solo Andaluzja :)

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

sylwu21

solo Andaluzja :)

wt lis 27, 2012 6:03 pm

Widziałam pełno tematów na temat Kataloni, Galicji.. ale nic o Andaluzji o najpiekniejszym regionie Hiszpani(moim zdaniem). Chwalcie się gdzie byliście, co warto zwiedzić! jestem fanatykiem andaluzji więc chętnie wysłucham opini innych ludzi, co Was urzekło w tym rejonie i co zapadło w pamięć :)

Darmodziej
c o n t e r t u l i o

Re: solo Andaluzja :)

śr gru 05, 2012 12:59 pm

sylwu21 pisze:Widziałam pełno tematów na temat Kataloni, Galicji.. ale nic o Andaluzji ....
No i bardzo dobrze.
Andaluzja jest bardzo daleko, latem jest za gorąco a ogólnie to nieciekawa półpustynia i morze plastiku czyli osławione "namioty" z uprawami .
Tej tezy się trzymajmy a może te kilka niewielkich jeszcze niezdewastowanych fragmentów przetrwa jeszcze jakiś czas :lol:

Awatar użytkownika
Polaco
l i t e r a t o

śr gru 05, 2012 6:53 pm

Darmodziej pisze:
sylwu21 pisze:Widziałam pełno tematów na temat Kataloni, Galicji.. ale nic o Andaluzji ....
No i bardzo dobrze.
Andaluzja jest bardzo daleko, latem jest za gorąco a ogólnie to nieciekawa półpustynia i morze plastiku czyli osławione "namioty" z uprawami .
Tej tezy się trzymajmy a może te kilka niewielkich jeszcze niezdewastowanych fragmentów przetrwa jeszcze jakiś czas :lol:

hehe ciezko sie niezgodzic :D

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

śr gru 05, 2012 7:12 pm

Darmodziej pisze:
No i bardzo dobrze.

A już myślałam, że Ty tak na poważnie ;)
Niestety, faktycznie daleko i gorąco, a ja mam urlop w sierpniu. Bo okolice Kadyksu na początku listopada to były moje najprzyjemniejsze wakacje.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

czw gru 06, 2012 8:39 am

Andaluzja to piekna i duza kraina - ja najmilej wspominam wiosenne wakacje (Semana Santa) w Granadzie. choc troche tam pomieszkalam (w sumie ponad pol roku w Puerto Real i rok w Jerez de la Frontera - ale to już ze wzgledu na prace)

Awatar użytkownika
raton
c o n t e r t u l i o

pt lut 08, 2013 12:33 pm

Andaluzia zawsze kojarzyla mi sie z flamenco,czerwonym winem, corrida i przystojnymi hiszpanami:)kiedy tu przyjechalam to troszeczke sie zdziwilam -na ulicach(fakt faktem nie duzego miasteczka)zobaczylam wiecej obcokrajowcow niz krajanow.Nacje przerozne od marokanczykow po chincoli.Znam nawet jeden taki bar gdzie "ciemnego" obcokrajowca nie obsluza.Imigrancji utrzymuja sie glownie z pracy w tak zwanym "polu",fartowca udalo sie zanlesc cos typy bar,restauracja,hotel.Z perspektywy czasu(już 7 lat)patrze na to jak na chleb codzienny ale moj sen o pieknej,slonecznej Hiszpanii troche zmienil ksztalt.
Fakt faktem są tu przepiekne miejsca,plaze i kurorty dudniace zyciem do samego rana ale to wszystko dobre jako dla turysty,co innego byc tu na wakacjach a co innego tu mieszkac....

Euzebio30
n o v a t o

pn maja 20, 2013 12:02 am

ikxio pisze:Andaluzja to piekna i duza kraina - ja najmilej wspominam wiosenne wakacje (Semana Santa) w Granadzie. choc troche tam pomieszkalam (w sumie ponad pol roku w Puerto Real i rok w Jerez de la Frontera - ale to już ze wzgledu na prace)

Masz może do polecenia jakiś hotel w tej miejscowości?

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pn maja 20, 2013 10:41 am

nie bo jak moj swietej pamieci maz mowil minimalistka nie jestem i wynajmowalismy apartament z widokiem na Alhambre

zgrzyb
n o v a t o

wt mar 28, 2017 3:14 am

Andaluzja dla mnie i jaką zapamiętałam to region słońca, plaż, zabytków, korridy, flamenco, wina i pomarańczy.
Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nastawiasz się na zwiedzanie, to jest co zobaczyć: Sewilla-stolica Andaluzji, Kordoba i piękne patia, Malaga, Kadyks- historyczne dziedzictwo, Granada z Alhambrą, Tarifa z najdalej wysuniętą na południe twierdzą, Ronda z cudownym mostem. Jeśli planujesz tylko relaks to polecam miejsce z super mikroklimatem Marbellę, Almunecar za jej niepowtarzalne plaże i urok Costa Tropical. Dla dzieci też jest mnóstwo atrakcji: Smerfowe miasteczko-Juzcar, Benalmadena- delfinarium i park motyli, Torremolinos- aquapark, Fuengirola- Biopark, nwoczesne zoo.
Andaluzja ma moc przyciągania, cudowneb miejsce, godne polecenia, stad moje wpisy z radami.

Wróć do „Turystyka”