Samochodem do Hiszpanii?

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

kinga

wt cze 01, 2004 11:31 am

napisal nie tylko to, jak poszukasz glebiej to zauwazysz, ze sam siebie nazwal glupkiem,
coz, ciezki przypadek, teraz wypadaloby zapytac, czy jego bliscy o tym wiedza? :lol:

p.s. szkoda by bylo, gdyby odszedl, bo niektorzy Forum-owicze naleza do masochistow i uwielbiaja jak ich ktos obrzuca blotem, wiec nie mieliby już tylu przyjemnosci :lol:

kinga

śr cze 02, 2004 9:24 am

nie, kochany loco

sztuka obserwacji :lol:

luki_w

śr cze 02, 2004 9:33 am

Czy jadąc po Hiszpani obowiązują jakieś specyficzne przepisy drogowe, słyszałem, że na skrzyżowaniach nie można zakręcać w lewo, chyba, że jest do tego wyznaczony dodatkowy pas

loco
"c e r v a n t e s"

śr cze 02, 2004 10:09 pm

Tomi:) - skoro nikt Ci nie pomaga, to spróbuje ja :-)

Moim zdaniem najlepsza i najszybsza trasa biegnie następująco:
Zgorzelec - Drezno - Plauen - Bayreuth - Nurnberg - Heilbronn - Karslruhe - Strasbourg - Mulhouse - Besancon - Lyon - Nimes - Perpignan - Barcelona - Zaragoza - Madrid, lub końcowka Barcelona - Valencia - Madrid ( trochę dalej, ale jest nowa autopista z Valencji)

To oczywiście tylko punkty charakterystyczne trasy, ale cały czas walisz główna drogą ( autostradą ).

Pzdr.

Awatar użytkownika
marcin
c o n t e r t u l i o

Re: samochodem do hiszpani ponowie :-)

czw cze 03, 2004 10:03 am

STYRO pisze:
Trzeba:

- zapasowy komplet zarowek i narzedzia potrzebne do wymiany....
- 2 trojkaty ostrzegawcze, homologowane, (V-16)
- kolo zapasowe pelnowymiarowe lub dojazdowke, razem z narzedziami potrzebnymi do wymiany kola,
- kamzielka odblaskowa homologowana obowiazkowa od czerwca w osobowych....

dodajmy zapasowa pare okularow (jesli kierowca nosi okulary, oczywiscie) :) 8)

joaśka

sob cze 26, 2004 3:02 pm

NEC pisze:Ja tydzień temu wróciłem z kataloni. Jechałem polonezem w obie strony 2x2100 i na miejscu 1300 km. Podróz mineła spox. Dobry kierowca musi byc zeby bez spania dojechać do hiszpani w 24 godziny (mój wujek :)
P:olonez wrócił i ma sie dobrze ;)

A jaką drogą jechałeś?

dudik

Re: koszty przejazdu

pt lip 09, 2004 11:14 am

Gosia_K pisze:Byliśmy w sierpniu. Trasa Lublin - Niemcy - Mulhouse - Lyon - Saragossa - Madryt - Segowia - Toledo - Granada - Cabo de Gata - Walencja - Barcelona i dalej z powrotem tą samą drogą, odwiedzając jeszcze po drodze Carcassone i Heidelberg. Koszty autostrad to 171,3 euro, paliwa 318,2 euro (samochód Ford Focus diesel). Przejechane kilometry 7887.

Hej,
a mogłabyś napisać coś więcej o tej trasie - jakie drogi, czy dużo jeździliście autostradami, jak organizowaliście sobie noclegi itp. My się wybieramy jeszcze do Sewilli.
Szukamy też taniego noclegu w Barcelonie dla 4 osób (2 noce), może ktoś zna jakieś miejsce?

Przydałaby się też informacja o jakimś miłym, małym, nieturystycznym miasteczku nad morzem na południu!

pomóżcie bo sierpień się zbliża :wink:

Anonymous

Re: koszty przejazdu

wt maja 02, 2006 10:31 pm

Gosia_K pisze:Byliśmy w sierpniu. Trasa Lublin - Niemcy - Mulhouse - Lyon - Saragossa - Madryt - Segowia - Toledo - Granada - Cabo de Gata - Walencja - Barcelona i dalej z powrotem tą samą drogą, odwiedzając jeszcze po drodze Carcassone i Heidelberg. Koszty autostrad to 171,3 euro, paliwa 318,2 euro (samochód Ford Focus diesel). Przejechane kilometry 7887.

