Przeprowadzka do Hiszpanii Costa Blanka Pd

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

TKH
n o v a t o

Przeprowadzka do Hiszpanii Costa Blanka Pd

śr lut 08, 2017 11:26 pm

Witam serdecznie wszystkich.

To mój pierwszy post także chciałbym się przywitać i przedstawić. Nazywam się Tobiasz, mam 32 lata i wraz z żoną i dwojgiem małych dzieci postanowiliśmy przeprowadzić się do Hiszpanii pod koniec marca tego roku. Żona z dzieciakami będzie leciała samolotem, ja z dobytkiem będę jechał samochodem. Wymyśliłem że najlepszą opcją będzie zabranie rzeczy w przyczepie kempingowej, więc kupiłem staruszkę z 74 roku o długości 440 cm i ładowności około 800 kg (po remoncie i usunięciu wszystkiego z wnętrza czym się obecnie zajmuję). Na początku chciałem kupić normalną przyczepę ale po sprawdzeniu cen okazało się że skorzystam z niej tylko 1-2 razy za zapłacę tyle samo co za dużą przyczepę kempingową która po ponownym umeblowaniu będzie mogła dzielnie służyć nam i młodym w podróżach po Hiszpanii.
Zajmuję się programowaniem, sprzedaję własne programy, trochę inwestuję i póki co zarabiam w miarę przyzwoicie, chciałbym zmienić klimat na cieplejszy i "inny" zarówno jeśli chodzi o ten w sensie meteorologicznym jak i mentalny.

Planujemy zacząć naszą przygodę w Hiszpanii w Alicante lub okolicach z powodu bliskości lotniska i dosyć atrakcyjnych cena wynajmu mieszkań w tym rejonie. Upodobałem sobie kilka nieruchomości i napisałem do ich właścicieli, teraz oczekuję na odpowiedzi. Cenę jaką sobie wyznaczyłem jako limit opłaty za wynajem to 400-500 Euro / mc. Po początkowym entuzjazmie przyszła pora na drobne wątpliwości, przecież nie znamy tam nikogo. W prawdzie nasi znajomi już zapowiedzieli że będą "mieli gdzie przyjechać na wakacje" co nas bardzo cieszy, ale chcielibyśmy poznać ludzi którzy mają większe niż my doświadczenie jako rezydenci hiszpańscy, aby mogli nam przybliżyć tamtejszy klimat. Nauką hiszpańskiego zająłem się dopiero wczoraj i póki co znam kilka słówek, ale fajnie było by poznać kogoś z kim można będzie podnieść swój poziom wysławiania się w języku tubylców.

Powiedzcie mi dobrzy ludzie, co sądzicie o moich planach (to był mój pomysł z tą przeprowadzką, żona nie była zachwycona ale już powoli dochodzimy do etapu w którym akceptuje tę zmianę w życiu).

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

Re: Przeprowadzka do Hiszpanii Costa Blanka Pd

czw lut 09, 2017 12:18 am

tu sie dobrze mieszka jak masz staly dochod i wiesz z czego bedziesz zyl? z tego co piszesz dasz sobie rade :D
ludzie tu raczej zyczliwi. 400 euro za wynajem caloroczny to sporo, mozna sie potargowac
a już masz znajoma - co prawda nie mieszkam w Alicante a w pueblu niedaleko po drugiej stronie zatoki :wink:
z ta meteorolgia to bym uwazala - bo zimy w srodziemiomorzu nie są przyjemne - nie kazdemu tu sie musi podobac wilgoc i temperatury w granicach bliskich zeru w nocy
Angole co prawda chodza w krotkich spodenkach i zazywaja styczniwych kapieli w morzu, ale ja wole zimowa kurtke i nie robic za klub morsa :mrgreen:

TKH
n o v a t o

czw lut 09, 2017 3:43 am

Miło Cię poznać jak już będziemy na miejscu postaram się zaproponować jakąś kave ;) Przeczytałem dziś całe forum parę lat wstecz, bardzo mnie wciągnął też blog gościa który wyjechał założyć bar na plaży w Alicante, jeśli to czyta niech się poważnie zastanowi nad napisaniem książki, bardzo dobrze operuje słowem a zważywszy na jego odwagę i ciekawe życie, miałby o czym pisać.

