Parkowanie w Hiszpanii

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

winczor
n o v a t o

Re: Parkowanie w Hiszpanii

czw sty 12, 2017 5:48 pm

Info dla potomnych. Za ten mandat 50 euro, ale jeśli zostanie opłacony w ciągu doby to 25 euro. Mnie się upiekło i tylko połowa. Opłatę należy uiścić pod adresem Carrer de Tarragona 74. Taki szklany mały budynek z wejściem do podziemia. Mimo wszystko dzięki za pomoc.
Ps. Jestem w delegacji i muszę poruszać się samochodem
Pozdrawiam

Pila
n o v a t o

śr paź 11, 2017 10:43 pm

Witam i pozdrawiam wszystkich.
Czy jest jakiś generalny wymóg dotyczący czasu parkowania w miejscach dozwolonych ? Pisał ktoś wcześniej że bodaj w Barcelonie 8 dni. Generalnie czy lokalnie może coś takiego występować?

Darmodziej
c o n t e r t u l i o

pn paź 16, 2017 2:39 pm

Raczej lokalnie. W Barcelonie akurat 8 dni, gdzie indziej może być inaczej. W małych miasteczkach w Andaluzji często stykałem się z tym że parkowanie co prawda jest bezpłatne, ale żeby wyeliminować zastawianie ulicy samochodami których nikt nie używa i jak u nas stoją latami, po jednej stronie ulicy jest zakaz parkowania od 1 do 15 dnia miesiąca, po drugiej od 16 do 31. Stoisz na zakazie to ci odholują i odpowiednio skasują.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pn paź 16, 2017 5:39 pm

nie tylko w Andaluzji jest takie "naprzemienne" parkowanie - ale bardziej chodzi o zniszczenie nawierzchni - gdyby parkowaly cały czas po jednej stronie to porobilyby sie koleiny - ale w tych "dziurach" to zwykle policja wie gdzie cie szukac w razie gdybys zapomnial - a i są takie miejsca gdzie spokojnie mozna auto zostawic na dluzej i nikt sie nie przyczepi.

Wróć do „Turystyka”