Urlop w Andaluzji

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

adamk76
c o n t e r t u l i o
Kontaktowanie:

śr lis 11, 2015 11:10 pm

To może coś z Kadyksu bardziej się spodoba? 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

śr lis 11, 2015 11:11 pm

adamk76 kamienica jak kamienica. w Kordobie są ciekawsze miejsca.
Kadyks obskoczysz w pol dnia i nawet na obiad lepiej sie przeprawic do cocederos de mariscos w Puerto Santa Maria. polecam Romerijo - najstarsza stylowa w centrum, ale maja kilka filii.
Cauliflowerpl - u mnie flagi wywieszaja glownie przy okazji imprez sportowych i to jak Hiszpanie wygrywaja :D - rekordzista mial ich 7 umocowantch na samochodzie w czasie MS w pilce moznej.
tak to tylko przed urzedami, zwykle w towarzystwie flagi CV i unijnej - ale to chyba jakis przepis?

adamk76
c o n t e r t u l i o
Kontaktowanie:

śr lis 11, 2015 11:44 pm

Mnie się podoba i nigdzie nie twierdziłem, że nie ma ciekawszych miejsc w Kordobie 8)
A co do tych siedmiu flag na samochodzie, to jeśli to było podczas ostatniego, brazylijskiego mundialu, to kibic zapewne szybko je zdjął, bo Hiszpanie za dużo nie pograli, hue hue :P

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

czw lis 12, 2015 4:00 pm

nie, podczas poludniowoafrykanskiego. przy ostatnim to chyba najwiecej stacily chinskie sklepiki za euro bo przed mundialem zamowili sterty flag, czapeczek, kubeczkow i zostali z towarem :lol: w niektorych sprzedaja to jako "pamiatki" z Hiszpanii do dzis.

adamk76 jak wstawiasz zdjecia to kozystaj chocby z postimage.org bo forum ma starszy skrypt i automatycznie ich nie zmniejsza.
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2015 1:28 am przez ikxio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pt lis 13, 2015 1:24 am

bedac w Kordobie - oprocz zelaznej porcji zabytkow warto zajrzec w bramy -
patia maja tam cudownie zagospodarowane, duza czesc jest otwarta dla turystow-
Obrazek
Obrazek

adamk76
c o n t e r t u l i o
Kontaktowanie:

pt lis 13, 2015 1:50 am

No i słynny miejscowy meczet: przebudowany na katedrę- jedno z najwspanialszych dzieł kultury islamu. Jest otoczony murem z wieżą i dzwonnicą. Kościół był budowany przez niemal trzy wieki. Polecam:
Obrazek

adamk76 drugie ostrzezenie - nie wklejaj tak duzych obrazkow bo zamiast przerabiac zaczne je kasowac.
masz program postimage.org chociazby zeby wstawic zmniejszony

kotek
n o v a t o

pn gru 07, 2015 8:46 pm

Medaneiro pisze:W tych wątkach są ciekawe informacje, ale jeżeli ktoś z użytkowników miał styczność z innymi firmami wypożyczającymi samochody i może jakąś polecić albo przestrzec, to też byłaby dla mnie cenna informacja.

Poza tym w moim poście poruszonych jest tez mnóstwo innych kwestii :)

W Hiszpanii miałam okazję sprawdzić trzy wypożyczalnie samochodow. Jesli moje doswiadczenia i spotrzeżenia pomogą komuś to podaję parę danych:
-Goldcar brałam VW Polo z full insurance ale mimo to potracili mi karty 250Euro
-Malagacar wypożyczałam Fiata bez ubezpieczenia. Policzyli mi nie fer dwa razy za bak paliwa (przedłużenie umowy potraktowali jako drugi wynajem) i za porysowania których nie zrobiłam
-MalagaUdrive wypożyczyłam Skodę i było ok bo nie dawałam karty kredytowej na szczęście ufff

kotek
n o v a t o

Re: Urlop w Andaluzji

pn gru 07, 2015 9:03 pm

Medaneiro pisze:Po pierwsze, dziękuję za przyjęcie do tego forum :)

Planuję spędzić urlop w Andaluzji. Dokładny termin trudno mi jeszcze wskazać, ale byłoby to w okresie czerwiec - wrzesień, by woda w morzu była możliwie ciepła.