Od wczoraj choruję bardzo na to: https://www.kyero.com/en/property/39896 ... t-alicante
Niestety skrobnąłem już 2 maile, a odpowiedzi brak, jeśli mi właściciel jutro nie odpowie - zadzwonię. A tak w ogóle to od tygodnia napisałem już z 50 maili do różnych właścicieli mieszkań z odpowiedzi dostałem dosłownie kilka. Przyczyną może być angielski? Korzystałem z tej strony: Obrazek ale zanotowałem do przejrzenia kyero, segundamano, idealista, fotocasa, pisos, mundoanuncio.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

czw lut 09, 2017 4:18 am

segundamano to zdaje sie zmienilo na vibbo
co do szukania mieszkan przez strony typu kyero to bym odradzala - nie to czy moga sie okazac oszustami, ale na pewno beda chcieli wykorzystac nieznajomosc hiszpańskiego i lokalnych warunkow - przeplacisz.
jeszcze masz milanuncios.com i wlasnie idealista, a w ogole wrzuc w google
Off Topic
pisos alquiler alicante
i masz porownanie
jeszcze zwroc uwage na slowo amueblado - czyli mieszkanie wynajmujesz z meblami, bo z tym roznie bywa, a kupowac wlasne meble?
kolega, który zakladal knajpke w Alicante to nie przypadkiem Tomasz Kiejstut? uzywajacy tez nicku tokida?
niech on rzeczywiscie lepiej ksiazki zacznie pisac, nie zajmowac sie biznesem - bajkopisarz z niego niezly, czego on w zyciu by nie zrobil gdyby...

TKH
n o v a t o

czw lut 09, 2017 11:10 am

A co sądzisz o ofercie która mi się podoba? Taki mały domek będzie dobry na dłuższe zasiedlenie? Wdaje mi się że cena jest bardzo ok, w tym momencie prawie tyle samo płacę za mieszkanie w Polsce (Gdańsk).

loco
"c e r v a n t e s"

czw lut 09, 2017 1:39 pm

W podanym linku pytasz o pierwszą ofertę? O ten skromny domek za 19 000 000 euro?

TKH
n o v a t o

czw lut 09, 2017 3:39 pm

Chciałbym mieć taki problemy ale link się zdeaktualizował ponieważ oferta od dziś nie jest już aktualna :pizd:
Szukam dalej

skara
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

pt lut 10, 2017 2:51 pm

400 euro (bez mediów) w Alicante, nawet przy całorocznym wynajmie, to mało. Bo jednak potrzebujecie określonego metrażu i standardu dla 4 osób. Rozsądnie liczyć 500 euro + około 150 euro rachunków miesięcznie.

TKH
n o v a t o

pt lut 10, 2017 6:18 pm

Masz rację, jednak interesują mnie również okolice, pierwsze mieszkanie wolałbym tańsze, jak już będziemy na miejscu, polubilibyśmy Hiszpanię, będziemy szukali czegoś bardziej komfortowego, może nawet zakup, ceny z tego co widzę są nawet 30% niższe niż w Gdańsku uwzględniając podobny standard.

TKH
n o v a t o

wt lut 14, 2017 4:29 pm

Mam nowe mieszkanie. 2 sypialnie całkiem ładne w środku, tylko trudno mi ocenić okolice z punktu widzenia google street https://www.google.pl/maps/place/Calle+ ... 4d-0.74132

Trochę pusto dookoła, ale nie chciałbym mieszkać w centrum miasta, myślicie że to dobra okolica dla małżeństwa z małymi dziećmi (0 i 2 lata)? Mamy samochód także 8km dojazdy do plaży to nie problem.

idealista.com/inmueble/33664259/

loco
"c e r v a n t e s"

wt lut 14, 2017 6:57 pm

A co Ty chcesz na tym zadupiu robić?
Znajomi niedaleko wynajmowali szeregówkę na wakacje. Byłem. W łeb sobie można strzelić po kilku dniach...

