praca w dwóch krajach na raz

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

makol
c o n t e r t u l i o

praca w dwóch krajach na raz

pn wrz 28, 2015 2:34 pm

Hej

Wie ktoś jak opanować pracę w Polsce (zdalną) z zamieszkaniem i płaceniem składek na terenie Hiszpanii? Mam dobrą ofertę pracy zdalnej weekendowej ale nie wiem jak to opanować będąc na terenie Hiszpanii w przypadku kiedy jestem zatrudniona tu . Bym musiała założyć firmę czy wystarczy umowa o dzieło na przykład. Jak z zusem? Można płacić podatki w dwóch krajach?

Neo
c o n t e r t u l i o

czw paź 01, 2015 6:13 pm

Nie wiem czy to do końca fair ale ja zrobiłbym tak. Jeśli się oczywiście da z polska nic bym nie podpisywal i nie opacal. Jeśli się nie da i nie chcesz tak, podpisz jakakolwiek umowę taka by wilk był syty i owca cala a w hiszpani pracuj jak dotad. W Polsce będziesz się rozliczala z polskiej pracy a w hiszpanii z hiszpańskiej. Bo kogo to interesuje ile ty masz prac i skad czyli z jakiego miejsca pracujesz. Ty możesz być na wakacjach na Alasce i mieć prace zdalna w PL.

makol
c o n t e r t u l i o

wt paź 06, 2015 3:43 pm

Dzieki. Ja to jeszcze muszę przemyśleć , bo w sumie nie potrzebna mi na tyle kasa, żeby wepchać się w jakieś bagno z podatkami. Na razie sobie chyba odpuszczę, a jak tu posiedzę to może ogarnę jakąś firmę dodatkowo i zlecenia z Polski.

Neo
c o n t e r t u l i o

śr paź 07, 2015 8:39 pm

Jak się nie chcesz bawic to może podzielisz się praca zdalna ?

makol
c o n t e r t u l i o

pt paź 09, 2015 2:23 pm

Hej. Ja mialam cos z http://smartkiwi.pl/ ale nie bardzo moge podac szczegoly (bo nda). Tam sie projekty zmieniaja wiec nie wiem czy jeszcze wolne ale oni maja duzo zdalnej wiec napisz to cos Ci znajda na 100 procent. Zdalna nie godzinowo ale w oparciu o projekt to przeważnie web c# asp.

oprócz tego zero chaos ma dużo zdalnej ale na cały etat wiec jak już to wieczorami. Można dogadać godziny bo różnica czasu (klienci często US)poza tym wiadomo jak się zrobi szybciej to czas twój. W praktyce zdalna wygląda tak ze nawet na cały etat robisz jak chcesz i kiedy chcesz (4h dziennie spokojnie starcza haha)byle pojawić się na telco i zdać raport co się zrobiło wiec można dograć wszystko.

Na pełny zdalny etat można dostać od 12 do 15tys miesięcznie brutto(niestety złotych ). Za projekt to do 8 ale można rypać weekendami.

Neo
c o n t e r t u l i o

pt paź 09, 2015 8:16 pm

Dzieki za info. Niestety a szkoda praca nie dla mnie bo nie znam się na projektowaniu.

essto
t í m i d o

czw paź 29, 2015 9:22 am

I jak Ci to idzie? W sumie wydaje się to być ciekawą perspektywą.
Tylko z drugiej strony nie można w PL korzystać z różnych przywilejów podatkowych. Podobnie jeżeli ktoś chciałby zakupić mieszkanie z dofinansowaniem.

JDziuk87
n o v a t o
Kontaktowanie:

pn lis 02, 2015 12:30 pm

są też firmy zajmujące się pośrednictwem w takich sytuacjach - dobre dla freelancerów. Czyli oficjalnie zatrudniają Cię, a potem zajmują się wszystkimi formalnościami. Zleceniodawca przelewe im zapłate, a oni całość przelewają na Twoje konto. Oczywiście nie robią tego za darmo, płacisz coś w stylu abonamentu. Generalnie fajna opcja jak ktoś nie chce zakładać własnej działalności i płacić tych wszystkich składek.

tyle, że nie pisze tego jako 1. źródło informacji - kiedyś znajoma mi o tym opowiadała, sama z tego korzystała - ja nigdy. Brzmi to całkiem przyjemnie, warte poczytania :)

genju2
n o v a t o
Kontaktowanie:

pn gru 28, 2015 7:08 pm

Hej, zastanawiam się jak to jest z http://flyingatom.com/kantor-bitcoin-warszawa tego typu ofertami waluty bitcoin z zagranicą? czy można jakieś oferty pracy w tej tematyce wyszukać właśnie np. w hiszpani?
Ostatnio zmieniony wt sie 23, 2016 11:44 am przez genju2, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
commarketing
c o n t e r t u l i o

pn gru 28, 2015 8:29 pm

genju2 pisze:Witam,
Chciałbym pracować w Polsce w sklepie internetowym i sciągać zabawki z zagranicy a w polsce na tym zarabiać. Jak znaleźć producentów dostawców produktów? Czy są jakieś fora internetowe specialne? Np zabawki kreatywne w sklepach kosztują 30 zł chciałbym sprowadzić takie zabawki z zagranicy aby mieć na nich dobrą marżę. W internecie nie mogę znaleźć nic ciekawego jeśli chodzi o to skąd mogę kupować Towar.

ile masz lat?

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

śr gru 30, 2015 3:12 pm

na etapie zabawek planszowych jest :lol:

schabY
n o v a t o

Re: praca w dwóch krajach na raz

pt sie 25, 2017 11:47 am

a w polsce i tak i tak skarbowka poprosi o wykazanie dochodow we wszystkich krajach :D

Wróć do „Praca i emigracja”