Założenia dotyczące pobytu i podróży:
1. Planowana długość pobytu to 11 dni, choć realnie byłoby to w zasadzie 10 dni dyspozycji (przylot byłby we wtorek wieczorem, więc tego dnia nie wliczam).
2. Zamierzam wynająć samochód.
3. Oczekiwanym standardem noclegówbyłoby miejsce w cenie do 150-200 zł za noc (pokój dwuosobowy), odpadają hostele i obiekty, w których mogą być dokwaterowane obce osoby.
4. Poza zwiedzeniem kolejnych miast chciałbym pobyć i odpocząć przez kilka dni w jednym miejscu, bez konieczności przemieszczania się z jednego w drugie. Takim miejscem będzie Tarifa lub sąsiednie miejscowości.

Zarys planu wygląda w tej chwili następująco. Przylot do Malagi wieczorem i od razu nocleg (nie znalazłem jeszcze sensownego miejsca noclegowego w pobliżu lotniska, jeżeli jakieś znacie, to proszę o informację).
Następnego dnia (liczmy jako pierwszy dzień) wynajmuję samochód i jadę w okolicę Tarify (około 2h). Tam chciałbym wypocząć około 5 dni.
W okresie pobytu w Tarifie planuję jednodniowy wypad do Kadyksu (około 1,5h trasy). Ile czasu powinienem przeznaczyć na zwiedzenie tego miejsca? Pytam, ponieważ zastanawiam się, czy tego samego dnia mógłbym jeszcze zobaczyć Jerez de la Frontera lub w opcji maksymalnej - także pojechać do Rondy. W tym ostatnim przypadku ograniczyłbym się już raczej tylko do przejechania przez to miasto i podziwiania widoków z okna samochodu. Cały czas założeniem jest, że wracam na nocleg do Tarify.
Szóstego dnia rano wyjeżdżam z Tarify, kolejny cel (obowiązkowy) to Sewilla. Na zwiedzenie planuję 1,5 dnia (2 noclegi), chociaż nie wiem, czy nie będzie za krótko.
Zostają mi do dyspozycji w zasadzie 2 dni, bo w ostatni nocleg, czyli nocleg przed dniem wylotu chcę być już w Maladze. Tutaj pojawia się dylemat - czy pozostałe 2 dni przeznaczyć na zobaczenie Kordoby czy Granady? Granada wydaje się leżeć dość daleko od Sewilli, ale wg google'a jest do osiągnięcia w około 2,5 h.
Jeśli chodzi o Malagę to co warto zobaczyć przy założeniu, że miałbym do dyspozycji czas do południa/wczesnego po południa?

Poza dylematami, o których pisałem, to jeżeli macie jakieś doświadczenia z firmami wypożyczającymi samochody, któreś z nich polecacie/odradzacie, to też napiszcie proszę. Wstępnie zapoznałem się z ofertą firmy Malaga Car. Dla "optymalizacji kosztów" zastanawiałem się nad najmniejszym samochodem, tj. o pojemności silnika poniżej 1,4l. Liczę się z tym, że jeżeli do planu podróży weszłaby Ronda i/lub Granada, to odcinki są dość górzyste i wówczas zdecydowałbym się jednak na samochód o pojemności 1,4l, żeby nie "zdychał". Nie wiem jak wyglądają pod tym kątem pozostałe możliwe odcinki podróży (Malaga-Tarifa-Kadyks; Tarifa-Sewilla-Kordoba-Malaga).