TKH
n o v a t o

wt lut 14, 2017 7:24 pm

Nocne miejskie życie to chwilowo już nie dla mnie dopóki dzieciaki trochę nie podrosną, zamierzam zwiedzić trochę Hiszpanii a to mieszkanie będzie raczej jako baza wypadowa. Ważne żeby było gdzie zaparkować, mieszkanie było wygodne i w miarę ładne, miało klimę, ogrzewanie i było blisko do plaży, na ryby i w góry. Okolica nie wygląda councilowo więc chyba sąsiedztwo nie będzie zbyt uciążliwe. Zastanawiam się tylko czy nie ma tam jakiegoś wysypiska azotu czy coś w tym guście:)

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

wt lut 14, 2017 8:41 pm

jak Ci nie zalezy na szkole to poszukaj w strefie blizej morza (Alicante - Elche - Santa Pola) w urbanizacjach.
plusem latem zwykle jest basen, w razie czego tereny spacerowo-rowerowe ladne a i jakby tfu odpukac nieszczescie to i do lekarzy blizej. a niech sie samochod popsuje? lepiej pomyslec co może sie stac na nie, niz zyc marzeniami.
zakopanie sie na az takim pustkowiu to i za bezpieczne nie bywa - niestety

skara
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

czw lut 16, 2017 12:24 pm

Znam tamte okolice i w nie widzę najmniejszego sensu zamieszkania tam. Zadupie jakich mało, wszędzie daleko i mało ciekawie. Jeśli już to prędzej do Orihueli poszłabym mieszkać. Ale skoro wolisz morze, to czemu nie popatrzysz gdzieś na wybrzeżu. Mar Menor by Wam pasował, ale nie wiem czy nie za daleko (godzinę drogi z lotniska). Jeśli za daleko to może Santa Pola, Guardamar? Rozrywek nocnych zaliczać za dużo nie będziecie, ale w Hiszpanii nie da się siedzieć cały czas w domu. Prędzej czy później zechcecie wyjść na obiad czy kolację do baru, małe dzieci w barach to norma. Dodaj bliskość przychodni / szpitala, jakieś place zabaw, młodych ludzi do ewentualnego spotkania na kawę, lepiej zaopatrzone sklepy itp. Niby wszędzie można dojechać, niby 30 km to nie odległość, ale zdziczeć idzie w takich okolicach jakie wybrałeś. I piszę to jako osoba niespecjalnie imprezowa, ceniąca dobrą książkę i wąski krąg znajomych.

ARTUR ULA
n o v a t o

czw lut 16, 2017 6:41 pm

faktycznie istotną kwestią jest połączenie z lotniska Alicante do miejsca zamieszkania.
do większych miast masz bezpośrednie autobusy z lotniska Alicante, nie wyobrażam sobie dotarcie załóżmy nocą do okolic los montesinos, a loty z gdańska masz również w godzinach wieczornych.
ostatni autobus dajmy na to do torrevieja odjeżdza o 22 i o 23.00 jesteś w mieście.
do Santa Pola tez coś jeżdzi.
luknij w link.
też latam z Gdańska:)
http://www.alicante-spain.com/alicante-airport-bus.html

loco
"c e r v a n t e s"

sob lut 18, 2017 2:06 pm

Praca wszędzie się znajdzie.

TKH
n o v a t o

ndz lut 19, 2017 12:39 pm

Dzięki za rady. Przeszła mi koło nosa świetna oferta bungalowa w Punte Prima w dobrej cenie:/ Szukam dalej bo termin wyjazd nieubłaganie się zbliża.

loco
"c e r v a n t e s"

ndz lut 19, 2017 1:32 pm

Punta Prima to już znacznie lepsza lokalizacja.

arcent
n o v a t o

wt mar 07, 2017 3:29 pm

Przepraszam że się wtrącam ale mam pytanie: planuję z żoną przenieść się na emeryturę do Alicante lub okolicy. Planujemy zakup 3 pokojowego mieszkania. Jak myślisz czy to rozsądne posunięcie z naszej strony? Oczywiście nie planujemy żadnej pracy tylko typowa emerytura. Mamy trochę zasobów finansowych i z tego chcemy się utrzymywać.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

wt mar 07, 2017 7:27 pm

wszystko zalezy od wysokosci emerytury, bo zasoby to sie moga szybko wyczerpac.

Wróć do „Praca i emigracja”