Pomoc w dodatkowej pracy na hiszpański

Sport, kuchnia, humor

Moderator: *mod

yacoob

Pomoc w dodatkowej pracy na hiszpański

wt maja 29, 2012 8:34 pm

Czy ktoś znający Barcelonę mógłby mi wypisać nazwy miejsc z tego filmiku?(jeśli ciężko coś nazwać, to napisać, gdzie to się znajduje, np. przed Sagrada Familia itp.) Przynajmniej te, które umiecie. To dodatkowa praca na hiszpański. Ale zupełnie nie znając Barcelony zajęłoby mi to całą noc. Potrzebuję tego na jutro.
Z góry dzięki za pomoc. :)
http://www.youtube.com/watch?v=kGrDB9afdLk

loco
"c e r v a n t e s"

wt maja 29, 2012 8:46 pm

Ale zupełnie nie znając Barcelony zajęłoby mi to całą noc. Potrzebuję tego na jutro.

Do jutra masz akurat noc. Samemu trzeba pracować na swoje oceny i wykształcenie.

yacoob

wt maja 29, 2012 8:57 pm

Jakby to było coś co by mi pomogło w nauce języka, to zrobił bym to sam, bo chcę się nauczyć hiszpańskiego.
A znajomość tych wszystkich miejsc raczej mi się nie przyda. I komuś kto mieszka w Barcelonie zajmie to 20 minut, więc chyba z dobrego serca może pozwolić mi się wyspać? :)
A jeśli już mówisz o pracowaniu na swoje wykształcenie, to nieprzespana noc mi w tym nie pomoże, bo jutro nie będę funkcjonował. :)

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

wt maja 29, 2012 9:01 pm

Manu Chao (Jose Manuel Arturo Tomás Chao) jest osobliwoscia i jego milosc do Barcelony tez ciekawa - spora czesc tych miejsc widzialam, ale nie podpowiem gdzie :D no i jeszcze - duza czesc tych zdjec przestala byc aktualna pare lat temu

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

wt maja 29, 2012 9:20 pm

yacoob
dobrymi checiami to jest pieklo wybrukowane
a na zarwana noc Hiszpanie maja pare sposobow - od solysombra po bardziej wyrafinowane
http://www.recetasderechupete.com/recet ... llego/597/
zapewniam, ze stawia umierajacego na nogi

yacoob

wt maja 29, 2012 9:35 pm

Wszystko robicie żeby mi nie pomóc :D

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

wt maja 29, 2012 9:59 pm

odroznij pomoc od czarnej roboty

yacoob

wt maja 29, 2012 10:17 pm

Nie prosiłbym, żebyście coś zrobili za mnie gdyby zajęło wam to tyle co mi. Według mnie proszę o POMOC. Gdyby mnie ktoś z innego kraju poprosił o wypisanie znanych miejsc z mojego miasta, to bym mu POMÓGŁ, bo dla mnie to byłby drobiazg, a dla niego kupa pracy.
Wyobraź sobie jak ja mam to robić, bo ja sam nie wiem. Szukać przez kilka godzin znanych miejsc w Barcelonie(a połowy z filmiku i tak pewnie bym w ten sposób nie znalazł) a później to dopasowywać do zdjęć? To tak jak wiedzieć jak ktoś wygląda i próbować szukać go na facebooku po twarzach. Szukanie igły w stogu siana.
Ale temat do zamknięcia. Polacy to Polacy, wszędzie tak samo pomocni. Temat do zamknięcia bo widzę, że to nie ma sensu.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

wt maja 29, 2012 11:27 pm

sam sobie odpowiedziales - nie trzeba kombinowac jak kon pod gore- wystarczy posluzyc sie google imagenes w temacie Barcelona i wykazac odrobine dobrych checi - ja za ludzi lekcji odrabiac nie mam zamiaru, choc BCN troche znam.
a przez przypadek - sadzisz, ze kazdy Polak to naiwny Murzyn i za Ciebie odwali czarna robote?
moge zapewnic, ze jesli by chodzilo o lekarza, trase przejazdu, nocleg czy cene benzyny to i owszem bylaby dlon pomocna wyciagnieta
Ostatnio zmieniony wt maja 29, 2012 11:31 pm przez ikxio, łącznie zmieniany 1 raz.

loco
"c e r v a n t e s"

wt maja 29, 2012 11:28 pm

Polacy to Polacy, wszędzie tak samo...

...szukający kogoś, kto za nich wykona pracę, a laury spłyną na nich.