W żadnym z planowanych miejsc noclegu nie mam jeszcze namierzonych żadnych konkretnych obiektów do nocowania, wszelkie sugestie i rekomendacje mile widziane :)

Poza tym chętnie poznam Wasze doświadczenia i sugestie związane z tymi miejscami i podróżowaniem w tych rejonach :)

Co do noclegu w pobliżu lotniska to polecam Holiday Inn Express Malaga- przy samym lotnisku i noc ze sniadaniem to około 50Eur. - http://www.ihg.com/holidayinnexpress/ho ... oteldetail
Co do wynajecia samochodu polecam z obsługą po polsku i bez karty kredytowej - Malaga U Drive: http://www.malagaudrive.com/pl/
Na zwiedzanie Kadyksu proponuję poświecić min. 6 godzin.
W Jerez jak i Rondzie duzo czasu nie da się spedzić na zwiedzanie, tj około 2 godzin.
Sewilla to zwiedzanie intensywne na cały dzień.
Polecam pozwiedzać typowo Andaluzyjskie "białe miasteczka" i skosztować miejscowych przysmaków w ciągu tych niezaplanowanycg 2 dni.
Na Malagę poświeć tez cały dzień na spokojnie. Warto zobaczyć: Gibralfaro, Alcazabę, Muzeum Picasso i Casa Natal de Picasso, Katedrę, Nowoczesny Port, Plaza te Torros.
Co do moich doświadczeń z wypożyczalniami to miałam okazję korzysrać z Goldcar, Malgacar i Malagaudrive. W dwóch pierwszych przypadkach miałam problemy z depozytami na karcie kredytowej m.in z powodu paliwa więc nie polecam, w trzecim przypadku nie było karty kredytowej i udało się bez komplikacji.
Miłych wakacji

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

wt gru 08, 2015 8:44 pm

dobrze, spam reklamowy wynajmu przeszedl - ale co ja mam robic pol dnia w Kadyksie? Jerez to wizyta w bodegas Osborne :wink: Ronda - nam zajela dwa weekendy. pueblos blancos - owszem, ale jedno sie wylamalo
https://www.youtube.com/watch?v=KrE70r_KW68

Awatar użytkownika
krystof
p a r l a n c h í n

pt gru 18, 2015 10:48 am

ikxio pisze:dobrze, spam reklamowy wynajmu przeszedl - ale co ja mam robic pol dnia w Kadyksie? Jerez to wizyta w bodegas Osborne :wink: Ronda - nam zajela dwa weekendy. pueblos blancos - owszem, ale jedno sie wylamalo

a propos spam reklamowy i pueblo azul - z tymi Los Pitufos to kampania reklamowa, czyli rzecz przejściowa, czy oni tak na stałe???

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pt gru 18, 2015 2:42 pm

usiluja tradycje podtrzymac, ale niestety nie do konca pomysl wypalil - powoli wracaja do bialego wystroju.

Awatar użytkownika
krystof
p a r l a n c h í n

pt gru 18, 2015 4:04 pm

ikxio pisze:usiluja tradycje podtrzymac, ale niestety nie do konca pomysl wypalil - powoli wracaja do bialego wystroju.

jak dla mnie nie "niestety" - mi się to nie podoba :@/
nie, żebym był jakimś ortodoksem - po prostu kolor mi nie pasuje ;@)))

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pt gru 18, 2015 6:42 pm

smerfny taki? :D
impreza padla calkowicie
Se comunica a los turistas que durante los días 21 de diciembre de 2015 hasta el 7 de enero de 2016, ambos inclusive, el Centro – 14, Hotel Bandolero, permanecerá cerrado por motivos de vacaciones Navideñas.

Así mismo se comunica que la actividad de animación turista, Show Pitufo, no se celebrará en el intervalo de tiempo expresado anteriormente por celebrarse en el mismo centro.

Rogamos disculpen las molestias que hayamos podido ocasionar.

Gracias.

