Praca w Hiszpanii

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

Miszuna
n o v a t o

Praca w Hiszpanii

wt wrz 22, 2015 2:05 pm

Witam.
Jestem nowa na forum i bylabym wdzieczna gdybyscie napisali jak to jest w chwili obecnej z praca w Hiszpanii. Myslimy o przeprowadzeniu sie do Hiszpanii z mezem. Na razie srednio znamy jezyk wiec chcemy dac sobie z dobre dwa lata na intensywna nauke. Chcielibysmy wyjechac na stale. Mamy tu w Polsce swoje mieszkanie wiec z czasem chcielibysmy je sprzedac i kupic jakies w Hiszpani. Myslimy o Alicante. Ceny mieszkan są bardzo przyzwoite tylko nie mam pojecia jak tam jest aktualnie z praca. Maz jest anglista ale pracuje w branzy hydraulicznej a ja kosmetologiem. Tu w Polsce zarabiamy niewiele i na prawde czasem jest ciezko. Nie nastawiam sie na wielka kase i nie z powodu kasy chcemy wyjechac ale wiadomo za cos trzeba zyc. Wiec jesli mozecie podzielic sie swoja wiedza na ten temat bylabym bardzo wdzieczna.

Awatar użytkownika
Polaco
l i t e r a t o

śr wrz 23, 2015 2:12 am

Obydwoje macie prace, mieszkanie, rodzine i przyjaciol
Po co wam Hiszpania? Pracy nie bedziecie mieli odrazu, jezyka nie znacie i zanim sie nauczycie bedziecie cierpiec, rodzina i znajomi daleko. Jak na pieniadzach wam nie zalezy to zostancie w Polsce i badzcie skromni ale szczesliwi, chyba ze wazniejsze jest cieplo i plaze w Alicante :)
Wymienilem ogolne problemy jakie maja przewaznie Polacy w Hiszpani na poczatku, ale mozliwe ze zaraz ktos mi napisze tutaj na forum ze to nie prawda, wiec to wszystko ciezko wytlumaczyc :)

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

śr wrz 23, 2015 10:16 am

Prawda jest, ze w Hiszpanii z praca jest ciezko, a bez jezyka - jeszcze ciezej.
Prawda pwnie jest tez to, ze hiszpański jest latwy, nie spotkalam jeszcze Polaka, ktoy by twierdzil inaczej.
Kwestia oddalenia od rodziny i przyjaciol - bardzo indywidualna. Mnie nie doskwiera i nigdy nie doskwierala.

Mozliwosc jazdy na rowerze prez cały rok - jak dla mnie bezcenna. Wiec sie nie dziwie checi wyprowadzki ;)

Awatar użytkownika
commarketing
c o n t e r t u l i o

śr wrz 23, 2015 11:49 am

Cauliflowerpl pisze:Prawda jest, ze w Hiszpanii z praca jest ciezko, a bez jezyka - jeszcze ciezej.
Prawda pwnie jest tez to, ze hiszpański jest latwy, nie spotkalam jeszcze Polaka, ktoy by twierdzil inaczej.
Kwestia oddalenia od rodziny i przyjaciol - bardzo indywidualna. Mnie nie doskwiera i nigdy nie doskwierala.

Mozliwosc jazdy na rowerze prez cały rok - jak dla mnie bezcenna. Wiec sie nie dziwie checi wyprowadzki ;)

ze o stosunku czlowieka do czlowieka nie wspomne..... jak tylko macie mozliwosc to nie zastanawialbym sie

