy na 3 miesiące załatwić sprawy związane z domem następnie wracamy do hiszpanii zabrać wszystkie rzeczy które zostawiliśmy i wracamy do domu
dlatego proszę kogoś o Dobrym sercu i Kogoś kto może pomóc
aby kupił mi te syropy i przesłał OCZYWIŚCIE PRZED ZAKUPEM Wyślę CAŁOŚĆ PIENIĘDZY NA KONTO + KOSZTY WYSYŁKI + KOSZTY ZA FATYGĘ za 3 miesiące wracamy do hiszpanii i nie będzie tego problemu. Załatwić w polsce import docelowy na lek dla Dziecka to 2 miesiące formalności komisja i niewyobrażalny absurd tak działa nasz kraj a zatem Szukam kogoś kto
poprostu z czystej uczciwości wyświadczy mi i mojemu dziecku przysługę a ja za to sowicie się odwdzięczę.

Z góry dzięki za każdą odpowiedź pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn lip 02, 2018 12:38 pm przez krystian1983, łącznie zmieniany 1 raz.

krystian1983
n o v a t o

pn lip 02, 2018 12:22 pm

Ja w hiszpanii w pharmacy kupowałem je bez recepty poprosiłem syrop na suchy kaszel Pan wydał bez żadnego problemu bez recepty z uśmiechem na ustach 1 syrop starcza na miesiąc są to syropy na Suchy męczący kaszel. Próbowaliśmy substancji zastępczych i podobnych leków niestety tylko ten go "wycisza" i ma właściwe działanie co zresztą sam lekarz stwierdził.

krystian1983
n o v a t o

pn lip 02, 2018 12:29 pm

Cauliflowerpl
"Po pierwsze i najważniejsze:
Leki z zagranicy na własny użytek mogą być sprowadzane wyłącznie osobiście.
Nie ma innego lekarza w okolicy? Nie ma Rzecznika Praw Pacjenta, do którego można się zwrócić po pomoc?
Nawet jeśli ktoś Wam kupi ten syrop w Hiszpanii i dalej co... za kilka tygodni powtórka? I tak do końca życia? Żadne to rozwiązanie...

odpowiedź
około trzech lat temu była ta sama sytuacja W tamtym czasie życzliwa osoba kupiła syrop włożyła go do paczki zaadresowała na mój adres i nie było żadnego problemu z dostawą,
A Pan myśli że u jednego lekarza byłam ? w polsce boją się robić importu docelowego lekarze bo przy takim sprowadzaniu są sprawdzi w całości jako lekarze a jak ktoś ma coś za uszami to nie będzie ryzykował sprowadzenia syropu dla dziecka które kaszle taka jest polityka więkości polskich lekarzy Niestety.
i 3 miesiące to wystarczający czas abym sama pojechała do hiszpani i zakupiła większą ilość lekarstwa

mogę zapłacić 100€ z góry przelewem na konto osobie która będzie na tyle życzliwa i poświęci swój czas na zakup lekarstwa
z góry dziękuje za każdą odpowiedź proszę pisać do mnie na maila [email protected]

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

wt lip 03, 2018 7:56 am

to sie farmacia nazywa :devil: :pizd:
a leki z kodeina w Polsce kupisz, nie czaruj.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

wt lip 03, 2018 8:00 am

Cauliflowerpl ja rozumiem, ze jest to wolanie o pomoc - jesli chodzi o polskich lekarzy i aptekarzy to czuja sie czesto panami swiata i zawsze maja racje :bat:

Wróć do „Inne”