Hiszpański dowód rejestracyny samochodu

PodGrupa Forum dot. informacji "innych", ale związanych z Hiszpanią.

Moderator: *mod

mpower
n o v a t o

Hiszpański dowód rejestracyny samochodu

ndz cze 25, 2017 6:35 pm

Witam. Kupiłem samochód sprowadzony z Hiszpanii. Problem pojawił się przy rejestracji samochodu w wydziale komunikacji. Pani z okienka stwierdziła, że z mojego dowodu rejestracyjnego wykreślono datę pierwszej rejestracji pojazdu - pozycja "B". Pani ta powiedział, że dobrze zna hiszpańskie dowody rejestracyjne i pierwszy raz widzi, żeby ktoś wykreślił datę z rubryki "B". Facet, który robił przegląd twierdzi natomiast, że data pierwszej rejestracji jest w pozycji "I". Czy ktoś z forumowiczów orientuje się kto ma rację? Pani "z okienka" twierdzi, że przepisy mówią o tym, że jeśli w dow. rej. nie ma daty pierwszej rejestracji, to ona jest zmuszona wpisać mi 01.01.2016r. Naturalnie bardzo mi się to nie podoba. W załączniku umieściłem zdjęcie hiszpańskiego dow. rej. oraz tłumaczenie tłumacza przysięgłego.

hiszpański dowód rejestracyjny3.jpg
Hiszpański dowód rejestracyjny
hiszpański dowód rejestracyjny3.jpg (161.53 KiB) Przejrzano 1142 razy

tłumaczenie dowodu2.jpg
Tłumaczenie przez przysięgłego tłumacza
tłumaczenie dowodu2.jpg (202.74 KiB) Przejrzano 1142 razy

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

Re: Hiszpański dowód rejestracyny samochodu

pn cze 26, 2017 11:28 am

Z tego, co znajduję w necie, piszą, że w rubryce B znajdują się dane tylko wtedy, gdy samochód uprzednio posiadał rejestrację inną, niż obecna (na przykład był sprowadzony z zagranicy). Jeśli samochód od nowości ma tę samą rejestrację, w rubryce B stawiają kreskę, a data w rubryce I jest zarazem datą pierwszej rejestracji.
Zejdę potem do auta to sprawdzę, co u mnie stoi w dowodzie.

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

Re: Hiszpański dowód rejestracyny samochodu

wt cze 27, 2017 1:39 pm

W moim dowodzie jest tak samo: w rubruce B kreska, w rubryce I data pierwszej rejestracji. Jestem pierwszym wlascicielem wiec nie mam zadnych watpliwosci co do dat. Pani w urzedzie nie ma racji. Rok rejestracji mojego samchodu to 2015, wiec nie wiem, skad jej się ten 01.01.2016 wzial.

Wróć do „Inne”