Samochodem do Hiszpanii?

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

griszka

Samochodem do Hiszpanii?

pt maja 02, 2003 1:55 pm

Mam wielką prośbę. Chcialbym się dowiedzieć czy ktoś z szanownego grona próbował wakacji na czterech kółkach w kraju Almodovara? Lepiej jechać z Polski czy wynająć na miejscu? Czego sie wystrzegać, o czym nie wolno zapomnieć. Pozdrawiam!

icaro

Re: Samochodem do Hiszpanii?

sob maja 03, 2003 1:33 pm

griszka pisze:Mam wielką prośbę. Chcialbym się dowiedzieć czy ktoś z szanownego grona próbował wakacji na czterech kółkach w kraju Almodovara? Lepiej jechać z Polski czy wynająć na miejscu? Czego sie wystrzegać, o czym nie wolno zapomnieć. Pozdrawiam!
wydaje mi sie ze latwiej jest przyjechac samochodem z polski(wynajecie na polwyspie jest dosc drogie;inaczej wyglada to na wyspach).nie zapomnij o zielonej karcie,jedz spokojnie(nie przekraczaj wyznaczonej szybkosci)i nie zostawiaj nic cennego w samochodzie.milej podrozy

STYRO

Re: Samochodem do Hiszpanii?

czw maja 08, 2003 2:11 am

icaro pisze:
griszka pisze:Mam wielką prośbę. Chcialbym się dowiedzieć czy ktoś z szanownego grona próbował wakacji na czterech kółkach w kraju Almodovara? Lepiej jechać z Polski czy wynająć na miejscu? Czego sie wystrzegać, o czym nie wolno zapomnieć. Pozdrawiam!
wydaje mi sie ze latwiej jest przyjechac samochodem z polski(wynajecie na polwyspie jest dosc drogie;inaczej wyglada to na wyspach).nie zapomnij o zielonej karcie,jedz spokojnie(nie przekraczaj wyznaczonej szybkosci)i nie zostawiaj nic cennego w samochodzie.milej podrozy

icaro- jadac autem z Polski gosc straci jakies 4 dni urlopu liczac droge tam i z powrotem... Chyba lepiej bedzie jesli wynajmie tutaj samochod (po duzych miastach może poruszac sie metrem czy autobusami) i wykorzysta te 4 dni na odpoczynek lub zwiedzanie... Tak mi sie wydaje.

Artur

czw maja 08, 2003 1:52 pm

Styro ma racje, szkoda tracic czas. Poza tym na wybrzezu mozna wypozyczyc auto za male pieniadze. A jesli ktos bedzie chcial to moge podac URL do taniej wyporzyczalni samochodow ktora zawsze uzywam, szczegolnie na Canarias :mrgreen:

Gość

czw maja 08, 2003 4:02 pm

Tylko wypozyczenie moim zdaniem wchodzi w rachube, bez sensu tracic czas na jazde przez cala Europe, dodatkowo wez pod uwage noclegi i platne autostrady - to sie nie kalkuluje.

STYRO

czw maja 08, 2003 4:40 pm

Na dodatek gdy jedzie sam lub we 2 osoby to podejrzewam, ze koszty paliwa, autostrad - plus byc może noclegu na trasie - bo jechac ponad 3000 km bez snu to samobojstwo - bed pewnie porownywalne do ceny biletu lotniczego... Do tego dochodzi stres, ze przejedzie jakis zjazd z autostrady i sie zgubi, ze mu auto ukradna badz szybe wybija... To sie oplaca gdy sie jedzie z rodzina dziecmi i ma sie wiele czasu....

FRitz

pn maja 19, 2003 3:48 pm

Artur pisze:A jesli ktos bedzie chcial to moge podac URL do taniej wyporzyczalni samochodow ktora zawsze uzywam, szczegolnie na Canarias :mrgreen:

Jesli nie sprawi Ci to problemu, bardzo bym Cie prosil o link do tej wypozyczalni.

A tak swoja droga slyszalem, ze wypozyczenie samochodu z ubezpieczeniem etc. kosztuje kolo 50euro. Czy to jakas skrajna oferta, czy tez jest to normalna cena?

Artur

pn maja 19, 2003 8:04 pm

http://www.ams-link.co.uk/ potem kliknij na Car Hire.
A te 50 euro to za dzien? I za jaki samochod? U tych Anglikow wyjdzie Ci troche taniej.

buba

wypozyczenie samochodu

ndz cze 15, 2003 12:10 pm

mieszkam w hiszpani pare latek i moge powiedziec ze wypozyczenie samochodu najtaniej kosztuje 30 euro

Gość

Re: wypozyczenie samochodu

ndz cze 15, 2003 12:14 pm

buba pisze:mieszkam w hiszpani pare latek i moge powiedziec ze wypozyczenie samochodu najtaniej kosztuje 30 euro
:lol: polecam kazdemu wakacje w hiszpani.ostatnio bawilam sie na tenerife.bylo bosko.polecam.

NEC

śr lip 16, 2003 12:50 am

Ja tydzień temu wróciłem z kataloni. Jechałem polonezem w obie strony 2x2100 i na miejscu 1300 km. Podróz mineła spox. Dobry kierowca musi byc zeby bez spania dojechać do hiszpani w 24 godziny (mój wujek :)
P:olonez wrócił i ma sie dobrze ;)

Jacek K.

