[Andaluzja] Kwatery na jedną noc dla jednej osoby - szukanie

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

JakubK
n o v a t o

[Andaluzja] Kwatery na jedną noc dla jednej osoby - szukanie

pt wrz 16, 2016 8:44 am

Hej,

Ten sam temat założyłem na forum fly4free więc jeżeli ktoś czyta oba fora to przepraszam za powtórkę :-)

Otóż na przełomie września i października mam lot do i z Malagi i zabieram z sobą tylko rower i brak osoby towarzyszącej. Początkowo rozważałem noclegi na dziko, ale po opiniach na temat Andaluzji i policji i gór i gęstej zabudowy w miastach... przeniosłem się myślami na campingi.

Chcę objechać połowę Andaluzji zahaczając o większe miasta i tam wolałbym noclegi w kwaterach prywatnych (tu spojrzałem w kierunku airbnb). I co się okazuje: ceny za osobę na polu plus namiot to jakieś 10-12EUR do tego dochodzi ewentualnie prąd raz na parę dni (3-5EUR) a w dużych miastach typu Malaga, Sevilla widzę noclegi w cenie 15-20EUR za pokój. Jednakże, zaobserwowałem też, że w miejscowościach mniejszych ale nie mniej urokliwych/turystycznych np Ronda czy jakieś pueblos blancos ceny lubią się zaczynać od np 30EUR co mnie dyskwalifikuje.

Zastanawiam się zatem czy jest sens zabrać namiot (dodatkowe pare kg na bagażniku plus problemy typu wysuszenie go no i mniejsze bezpieczeństwo na polu namiotowym) czy też hopsać od punktu do punktu rezerwując kwatery w tej cenie jaką podkreśliłem powyżej. Śpiąc w pokoju mam dostęp do prądu i nierzadko wifi więc mogę z łóżka zaplanować nocleg na jutro. Wolę to robić na bieżąco bo z rowerem nigdy nie wiadomo... Zwłaszcza w górach.

W końcu pytania: co o tym myślicie i czy macie jakieś doświadczenie w znajdowaniu sobie noclegu "na spontana" wjeżdżając do jakiejś wsi np w połowie drogi między Cordobą a Granadą. Czy widząc napis (zgaduję) HABITACIONES na jakimś domu mogę sięspodziewać cen typu 10-15EUR co jest dla mnie jak najbardziej opłacalne i bezpieczne żeby nie brać namiotu czy jednak mogę skończyć w ciemnej... nocy bez noclegu? Przeczytawszy te forum odkryłem ALPHAROOMS i widzę może to być moje dodatkowe działo w poszukiwaniu noclegów poza airbnb ale nie wiem czy to załatwia sprawę.

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji. Przyda się innym rowerzystom lub samodzielnym backpacktravellerom ;-)

skara
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

pt wrz 16, 2016 11:27 am

Za 10-15 euro to znajdziesz najwyżej miejsce w sali wieloosobowej w schronisku. Za pokój musisz liczyć od 25 euro w górę (raczej 30). Te ceny 15 za noc są tylko w przypadku gdy bierzesz kilka nocy. Nikomu za 15 euro nie opłaca się zmieniać i prać pościeli i sprzątać pokoju. Więc zapomnij.
Z suszeniem namiotu raczej problemu nie będzie, bo tu nie pada.
Zapamiętaj słowo albergue (schronisko), tam prześpisz się pod dachem, na łóżku i zmieścisz się w założonym budżecie.

JakubK
n o v a t o

pt wrz 16, 2016 3:19 pm

Dzięki za uwagi.

Faktycznie, poniżej 15EUR nie ma dużo ofert ale za 20 już więcej i zwłaszcza w większych miastach - już wstepne dwie akceptacje na pobyt 1 nocy mam.

Co do schronisk to znalazłem www.inturjoven.com i niestety, nie ma ich zbyt dużo to jeszcze wiele jest zamkniętych w tym termine.

