Czy warto kupić mieszkanie pod wynajem?

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

Grace
n o v a t o

Czy warto kupić mieszkanie pod wynajem?

pn gru 05, 2016 9:57 pm

Witam wszystkich;
Pisałam w sprawie, o której poniżej, na „konkurencyjnym” forum, ale nie otrzymałam odpowiedzi. W związku z tym zwracam się do Was.
Czy warto kupić mieszkanie w mieście do około 10 km od morza w Hiszpanii (na południe od Walencji) głównie pod wynajem? Na stałe mieszkam w Polsce i nie będę przeprowadzać się do Hiszpanii, ale przyjeżdżałabym na miesiąc latem.
Czy wynajem jest opłacalny, czy łatwo/trudno jest wynająć mieszkanie, czy Prawo lokatorskie jest takie restrykcyjne jak w Polsce?
Proszę o Wasze opinie, z góry dziękuję za odpowiedzi

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pn gru 05, 2016 10:40 pm

oj, dzis sprawdajac poczte zobaczylam Twojego maila - postaram sie szerzej odpowiedziec na pytanie dlaczego nie warto - te "tanie" mieszkania zwykle są w takiej strefie, ze tam nikt nie chce mieszkac, a co do lokatorow? gorsze to może sie okazac od pluskiew i do tego prawo stoi po ich stronie.
owszem, kupno czegos dalej od morza, przy polach golfowych, pod typowego turyste i umowa z firma administrujaca - czyli oni pilnuja posprzatania i platnosci mogloby miec sens. jest tu na forum kolezanka Skara - zajmuje sie i to dobrze takimi sprawami - ale to już kwestia znalezienia sie w odpowiednim czasie i miejscu.
a fora to są takie "konkurencyjne" ze moderatorki to stare znajome :wink:
problem, ze fora jako takie jednak są dla wytrwalych i hobbystow - reszta to FB

loco
"c e r v a n t e s"

wt gru 06, 2016 3:42 am

Nie warto.

essto
t í m i d o

wt gru 06, 2016 2:39 pm

Wydaje mi się, że boom nieruchomościowy w Hiszpanii mamy już za sobą. Pamiętam, że w szczycie kryzysu finansowego, można było kupić nieruchomości za korzystne pieniądze, ale wydaje się, że wszystko wróciło do normy.

Wydaje mi się, ze lepszą opcją jest zainwestowanie w Polsce. Mianowicie w jednej z dużych aglomeracji jak Wrocław, Warszawa czy Gdańsk.

Grace
n o v a t o

śr gru 07, 2016 1:55 pm

Troszkę mało wypowiedzi, oczekiwałam jednak na więcej.
Może loco rozwinąłby co według niego kryje się pod słowami „nie warto”.
Ikxio czekam na Twojego meila.

loco
"c e r v a n t e s"

śr gru 07, 2016 2:54 pm

Rozumiem, że nie dokonywałeś żadnej kalkulacji opłacalności inwestycji? To może pora na to? ;-)

Grace
n o v a t o

śr gru 07, 2016 3:25 pm

Loco nie robiłam to prawda, na co dzień mieszkam w Polsce, nie umiem dokonać tej kalkulacji, gdyż nie znam realiów życia w Hiszpanii, czy jest np. problem z wynajmem, czy koszty utrzymania mieszkania są duże, dajmy na to w Denii. W Gandii, jak wygląda sprawa remontów, kosztów ew. firmy zajmującej się zarządzaniem mieszkania. Rozumiem, że gdy pisałeś „nie warto” i dalej, to miałeś na myśli koszty i inne problemy związane z tym. Prawdę mówiąc Już trochę minął mi zapał, jaki miałam jeszcze kilka dni temu.
Essto to na pewno racja co piszesz, ale chodzi o mieszkanie nad morzem, żeby też tam pojechać, odpocząć i czuć się jak u siebie.
W każdym razie dziękuję za wszelkie dotychczasowe rady i napiszcie jeszcze więcej, bo to tak skromniutko na tym forum.

Wróć do „Praca i emigracja”