Pierwszy raz do Hiszpanii - kilka pytan :)

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

Koniuszko

Pierwszy raz do Hiszpanii - kilka pytan :)

pt wrz 26, 2003 1:34 pm

Witam!
Jade pierwszy raz (Lloret de Mar) mam wiec kilka nurtujacych mnie pytan:
1.Jakie jest aktualnie pogoda i jakie jest najblizsza prognoza?? Wyjezdzam 29.09 na 10 dni.
2.Visa Electro - czy honoruja w sklepach i jakie pobieraja prowizje?? Bo slyszalem, ze bankomatow jest cala masa...
3.Czy z lloret do Tossa de Mar jest daleko? Mozna sie przejsc piechota czy jest jakis transport miejski?
4.Barcelona - jaki kupic bilet jednodniowy na wszystkie srodki transportu?? Chcialbym obejrzec wszystkie "flagowe" miejsca (od Sagrada Familia po CampNou i Park Guell) i nie wiem czy wystarczy bilet na 1 strefe.

może mi sie jeszcze cos przypomni ale na razie to wszystko

Z gory dzieki :)))

buki
@dmin

pt wrz 26, 2003 1:40 pm

Czesc!
2. spokojnie, masa bankomatow. A Visa zawsze poiera prowizje przy transakcjach - jakies chyba 3% od kwoty. Podobnie bankomaty.
3. Blisko, ale jedzie sie pociagiem (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle, bo dawno bylem i moge nie pamietac). Tam w ogole jezdzi ladny pociaga na trasie przybrzeznej do samej Barcelony...
4. chyba najlepiej kupic tylko na metro. W koncu metrem najlepiej sie podrozuje i najszybciej - a cala Barcelone uda ci sie zwiedzic. Czesc oczywiscie najlpiej "nożnie" przejść, bo sie wiecej zobaczy...

buki
@dmin

pt wrz 26, 2003 1:49 pm

Anonymous

pt wrz 26, 2003 2:57 pm

Admin pisze:4. chyba najlepiej kupic tylko na metro. W koncu metrem najlepiej sie podrozuje i najszybciej - a cala Barcelone uda ci sie zwiedzic. Czesc oczywiscie najlpiej "nożnie" przejść, bo sie wiecej zobaczy...

nie ma zadnych rozroznien czy na metro czy nie, bilet jednodniowy kosztuje obecnie 4,5 euro i uprawnia do jezdzenia wszystkim w ramach pierwszej strafy a pierwsza strefa to cala Barcelona i jakies 20 kilometrow wokol wlacznie z Castelldelfels czy tez dwie stacje kolejka za Badalone.

Spokojnie dasz rade lecz faktycznie metro jest najszybsze, warto byc wczesnie bo z Lloret (a dokladnie z Blanes) kolejka do Barcelony jedzie sie jakas 1 godz 20 min

Koniuszko

sob wrz 27, 2003 12:15 am

Dziekuje za dotychczasowa pomoc; dostalem kolejne zadania bojowe od mojej drugiej polowicy ;))) Mam sie dowiedziec:
1. Czy mozna sie porozumiec po angielsku (w sklepach; na dyskotekach itp.); bo mamy nie za dobre wspomnienia z Wloch gdzie raczej preferowali niemiecki.
2. Marineland i Waterworld? To podobno jakies wodne atrakcje na Costa?? Czy wiecie gdzie to dokladnie jest?? Bo "mojej" ktos nagadal ze cos takiego jest i teraz mi suszy glowe ;))) To są jakies parki wodne czy tresura orek?? O co w tym chodzi??

Z gory dzieki

Pozdrawiam Mariusz

buki
@dmin

sob wrz 27, 2003 10:20 am

Oj człowieku...

A zajrzyj do "Katalogu stron o Hiszpanii" - byłes tam w ogóle?
Tam jest w jednej z kategorii podana strona Lloret de Mar.....

I wszystko stanie się jasne...

Ludzie, szukajcie troche po tym serwisie.... please...

justine

sob wrz 27, 2003 6:48 pm

waterworld- typico agua park masz w lloret, a ten drugi, raczej delfiny i te sprawy w malgrat, angielski, no coz, jesli masz szczescie na ogol tylko hiszpański

justine

sob wrz 27, 2003 6:49 pm

i jeszcze jedno do tossy dojesziesz takze autobusem, jesli sie nie myle kursuje z lloret, a mozesz tez wybrac statek

Anonymous

sob wrz 27, 2003 7:38 pm

Waterworld jest w Lloret a dokladnie na jego obrzezach, zarowno w pierwszym jak i w drugim nie bylem.

Angielski w Lloret nie powinien byc problemem w Barcelonie to już troche inaczej i zalezy gdzie bedziecie (jak to zwykle bywa)

espana81
n o v a t o

Re: Pierwszy raz do Hiszpanii - kilka pytan :)

wt cze 19, 2018 12:56 pm

Wróć do „Turystyka”