:P Wybieram się pierwszy raz samochodem na Costa Brava-z Poznania.Mam samochod na gaz.Z przyjemnościa wyslucham Waszych rad.Macie jakieś spostrzeżenia na temat samochodów na gaz,czy jest z tym problem we Francji ,w Hiszpani?Jak kondycyjnie przetrwaliście te podroż/ja myslę o jednym noclegu w Formuła 1-jadę z dziećmi/?Wielkie dzięki za informacje.Ewa

Awatar użytkownika
nom-ej-odas
*mod

śr maja 03, 2006 1:47 pm

Kondycyjnie to dosc wyczerpujace.Ja najczesciej biore spiwor i materac i jak sie zmecze to staje,rozkladam obozowisko i spie....Z gazem ciezko,tutaj chyba nikt na tym nie jezdzi.

zgrzyb
n o v a t o

Re:

wt mar 28, 2017 1:57 am

luki_w pisze:Czy jadąc po Hiszpani obowiązują jakieś specyficzne przepisy drogowe, słyszałem, że na skrzyżowaniach nie można zakręcać w lewo, chyba, że jest do tego wyznaczony dodatkowy pas

W Hiszpanii obowiązują podobne przepisy jak w całej Unii Europejskiej. Trzeba jednak mieć swiadomość, że są całkiem nowe rzeczy których w Polsce nie spotkamy. Przykłady:
1. (z cytatu) aby skęcić w lewo należy być na prawym pasie, wjechać na rondo i zawrócić
2. są dwa rodzaje rond: z ustąpieniem pierwszeństwa (większość), bez ustąpienia pierwszeństwa
3. nie ma tolerancji przy przekroczeniu prędkości, mandat dostaniemy za przekroczenie już 1 kilometra. Więcej na ten temat tutaj: http://przepisyhiszpania.pl/predkosc/

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

Re: Re:

czw mar 30, 2017 4:08 pm

zgrzyb pisze:1. (z cytatu) aby skęcić w lewo należy być na prawym pasie, wjechać na rondo i zawrócić

Jeśli jest to rondo (ja nie nie mówię "ucho" bo często jest tylko po jednej stronie drogi).
Bo jest też masa zwykłych zjazdów z drogi z pierwszeństwem, gdzie się po prostu dojeżdża do środka i skręca w lewo, blokując na czas manewru jadących za Tobą.

zgrzyb
n o v a t o

Re: Re:

sob kwie 01, 2017 7:34 pm

Cauliflowerpl pisze:
zgrzyb pisze:1. (z cytatu) aby skęcić w lewo należy być na prawym pasie, wjechać na rondo i zawrócić

Jeśli jest to rondo (ja nie nie mówię "ucho" bo często jest tylko po jednej stronie drogi).

Na rondzie jest podobnie jak w Polsce (w każdym momencie możesz zawrócić), mówię o tzw. "zakolach" czy "uszach" tak mówi osoba powyżej. Nie jest to rondo, jest to takie zakole na które trzeba wjechać będąc na prawym pasie i wtedy zawracamy. Skomplikowane do opisania ale jak ktos raz zobaczy jak to działa to idzie się nauczyć ;)

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

Re: Samochodem do Hiszpanii?

pn kwie 03, 2017 5:12 pm

OK, nieprecyzyjnie się wyraziłam.
Precyzyjniej byłoby:
Jeśli to rondo (ucho) istnieje.

Bo nie zawsze istnieje i wtedy skręca się po prostu z pasa.

Co sprawia, że na pytanie postawione wyżej:
luki_w pisze:słyszałem, że na skrzyżowaniach nie można zakręcać w lewo, chyba, że jest do tego wyznaczony dodatkowy pas

odpowiemy: to nieprawda. Istnieje cała masa dróg bez "ucha" i bez dodatkowego pasa, z których śmiało można skręcić w lewo.

Jędrek
n o v a t o

śr sie 23, 2017 1:03 pm

Witam.

Mam pytanie dotyczące okularów.
Prowadzę w okularach, ale w prawie jazdy mam zdjęcie bez okularów (nie są mi niezbędne do prowadzenia; bardziej do oglądania TV).
Gdzieś wyczytałem, że druga para jest potrzebna tylko w przypadku posiadania zdjęcia w prawku właśnie w okularach.
Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie?

pozdrawiam

Darmodziej
c o n t e r t u l i o

śr sie 23, 2017 4:31 pm

Pierwsze słyszę żeby zdjęcie (w okularach lub bez) miało coś do rzeczy. Istotne jest to co masz wpisane w polu "ograniczenia"(01.01 - okulary, 01.02 - kontakty itd.) i faktycznie Niemcy, Austria, Słowacja i Hiszpania wymagają drugiej pary, choć nigdy nikt mnie przy kontroli o drugie okulary nie pytał. Zdjęcie to chyba tylko o tyle że jeśli masz w okularach a jedziesz bez, to policjant pewnie spojrzy na ograniczenia, a jak masz bez to większe prawdopodobieństwo że nie sprawdzi. Głowy sobie nie dam obciąć, ale nie wydaje mi się.

Jędrek
n o v a t o

pt sie 25, 2017 7:17 am

Dzięki za info.
Naturalnie żadnych wpisanych ograniczeń nie mam.

pozdrawiam

Wróć do „Turystyka”