Konto bankowe

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

Pawlo
n o v a t o

Konto bankowe

czw cze 14, 2018 3:23 pm

Witajcie, mam w planach przeprowadzkę do Hiszpanii i muszę mieć konto w banku. Jaki bank polecacie? Chodzi żeby łatwo dogadać się po angielsku. Dziekuje za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
yamaha
c o n t e r t u l i o

Re: Konto bankowe

czw cze 28, 2018 2:09 pm

Nie musisz mieć banku w Hiszpanii , chyba że zamierzasz tu pracować legalnie. Nie polecam żadnego bo wszystkie banki o "dupę" roztrzaś. Wszystkie złodziejskie ,bez róznicy, pracuję dla siebie ,nie dla klienta. Więc polecam pierwszy lepszy :( .
A po angielsku dogadasz się wszędzie.
Pozdrawiam.

Matias
n o v a t o

sob lip 14, 2018 2:20 pm

Witaj Pawlo, Pytasz czy potrzebne jest konto bankowe, odpowiedź jest prosta, to zależy czy zamierzasz kupić własne mieszkanie, czy tylko wynajmować. Jeżeli to pierwsze to bez konta w banku nic nie załatwisz , bo wszystkie płatności załatwia za Ciebie bank. Nie mogę Ci nic doradzić bo sam szukam banku, który pobiera najmniejszą prowizję. Obecnie mam konto w Sabadel, ale szukam innego bo sama prowizja za posiadanie konta to 10 euro miesięcznie. Jeżeli ktoś ma większą wiedzę to proszę podpowiedzcie na to samo pytanie. :P Matias

Matias
n o v a t o

sob lip 14, 2018 2:30 pm

Witaj Pawlo, Pytasz czy potrzebne jest konto bankowe, odpowiedź jest prosta, to zależy czy zamierzasz kupić własne mieszkanie, czy tylko wynajmować. Jeżeli to pierwsze to bez konta w banku nic nie załatwisz , bo wszystkie płatności załatwia za Ciebie bank. Nie mogę Ci nic doradzić bo sam szukam banku, który pobiera najmniejszą prowizję. Obecnie mam konto w Sabadel, ale szukam innego bo sama prowizja za posiadanie konta to 10 euro miesięcznie. Jeżeli ktoś ma większą wiedzę to proszę podpowiedzcie na to samo pytanie. :P Matias

Awatar użytkownika
yamaha
c o n t e r t u l i o

sob lip 14, 2018 7:23 pm

No cóż , myślę że mam większą wiedzę albo "inszą na pewno" ale powiedziałem sobie że uczeń nie może być lepszy od mistrza więc głosu już nie zabiorę.

HenryHem
n o v a t o
Kontaktowanie:

Konto bankowe

śr mar 20, 2019 1:22 pm

Czy dwie niezwiazane ze soba osoby moga zalozyc wspolne konto bankowe? Para zyjaca na tzw kocia lape.

bizziss
t í m i d o

sob kwie 13, 2019 11:54 pm

ja mam OPENBANK-wszystko za 0€ bez zadnych wymagan itp.Na koniec roku dadza ci pare groszy w zaleznosci od salda.Mozesz dodac "otro titular" bez problemu.Konto zalozysz przez internet bez wychodzenia z domu.Placowki te same co Santander i Banco Popular.Konto 100% darmowe,nawet jak nic na nim nie masz i zapomnisz.Apka mobilna daje rade,wszystko pod konrola.Jedynie jak bedziesz chcial wyplacic wiecej niz 600€jednorazowo bedziesz musial sobie zamowic talonario(czeki czy jak to sie tam zwie po polsku) oczywiscie rowniez daja gratis.Gotowke mozesz wplacac w kazdym obslugujacym wplaty bankomacie santandera i B.Popular.Dodatkowo w ciagu roku rozne promocje,czasem kilkanascie € mozna wylapac.Hipoteki czy innych kredytow nie bralem,ale na stronie polecaja calkiem atrakcyjne oferty.Ogolnie jest to to samo co santander,ale za darmo:)
Nie robie reklamy,zeby nie bylo,pisze to z czego korzystam

0lala
n o v a t o

pn maja 13, 2019 10:34 pm

Hej,

Również polecam Openbank. Nie jest tam wymagana wpłata co miesiąc 600 eur jak w przypadku innych Caixa etc.

Miałam problem z dokumentami na początku przy założeniu konta, coś im nie pasowało z autoryzacją. Pamiętam jednak, ze musiałam dokonać wpłaty na konto w placówce Santander i to potwierdzało tożsamość. Poza tym, działa bez zarzutu, bez kosztów i jest łatwo dostępna infolinia :)

Neo
c o n t e r t u l i o

pn cze 03, 2019 9:34 pm

Cholera, po cy wy tyle nabijacie tych postow? Czy wy już nie umiecie czytac ze zrozumieniem ? Nie umiecie konkretnie odpowiadac na posty uzytkownikow. No szlak mnie trafia doslownie. Gosc pyta o konto w hiszpanii a wy mu pier... o kontach w polsce . No zal i wies sie bawi..

Kolego, czy kolezanko bo nie wiem, mam konto w cajamar www.cjamar.es i to ci polecam. Duzo ich w hiszpanii, sporo oddzialow, wiadomo, kazdy bank zarabia jeden mniej drugi wiecej. Jesli bedziesz mial na koncie ponad 1000 E ciagle to masz je za darmo. Tak bylo do 2018. Jesli nie to co 3 miesiace kasuja cie i mnie 15 euro. W innym nie bylem a mam to odkad jestem w hiszpanii. Konto masz tez online wiec z transferami, doladowaniem telefonow niema problemow.

Neo
c o n t e r t u l i o

pn cze 03, 2019 9:35 pm

sory za byka w adresie
www.cajamar.es

Wróć do „Praca i emigracja”