Orzechem do zgryzienia jest teraz dla mnie obranie trasy Sevilla-Granada co w najkrótszej wersji ma jakieś 260km czyli jeden nocleg po środku Antequera (gdzieś tam) a niestety brak tam tanich noclegów ;-) Chyba jednak pojadę z Sevilli do Cordoby i potem przez Jaen albo krócej do Granady ale to już rowerowy hardkor na 3 dni.

Właśnie ten "środek" Andaluzji jest dla mnie problematyczny teraz. Szkoda, że wg renfe (walczę z ich stroną mimo że znam hiszpańskiego niewiele) pociąg do Granady z zachodu jest niedziałający (jeździ autobus a do niego nie mogę dać roweru) :-(

Ma sens odwiedzenie Andaluzji pierwszy raz bez Alhambry?

loco
"c e r v a n t e s"

pt wrz 16, 2016 5:05 pm

Ma sens tak samo, jak zwiedzenie Małopolski bez Krakowa.

skara
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

sob wrz 17, 2016 3:00 pm

Jeśli zamierzasz wrócić do Andaluzji, możesz zostawić Granadę i Alhambrę na kolejny raz. Albo po prostu przenocuj 2 noce w Maladze, zostaw rower, pojedź rano autobusem i wróć wieczorem. A dalej pojedziesz rowerem.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

sob wrz 17, 2016 8:29 pm

loco jeden powie, ze bez Granady inni wstawia Malaga, Cadiz, Cordoba czy Sevilla - Andaluzja to wielka kraina - kazdy cos tam dla siebie znajdzie. wszystkiego na raz sie nie da - zwlaszcza rowerem bo odleglosci są duze.

JakubK
n o v a t o

ndz wrz 18, 2016 10:13 pm

No właśnie czuję, że będę chciał wrócić :-)

skara: też tak myślałem właśnie! Zacząłbym podróż od jazdy na zachód w kierunku Rondy i przejechał przez wszystkie pueblos blancos. Potem przez góry do Gibraltaru i wzdłuż wybrzeża przez Tarifę do okolic Barbate (tam gdzieś nocleg). Następnie przejazd do Cadiz i stamtąd promem do Puerto de st Maria skąd pociągiem do Sevilli (takie fetysze komunikacyjne :-)) Marzy mi się będąc w weekend w Sevilli pójście na mecz La Liga ale pewnie tak "na spontana" to mi nie wypali... Może nawet 2 noclegi jak znajdę tanie w Sevilli i później w zależności od formy i czasu przez jakieś Vias Verdes do Cordoby albo od razu do Malagi i stamtąd ewentualny wyskok do Granady? Tylko gdzie zostawię rower no ale może pierwsza moja noc w Maladze z airbnb pozwoli mi zaklepać nadzieję że tam wrócę właśnie wtedy jak już zwiedzę zachód i północ.

Rozpisałem się. Ktoś ma jakieś sugestie dla mnie? Jak widać chcę zwiedzić pueblos blancos i nadmorskie miejscowości plus kilka dużych miast.

Chyba jednak zabieram z sobą namiot. Macie/znacie jakieś hiszpańskie przewodniki gdzie są campingi? Coś tam wygooglowałem ale przydałoby mi się gdzieś mieć je na mapie bo może będę zmuszony jechać do nich "w ciemno".

loco
"c e r v a n t e s"

pn wrz 19, 2016 9:32 am

JakubK
n o v a t o

śr wrz 21, 2016 9:49 am

I to jest odpowiedź!

zgrzyb
n o v a t o

Re: [Andaluzja] Kwatery na jedną noc dla jednej osoby - szukanie

wt mar 28, 2017 2:12 am

MichaelFes
n o v a t o
Kontaktowanie:

Andaluzja Kwatery na jedna noc dla jednej osoby szukanie

śr lip 25, 2018 10:22 am

Czesc wszystkim
Szukamy jakiejs niedrogiej kwatery na te wakacje 3 osoby, 2 dorosle i 16 latka
Czy wiecie może na jakich stronach warto szukac? A może sami oferujecie lub znacie kogos kto wynajmuje?
Pozdrawiam

Wróć do „Turystyka”