Kupno oraz rejestracja motocykla w Hiszpanii!

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

kubot666
n o v a t o
Kontaktowanie:

Kupno oraz rejestracja motocykla w Hiszpanii!

śr lip 13, 2016 10:58 am

Cześć!

Przeprowadzam się niedługo do Madrytu i chciał bym od razu kupić tam skuter. Mam kilka pytań co do samego kupna oraz późniejszego użytkowania.

- Czy podczas zakupu skutera aby dopełnić formalności potrzebny mi jest tylko numer N.I.E czy jeszcze jakieś inne dokumenty będą konieczne?

- Wiem że skuterek musi mieć ważny ITV (coś takiego jak u nas przegląd techniczny?) - Ile kosztuje odnowienie ITV?

- Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem? Czy jest tak jak w Polsce? czy jeżeli kupie we wrześniu motor z ubezpieczeniem ważnym do marca to mogę bez stresu jeździć do marca czy muszę odrazu wykupować ubezpieczenie?

- Czy są jeszcze jakieś inne koszty rejestracji, wyrobienia nowego dowodu rejestracyjnego, tablic itp?

- Jak wygląda sprawa parkowania w mieście, na ulicy? Czy nie będzie problemu jeżeli zaparkuje skuter pośród wszystkich innych motorków na ulicy?

Jeżeli ktoś miał by ochote ze mną porozmawiać to niech puści strzałke/wyśle sms to oddzwonie. Mój numer: 607762897

Dzięki!

Wróć do „Praca i emigracja”