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

wt maja 29, 2012 11:52 pm

A trzeba było nawymyślać bzdur, ośmieszyłby się i być może nauczył się uczciwości ;-)

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

śr maja 30, 2012 7:40 am

Jest takie powiedzenie: Jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz.

Daj sobie chłopie spokój z dodatkową pracą na hiszpański, bo te zwykle są dla ambitnych i najzdolniejszych, ogranicz się do absolutnego, obowiązkowego minimum i nie będziesz miał tego problemu.

yacoob pisze:Ale temat do zamknięcia. Polacy to Polacy, wszędzie tak samo pomocni.

No to już wiesz, że na przyszłość trzeba uderzyć na czeskie forum :D

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

śr maja 30, 2012 6:05 pm

Cauliflowerpl pisze:Daj sobie chłopie spokój z dodatkową pracą na hiszpański, bo te zwykle są dla ambitnych i najzdolniejszych, ogranicz się do absolutnego, obowiązkowego minimum i nie będziesz miał tego problemu.

Ponieważ "praca" ta nijak ma się do języka hiszpańskiego to przypuszczam, że jest to raczej szansa dla mierniaka - nauczyciel szuka pretekstu aby nie postawić pały....

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

śr maja 30, 2012 6:46 pm

norbo czy ja już mam mroczki spowodowane upalem i sezon lowiecki na jelenie sie zaczal czy sesje egzaminacyjne sie zblizaja ? :lol:

yacoob

śr maja 30, 2012 9:22 pm

Ponieważ "praca" ta nijak ma się do języka hiszpańskiego

I o tym ciągle mówię. Nie będę tracił tyle nerwów na coś co mnie nie nauczy języka. Zwłaszcza, że dla kogoś z Barcelony to zajęłoby chwilę.
Pretekst to nie postawienia kosy? No niestety jestem oszustem i krętaczem, to raczej nikt mi nie uwierzy, że z hiszpańskiego mam średnią 4,77.
A o mojej ambicji nic nie wiesz to się nie wypowiadaj.
"sadzisz, ze kazdy Polak to naiwny Murzyn i za Ciebie odwali czarna robote? " - zrozum człowieku że to nie jest żadne czarna robota tylko pomoc. Może z mojej strony nie jest to uczciwe, ale pomyśl: Nie ważne czy zrobię to ja, czy ktoś inny, to nikt na tym nic nie zyska i nic nie straci, ani we, ani ja, ani nauczycielka.
I naiwny byłby ktoś nie znający Barcelony i robiący to dla mnie kilka(naście) godzin. A poświęcenie kilku minut swojego życia to nie żadna czarna robota, tylko przysługa.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

śr maja 30, 2012 9:49 pm

yacoob nie mnie uczyc Cie uczciwosci bo matki i ksiedza nie zastapie- kolejnosc - wypowiem sie za Cauliflower ambitny zwykle nie posluguje sie cudza robota, chyba, ze jest to jego nauczyciel i za jego przyzwoleniem
co do mojego cytatu gdzie nawet nie wysililes sie na podanie zrodla?
tak może znajdziesz innego idiote, który murzynska robote odwali za ciebie.
A poświęcenie kilku minut swojego życia to nie żadna czarna robota, tylko przysługa. tu zdecydowanie mylisz pojecia - moj czas nalezy do mnie a nie do chciejcow
no i tak na dokladke -jak pracujesz tylko na stopnie to wymiekam bo z takimi sie nie da

Abcn
l i t e r a t o
Lokalizacja: BCN-CAT-ESP-eu-planeta Ziemia..., w Polsce Minsk Maz

śr maja 30, 2012 10:02 pm

yacoob pisze:
Ponieważ "praca" ta nijak ma się do języka hiszpańskiego

I o tym ciągle mówię. Nie będę tracił tyle nerwów na coś co mnie nie nauczy języka. .

Wlasnie , jaki jest sens ?