Miszuna
n o v a t o

śr wrz 23, 2015 2:22 pm

Owszem obydwoje mamy tu prace ale nie jest to praca ktorej bysmy mieli zalowac. Niskie zarobki i brak perspektywy rozwoju niestety. Co do rodziny to mam tylko rodzicow i siostre, ktorzy uwielbiaja podrozowac wiec byliby pewnie czestymi goscmi u nas. Poza tym nie naleze do osob ktore by usychaly z tesknoty za rodzina. Mamy telefony i internet oraz tanie loty dzieki bogu :)
Zawsze od dziecka chcialam zamieszkac gdzies gdzie jest cieplo bo bardzo zle znosilam zime i jesien w Polsce. To dla mnie udreka choc wiem ze brzmi smiesznie :) już jesienia chodze poubierana jakbym sie na syberie wybierala z czego smieje sie moj maz. Ale niestety mam bardzo slabiutkie krazenie wiec zima dlonie i stopy po prostu mnie bola z zimna chocbym nie wiem co przywdziala. Natomiast w najwieksze upaly czuje sie jak ryba w wodzie :)
Nie wyjezdzam zeby zrobic kariere czy zarabiac kokosy. Tak jak mowie nie przeszkadza mi skromne zycie byleby tylko bylo cieplo a bede na prawde szczesliwym czlowiekiem :) poza tym co tu duzo mowic kocham Hiszpanie i po prostu chce spelnic swoje marzenie. Nie rzucam nagle wszystkiego ale tak mowie chce dac sobie kilka lat na nauke jezyka i byc może warunki z praca tam sie poprawia. Jestem cierpliwa i chce zeby nasz wyjazd mial rece i nogi a nie tak na hura zeby sie potem nie przejechac za mocno :)

Neo
c o n t e r t u l i o

śr wrz 23, 2015 7:44 pm

Podobnie jak wyżej. Z praca to jak wszędzie czyli jej mało lub nie ma. Moja mala rada, najpierw znajdźcie zajecie, prace, nawet sezonowa tutaj a później przylatujcie bo latwo stracic to czego ma się mało.

skara
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

czw wrz 24, 2015 1:29 pm

Cześć. I ja wtrącę swoje 3 grosze. Wasz wyjazd byłby sensowny gdybyście mieli kasę na rozkręcenie biznesu. Usługi kosmetyczne stoją tu na niskim poziomie, o głupiej mikrodermabrazji 9/10 kosmetyczek nie słyszało. Brwi, depilacja i ewentualnie co obrotniejsza paznokcie zrobi. Nic poza tym. Więc jeśli miałabyś pieniądze na lokal i sprzęt to przy dobrze przemyślanej strategii wieszczę sukces. Z kolei u kogoś masz małe szanse na zatrudnienie. Większość gabinetów to biznesy jednoosobowe i z bardzo ograniczoną ofertą i nakładami finansowymi.

Co do męża to nauczycielem zostać ciężko. Zresztą sama poczytaj:
http://hiszpaniaconsulting.blogspot.com ... panii.html
http://hiszpaniaconsulting.blogspot.com ... kiego.html
Hydraulik? Niby fach w ręku, ale hydraulików rodzimych jest od groma i ciut. Zresztą w obecnej chwili to praca na fuchy i z doskoku. Trudno mówić o stałym źródle utrzymania.

Czy odradzam Wam wyjazd? Nie, bo jesteście młodzi, bez dzieci i chcecie się nauczyć w międzyczasie hiszpańskiego. Czyli będziecie biedować, ale przeżyjecie. Czy doradzam? Też nie, bo łatwo nie będzie. Skupiłabym się na odłożeniu możliwie wysokiej kwoty i szłabym w kierunku własnego gabinetu kosmetycznego.

Bonita
n o v a t o

pt lis 13, 2015 1:04 pm

Jestem w podobnej sytuacji. Ja jestem po kursie florystycznym ...mój hiszpański jest jako tako. Myślicie, że to wystarczy na początek? Z narzeczonym nie mamy zbyt wiele oszczędności. Ale on umie dobrze hiszpański, więc myślicie , że jest szansa?

Helen88
n o v a t o
Kontaktowanie:

śr gru 02, 2015 3:38 pm

To ja może zadam pytanie z innej strony - dla kogo jest praca w Hiszpanii? Kogo tam brakuje? I chodzi mi tu raczej o wykwalifikowanych specjalistów.

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

czw gru 03, 2015 12:01 am

Myślę, że inżynierowie wszelkiej maści poza budowlanką, ze znajomością angielskiego i niemieckiego i jako takim doświadczeniem, mają spore szanse na znalezienie pracy. Zwłaszcza IT.
Inżynier jakości, produkcji, procesu, R+D z doświadczeniem i językami.

Elektrycy, hydraulicy przemysłowi, automatycy i obsługa wszelkich skomplikowanych maszyn z doświadczeniem (i znajomością hiszpańskiego).
To w regionach, w których jest sporo fabryk (Kraj Basków, Katalonia).