śr lip 16, 2003 9:25 am

NEC :
"Ja tydzień temu wróciłem z kataloni. Jechałem polonezem w obie strony 2x2100 i na miejscu 1300 km. "

Witam !
Ciekawy jestem czy policzyłeś ile wyniosły Cię koszty przejazdu autostradami. Kierowca autokaru, którym jechaliśmy do Blanes (Costa Brava) określił orientacyjny koszt przejazdu tą trasą (łącznie ok. 5000 km), samochodem osobowym na ok. 2500 Euro + jeszcze koszt paliwa.
Pozdrawiam.

Jacek K.

śr lip 16, 2003 9:29 am

Jacek K. :
" ok. 2500 Euro '

Oczywiście miało być 250 Euro - sorry.
Pozdrawiam.

maslak

koszty przejazdu

pt sie 22, 2003 11:41 pm

Jeżeli chodzi o koszty autostrad to nie przekroczą 60 euro we Francji.Niemcy są(i chwała im za to)bezpłatne,a droga do Barcelony od granicy francusko hiszpańskiej jest dobra i krótka.

Gosia_K

koszty przejazdu

sob wrz 13, 2003 4:41 pm

Byliśmy w sierpniu. Trasa Lublin - Niemcy - Mulhouse - Lyon - Saragossa - Madryt - Segowia - Toledo - Granada - Cabo de Gata - Walencja - Barcelona i dalej z powrotem tą samą drogą, odwiedzając jeszcze po drodze Carcassone i Heidelberg. Koszty autostrad to 171,3 euro, paliwa 318,2 euro (samochód Ford Focus diesel). Przejechane kilometry 7887.

marcinkowo22

samochodem do hiszpani ponowie :-)

wt maja 25, 2004 10:38 am

mam pytakno do szanownych forumowiczow :-) czy w hiszpanii trzeb miec jakies dodatkowe rzeczy w samochodzie, typu : zapasowy trojkat zarowki a lbo inne ustrojstwa które są wymagane w razie kontroli :-) dzieki za info :-)
marcin

ps. już nie moge sie doczekac lipca w hiszpanii :-) :D

STYRO

Re: samochodem do hiszpani ponowie :-)

śr maja 26, 2004 2:06 am

marcinkowo22 pisze:mam pytakno do szanownych forumowiczow :-) czy w hiszpanii trzeb miec jakies dodatkowe rzeczy w samochodzie, typu : zapasowy trojkat zarowki a lbo inne ustrojstwa które są wymagane w razie kontroli :-) dzieki za info :-)
marcin

ps. już nie moge sie doczekac lipca w hiszpanii :-) :D

Trzeba:

- zapasowy komplet zarowek i narzedzia potrzebne do wymiany....
- 2 trojkaty ostrzegawcze, homologowane, (V-16)
- kolo zapasowe pelnowymiarowe lub dojazdowke, razem z narzedziami potrzebnymi do wymiany kola,
- kamzielka odblaskowa homologowana obowiazkowa od czerwca w osobowych....

Po za tym ostatnio wprowadzono troche zmian do kodeksu drogowego - oto niektore z nich :

- zakazuje sie uzywania w czasie jazdy telefonow komorkowych, chyba, ze wyposazony jest w system glosnomowiacy ( zkazuje sie uzywania sluchawek)

- zakaz uzywania urzadzen, ktore moga rozpraszac uwage kierowcy, np. ekrany DVD, TV, video, internet... Dozwolone są urzadzenia pomagajace kierowcy jak kamery ulatwiajace manewry czy GPS

- radio i telefony powinny byc wylaczone bezwzglednie przy tankowaniu paliwa jak rowniez silnik i swiatla,

- zakazuje sie uzywania antyradarow i innych urzadzen zaklocajacych prace radarow...

- jesli masz awarie i jadac np. autostrada czy inna droga nie mozesz osiagnac minimalnej ustalonej predkosci powinienes wlaczyc swiatla awaryjne

-piesi nie maja prawa pojawic sie tak jak dawniej na autostradach a wraz z nowelizacja przepisow takze na drogach szybkiego ruchu. Zakaz obejmuje tak chodzenie poboczem jak i autostop - który praktycznie w hiszpanii nie istnieje...

Pisalem mniej wiecej z pamiecui, wiec jesli są jakies bledy - wybaczcie.....

Tomi:)

pt maja 28, 2004 11:25 am

ja mam takie pytanie:do podrozujacych samochodami osobowymi..jesli ktos odbyl taka podroz o trase z Krakow-Madryt albo w ogole wyjazd z poludniowej Polski....jaka obrac trase?..przez jakie miasta jechac?... co warto zwiedzic,gdzie sie warto zatrzymac po drodze a co omijac?gdzie ewentualnie polecacie nocleg-i...?ktorą trase wybrac aby nie widziec cały czas tylko autostrady ale tez nie bladzic jakimis dziurami...

pozdrawiam: Tomi:)

sob maja 29, 2004 1:55 pm

loco jak bedzie Ci sie jednak chcialo to napisz cos...nie przejmuj sie na tym forum niektorzy za bardzo sie wczuwaja :) pozdro.

pn maja 31, 2004 4:02 pm

Kinga no co Ty? a jak loco sie obrazi i nie bedzie chcial odwiedzac tego forum byloby nam wszystkim nudno o i jeszcze bys tesknila...a loco już sam sie okreslil wiec chyba wszyscy wiemy o co chodzi.....
( loco napisal:Problem w tym, że nie jestem ani miły, ani normalny) :)

wiec ja nie widze zadnego problemu... :wink:
pozdrawiam wszystkich: Ciebie Kingo,loco no i buki'ego :D

Wróć do „Turystyka”