Samochod wynajęcie Barcelona

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

viptv
n o v a t o

Samochod wynajęcie Barcelona

śr lut 03, 2016 12:56 am

Helo bede w costa brava w czerwcu na 11 dni, i szukam samochodu do wynajęcia.
na http://www.rentalcars.com/ znalazlem w jakis smiesznych cenach, za 50 zl za dzien.
Czy tam są jakies ukryte koszty?
Na co mam uważać i jak nie dac zrobić sie w balona.

loco
"c e r v a n t e s"

śr lut 03, 2016 11:37 am

Zapoznaj się z warunkami najmu.

caribou
n o v a t o

czw mar 03, 2016 11:11 pm

Poza sezonem ceny są wlasnie takie - z braku ruchu w interesie musza utrzymac flote itp. Jest to wynajem auta praktycznie bez ubezpieczenia tzn. z odpowiednikiem polskiego OC. W razie kradziezy czy nawet stluczki odpowiadasz do kwoty okreslonej w umowie najmu - najczesciej 1500-2000 euro itd.

JakubK
n o v a t o

Re: Samochod wynajęcie Barcelona

czw lut 09, 2017 2:23 pm

Potrzebuję samochód na 5 dni od/do Girona lotnisko. Przez portal auto4free.pl wyszukałem oferty od 20-25€ za całość. Oferta pełny bak. Czy spodziewać się tu jakiś kruczków czy tak jak napisane wyżej to normalna np w marcu oferta?

W załączniku screenshot z portalu.

Poniżej wycinek umowy dla biura firefly. Korzystał ktoś z tej firmy?

Opłata za czyszczenie auta - Niezależnie od umowy wynajmu, kierowca będzie zobowiązany do poniesienia kosztow czyszczenia, jeśli wynajęte auto podczas jego zwrotu wymaga większego, niż standardowe, czyszczenia, aby przywrócić je do stanu, zanim zostało ono odebrane przez kierowcę, pozwalajćc na jego normalne użytkowanie.
Opłaty/podatki drogowe

Opłata Młodego Kierowcy obowiązuje kierowców w wieku między 21 i 24 - 5,00 € na dzień, włączając VAT, z maksymalną opłatą w wysokości 60,00 €.
Opłata Seniora Kierowcy obowiązuje kierowców w wieku powyżej 71 - 0,00 € na dzień, włączając VAT.
Kierowcy odpowiedzialni są za wszystkie opłaty drogowe, opłaty za wjazd do centrum miast (ang. congestion charges), mandaty, wykroczenia drogowe/grzywny i opłaty parkingowe - oraz za wszystkie związane z nimi koszty administracyjne.
Opłata administracyjna

Opłata administracyjna w wysokości 4,00 € obowiązuje przy każdej płatności dokonanej kartą kredytową.
Załączniki
auto4free.PNG
auto4free.PNG (223.93 KiB) Przejrzano 3156 razy

Darmodziej
c o n t e r t u l i o

pt lut 10, 2017 11:05 am

Czytałeś ogólne warunki wynajmu? To poczytaj, plus kilka wątków o wynajmie samochodu poniżej.
Z firefly nie korzystałem, nie mam doświadczeń. Ale ogólnie cena w takim dołku sezonu jak najbardziej realna, tyle że to cena za sam wynajem.
Pełny bak, oznacza ze musisz zwrócić z pełnym, czasami wymagają paragonu za ostatnie tankowanie (np. ze stacji nie dalej niż 20 km od wypożyczalni) czasami nie, albo że masz zwrócić z pustym bakiem, ale już na miejscu skasują Cię na dodatkowe 50-70 Euro za mały samochód, za większy 100 i więcej. Do tego możesz mieć jakąś opłatę za obsługę kilkanaście może dwadzieścia parę euro (jeśli jest to pojawi Ci się w trakcie rezerwacji ale przed płatnością)
Ubezpieczenie w cenie, oznacza że jakieś tam ubezpieczenie podstawowe jest, ale za wszystkie szkody do jakiejś kwoty np 1500 Euro płacisz ze swojej karty kredytowej, w szczególności opony, szyby i lusterka. W praktyce oznacza to że jeśli ktoś Ci ryśnie samochód na parkingu, albo nie zauważysz jakiejś starej rysy przy wynajmie i nie każesz sobie tego zaznaczyć przed odbiorem auta, to płacisz. Parę takich sytuacji widziałem. Pojedyncza rysa zwykle w okolicach 400 Euro kosztuje. Nie w każdej wypożyczalni możesz kupić dodatkowe ubezpieczenie. Opcje są dwie, zwrot udziału własnego, dostępne prawie wszędzie, ale wypożyczalnia blokuje Ci kwotę depozytu na karcie, w razie szkody kasują Cię na ile uważają, a ty dochodzisz zwrotu od ubezpieczyciela. Czasami wymagany jest protokół szkody klepnięty przez policję ;-) Za mały samochód na 5 dni to powinno kosztować 25-40 Euro Opcja druga full ubezpieczenie, jeśli nie rozbijesz samochodu po pijanemu, albo celowo go nie podpalisz, to właściwie nic Cię nie powinno obchodzić, ale nie wszystkie wypożyczalnie oferują takie ubezpieczenie. Koszt dla klasy mini w przedziale 75-100 Euro
A i zwróć uwagę czy nie masz limitu kilometrów, jeśli tak to pilnuj wpisania stanu licznika przy odbiorze i zdaniu samochodu.

grendel
n o v a t o

wt mar 21, 2017 8:28 pm

Witam.
Korzystam z wypożyczalni aut w Barcelonie (kilka, kilkanaście razy w roku) od dobrych 8-9 lat. Było kilka z usług których korzystałem, firma zmieniała zasady(zawsze na niekorzyść klienta) ja zmieniałem firmę :-) Od około dwóch lat korzystam tylko z www.autoclickrentacar.com , niestety tylko Barcelona, nie posiadają fili w Reus ani w Gironie. Zasady jasne i nie naciągają klienta żadnymi dodatkowymi opłatami, co w przypadku innych firm stało się normą (opłaty za zatankowanie, za płatność kartą, itp.)
Pozdrawiam.
,

Wróć do „Turystyka”