Logistycy ze znajomością kilku języków, pożądane wschodnie (więc polski może być plusem) - na tutejszych drogach większość TIRów jest z Polski, Bułgarii i Rumunii.

Tyle, że to też nie jest tak że brakuje. Nie brakuje. W Hiszpanii jest masa ludzi spełniających powyższe warunki. Po prostu masz większe szanse, niż w innych zawodach.

Więcej grzechów nie pamiętam. Znaczy się - więcej sektorów nie czaję ;)

danielmaczynski
n o v a t o
Kontaktowanie:

pn gru 07, 2015 12:17 pm

Zgadzam się, na pewno brakuje inżynierów, specjalistów IT, tak jak w Polsce.

Anna75
n o v a t o
Kontaktowanie:

wt gru 29, 2015 12:22 pm

Jako kosmetolog na pewno jakąś pracę znajdziesz w tym kierunku

mateusz1987
n o v a t o

Witam Serdecznie

wt lip 05, 2016 5:08 pm

Ja obecnie przebywam w Hiszpani kilka lat mam 29 lat i nawet w tym wieku z dokumentami hiszpanskimi z praca jest ciezko,wydaje mi sie ze predzej znalezc prace w Polsce jest latwiej niz tu,stawki są takie w niektorych dziedzinach ze w Polsce placa lepiej.Obecnie w Polsce nie mam nic wiec nie mam co tam szukac zostaje tu ale gdybym mial wracac do kraju bym wrocil. A wam radze przemyslcie wyjazd do Hiszpani,może inny kraj :wink: .Pozdrawiam Mateusz

krzysiek00
n o v a t o
Kontaktowanie:

ndz lip 17, 2016 11:52 am

A jak wygląda temat tworzenia stron www, sklepów internetowych ??
Po bardzo dobrych cenach ? Przecież oni tam euro maja, a co gdyby wejsc na ich rynek jako Polska firma i w atrakcyjnych cenach swiadczyc takie uslugi ??

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

ndz lip 17, 2016 6:19 pm

oprocz euro informatykow tez maja...

krzysiek00
n o v a t o
Kontaktowanie:

pn lip 25, 2016 2:27 pm

ok "informatyk" to pojęcie względne.
W USA np paskudne strony WWW robią, a nasi projektanci są tam doceniani.
Pomyślałem o czymś takim w kategorii Hiszpanii - źle myślę?

skara
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

wt lip 26, 2016 12:12 pm

Krzysiek, a pozycjonujesz? I to w języku hiszpańskim? Bo często zamawiana jest wspólna usługa. Dodatkowo, jak chcesz Hiszpanom sprzedawać strony, gdzie bardzo ważne jest precyzyjne ustalenie co i jak, bez dobrej znajomości języka? Tu po angielsku większość ani be, ani me.

krzysiek00
n o v a t o
Kontaktowanie:

śr lip 27, 2016 8:51 am

tak od 8 lat siedzę w marketingu internetowym.
Zarówno pozycjonowanie, jak i kampanie AdWords itd.
Odnośnie stron - oczywiście masz rację, ale mam osobę tam na miejscu ze świetną znajomością języka :) bo ja osobiście go nie znam, przyznaję.

krzysiek00
n o v a t o
Kontaktowanie:

czw lip 28, 2016 8:26 am

Owszem mówi, na temat personalizacji wyników Google zapewniam, że wiem więcej od Ciebie ;) uprzedzając Twoje zaczepne komentarze, tak tak o:
-relokacji danych
-geolokalizacji
-hostowaniu danych
-href lang
optymalizacji onpage i offpage

także wiem ;) więc nie martw się na zapas. Wszystkiego dobrego.

P.S Odnośnie tekstów i twojego zmartwienia w sprawie synonimów:
Zaskoczę cię, może teksty będą unikalne napisane przez osobę żyjąca w Hiszpanii (co też pisałem w poście wyżej), więc przykro mi, ale znowu nie trafione ;) dobranoc dobranoc...

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

czw lip 28, 2016 9:24 am

Dobranoc spamerko :evil:

Wróć do „Praca i emigracja”