Imigracja - Teneryfa

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

EmporioArmani
n o v a t o

Imigracja - Teneryfa

wt sie 01, 2017 3:05 am

Witam,

od dość długiego czasu zastanawiam się nad wyjazdem na Teneryfę - w celu zamieszkania tam na stałe.
Moje narzeczona jest w ciąży, oboje mamy w Polsce prace - Ona w Urzędzie, ja jako kierowca autobusu komunikacji miejskiej.

Wiem, że w naszym kraju ciężko czegokolwiek się dorobić, a chcemy coś zmienić, zacząć od nowa - oczywiście nie po najłatwiejszej linii oporu, tak jak się każdemu wydaje.

Konkretnym celem naszego wyjazdu byłaby miejscowość Puerto de la Cruz w północnej części Teneryfy. Od września zaczynam naukę języka hiszpańskiego (podstawy znam), dlatego ten wyjazd nie jest tzw. "spontanem" a decyzją, która staramy się podjąć od dość dłuższego czasu. Chcielibyśmy wyjechać w połowie bądź pod koniec 2018r.

Ja mógłbym pracować jako kierowca, moja Pani gdziekolwiek, byleby ta praca była i w granicach zdrowego rozsądku. Mój kuzyn mieszka w Costa Adeje od czterech lat i zadeklarował się, że na początku we wszystkim by nam pomógł.

Jakie jest Wasze zdanie? Warto? Nie warto? Na co uważać? Co jeszcze rozważyć? Nad czym się zastanowić?

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze,

Pozdrawiam,

Michał

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

Re: Imigracja - Teneryfa

wt sie 01, 2017 6:54 am

Zastanów się, jak realnie jest Wam w stanie pomóc kuzyn i ile miesięcy możecie żyć z oszczędności. Kto się zajmie dzieckiem, gdy Twoja narzeczona będzie pracować?
Bezrobocie na Kanarach wynosi ponad 24 procent. Szukanie pracy może naprawdę długo potrwać.

Hiszpania od dawna nie jest krajem, w którym można się "dorobić". Owszem, można żyć na przyjemnym poziomie, ale większość młodych Hiszpanów mieszkania kupuje na trzydziestoletnie kredyty podobnie jak Polacy.
Chociaż nie. Większość młodych Hiszpanów nie ma na wkład własny i nie dostaje kredytu.

Naturalna12
n o v a t o

Re: Imigracja - Teneryfa

czw sie 03, 2017 9:26 am

A Twoja narzeczona zna hiszpańnski? Bo wiesz jechać i liczyć na to że jakos się ułoży to raczej kiepski pomysł. Szczególnie z e ona jest w ciąży. Żeby być kierowcą to też trzeba coś potrafic powiedzieć. Moim zdaniem to nie jest zbyt rozsadna decyzja

Wróć do „Praca i emigracja”