Awatar użytkownika
krystof
p a r l a n c h í n

pn gru 21, 2015 10:28 am

se przetłumaczyłem ;@)))

Turyści powinni, że w dniach 21 grudnia 2015 do dnia 7 stycznia 2016 roku włącznie, do centrum - 14, Hotel Bandolero, będzie zamknięta ze względów Christmas Vacation.

Komunikuje się również, że aktywność animacji turystycznej, Pokaż Smurf, nie odbędzie się w zakresie wyrażonym powyżej, które odbędzie się w czasie środkowej.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które zostały spowodowane.

Dziękuję.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pn gru 21, 2015 2:17 pm

:wink: potrzeba matka wynalazku...
widac Smurfy tez zapadaja w sen zimowy :D

zgrzyb
n o v a t o

Re:

wt mar 28, 2017 2:45 am

krystof pisze:
ikxio pisze:dobrze, spam reklamowy wynajmu przeszedl - ale co ja mam robic pol dnia w Kadyksie? Jerez to wizyta w bodegas Osborne :wink: Ronda - nam zajela dwa weekendy. pueblos blancos - owszem, ale jedno sie wylamalo

a propos spam reklamowy i pueblo azul - z tymi Los Pitufos to kampania reklamowa, czyli rzecz przejściowa, czy oni tak na stałe???

Smerfowe miasteczko w 2017 roku nadal w kolorze niebieskim i nic nie zapowiada żeby się zmieniło.

zgrzyb
n o v a t o

wt mar 28, 2017 9:49 pm

Planuję spędzić urlop w Andaluzji. Dokładny termin trudno mi jeszcze wskazać, ale byłoby to w okresie czerwiec - wrzesień, by woda w morzu była możliwie ciepła.

Założenia dotyczące pobytu i podróży:
1. Planowana długość pobytu to 11 dni, choć realnie byłoby to w zasadzie 10 dni dyspozycji (przylot byłby we wtorek wieczorem, więc tego dnia nie wliczam).
2. Zamierzam wynająć samochód.
3. Oczekiwanym standardem noclegów byłoby miejsce w cenie do 150-200 zł za noc (pokój dwuosobowy), odpadają hostele i obiekty, w których mogą być dokwaterowane obce osoby.
4. Poza zwiedzeniem kolejnych miast chciałbym pobyć i odpocząć przez kilka dni w jednym miejscu, bez konieczności przemieszczania się z jednego w drugie. Takim miejscem będzie Tarifa lub sąsiednie miejscowości.

Trochę moich doświadczeń i podpowiedzi :)
1. Na zwiedzenie Andaluzji warto poświecić około 2 tygodni. Polecam: Malagę, Sewillę, Kordobę-moja ulubiona, Granadę, Mijas, Rondę, Jeres de la Frontera, Kadyks-też uwielbiam te historyczne i pachnące rybą miasto, Tarifa-super miejsce na relaks, najładniejsze plaże w Andaluzji, Almunecar cenię za spokój i wyjątkowe wybrzeże należące do Parku Narodowego.
2. Wynajem samochodu na 2 tygodnie to koszt około 200EUR.
3. Noclegi w cenie około 50EUR za pokój nie jest trudno znaleźć tak w hotelach (jeśli chodzi o przylot do Malagi to Hotel Holiday INN przy lotnisku ma ceny 49EUR za noc czy Budget oraz IBIS. Noclegi prywatne można znaleźć na popularnym booking.com czy airbnb.com chyba wszystkim znane więc to żadna reklama.
4. Na relax Tarifa będzie idealna ;)

zgrzyb
n o v a t o

wt mar 28, 2017 9:56 pm

Klika zdjęć z Andaluzji
Załączniki
do 27 stycznia 2017 572.JPG
Camienito del Rey
do 27 stycznia 2017 572.JPG (57.88 KiB) Przejrzano 4961 razy
DSC09373.JPG
Almunecar