Bo ujecia są jak przez obiektyw turysty - Las Ramblas , S. Familia , Park Guell, znowu Ramblas, Rambla d Mar , budynki w tej okolicy, dalej chyba Barceloneta, plaza, hotel 'vela'

Reszty troche nie rozumiem,

Lece na razie

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

śr maja 30, 2012 10:04 pm

Abcn dales sie wziac na plewy?

yacoob

śr maja 30, 2012 10:09 pm

ikxio pisze:yacoob nie mnie uczyc Cie uczciwosci bo matki i ksiedza nie zastapie- kolejnosc - wypowiem sie za Cauliflower ambitny zwykle nie posluguje sie cudza robota, chyba, ze jest to jego nauczyciel i za jego przyzwoleniem
co do mojego cytatu gdzie nawet nie wysililes sie na podanie zrodla?
tak może znajdziesz innego idiote, który murzynska robote odwali za ciebie.
A poświęcenie kilku minut swojego życia to nie żadna czarna robota, tylko przysługa. tu zdecydowanie mylisz pojecia - moj czas nalezy do mnie a nie do chciejcow
no i tak na dokladke -jak pracujesz tylko na stopnie to wymiekam bo z takimi sie nie da

1. Nie pracuję dla stopni, ale prawdopodobnie dawno chodziłeś do szkoły i nie pamiętasz, że zwykle rodzice wymagają OCEN a nie wiedzy. Bo dla nich oceny są bezwzględnym odzwierciedleniem wiedzy.
2. Co do ambicji: To, że ktoś jest ambitny ogólnie, to nie znaczy, że jest ambitny do wszystkiego. Widzę, co jest mi potrzebne, a co nie. Z resztą sam napisałeś, że oceny nie są najważniejsze, więc chyba to rozumiesz.
3. Bardzo cierpisz, przed to że nie podałem źródła? Wybacz, nie wiedziałem, że to dla Ciebie takie ważne. I nie wiem co słowa "tak może znajdziesz innego idiote, który murzynska robote odwali za ciebie." mają do nie podania źródła, bo nie rozumiem?
4.Tak, twój czas należy do Ciebie. Tylko z tego co napisałeś to poświęcenie kilku minut jest dla ciebie czarną robotą, właśnie o to mi chodziło z tymi Polakami.
5. Co do uczciwości, nie wiesz jak bardzo jestem uczciwy, kiedy ktoś przez moją nieuczciwość miałby w jakiś sposób ucierpieć. Ale jeśli nieuczciwością nie wyrządzam nikomu krzywdy, to według mnie nie ma w tym nic złego.
6. Jak już masz mnie za takiego lenia, który nad niczym nie chce się wysilić, to pomyśl o tym, że zamiast dać sobie spokój z tym forum, siedzę tu, żeby bronić swoich racji.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

śr maja 30, 2012 10:26 pm

1. Nie pracuję dla stopni, ale prawdopodobnie dawno chodziłeś do szkoły i nie pamiętasz, że zwykle rodzice wymagają OCEN a nie wiedzy. Bo dla nich oceny są bezwzględnym odzwierciedleniem wiedzy.no wiec moi rodzice nigdy nie wymagali ode mne samych piatek czy innych celujacych a wiedzy, zreszta uwazam ze moglbys sie wysilic i sprawdzic, ze ja to ONA nie on
2. Co do ambicji: To, że ktoś jest ambitny ogólnie, to nie znaczy, że jest ambitny do wszystkiego. Widzę, co jest mi potrzebne, a co nie. Z resztą sam napisałeś, że oceny nie są najważniejsze, więc chyba to rozumiesz. ambicja to pewna postac choroby - wlasnie polegajaca na zdobywaniu maksymalnych ocen bez zrozumienia tresci - np. medale na zawodach
3. Bardzo cierpisz, przed to że nie podałem źródła? Wybacz, nie wiedziałem, że to dla Ciebie takie ważne. I nie wiem co słowa "tak może znajdziesz innego idiote, który murzynska robote odwali za ciebie." mają do nie podania źródła, bo nie rozumiem? bo trzeba umiec kojarzyc
4.Tak, twój czas należy do Ciebie. Tylko z tego co napisałeś to poświęcenie kilku minut jest dla ciebie czarną robotą, właśnie o to mi chodziło z tymi Polakami. TYMI POLAKAMI ???? jakos obrazliwie to brzmi
5. Co do uczciwości, nie wiesz jak bardzo jestem uczciwy, kiedy ktoś przez moją nieuczciwość miałby w jakiś sposób ucierpieć. Ale jeśli nieuczciwością nie wyrządzam nikomu krzywdy, to według mnie nie ma w tym nic złego.
6. Jak już masz mnie za takiego lenia, który nad niczym nie chce się wysilić, to pomyśl o tym, że zamiast dać sobie spokój z tym forum, siedzę tu, żeby bronić swoich racji
odpowiedz jest prosta jestes pieniaczem, który zamiast uczyc sie hiszpańskiego traci czas na glupoty
podane kursywa są wypowiedzi mojego adwesarza

Wróć do „Rozrywka”