i co z tego, że w Polsce zimno!

Sport, kuchnia, humor

Moderator: *mod

Awatar użytkownika
krystof
p a r l a n c h í n

i co z tego, że w Polsce zimno!

wt gru 06, 2011 2:37 pm

... liczą się gorące serca ;@)))

http://vimeo.com/33180308

Obrazek

To była mikołajowa akcja pływanie + odwiedziny domu dziecka we Władysławowie.

Fajnie, co? K.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

wt gru 06, 2011 3:33 pm

od samego patrzenia moga rozbolec uszy i gardlo :D

Awatar użytkownika
krystof
p a r l a n c h í n

wt gru 06, 2011 4:04 pm

a czemu uszy od patrzenia??? 8O :D

Awatar użytkownika
norbo
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

wt gru 06, 2011 6:07 pm

Boli mnie gardlo i bez patrzenia na akty masochizmu ;) glos mam koncertowy i podle sie czuje...

skara
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

wt gru 06, 2011 7:53 pm

Krystof, masz może namiary na dobre bazy windsurfingowe w Polsce gdzie można wypożyczyć sprzęt? Wypożyczają też pianki czy trzeba swoją przywieźć? W ilu mm teraz pływacie?

Awatar użytkownika
krystof
p a r l a n c h í n

śr gru 07, 2011 10:20 am

Cześć,

bez względu na umiejętności polecam spoty na Helu - tam jest pełno lepiej lub gorzej wyposażonych wypożyczalni/szkółek.

Polecam m. in. bazę we Władysławowie "Małe Morze" i firmę easy surf: http://www.easy-surfcenter.pl/ albo Solar: http://www.solar-windsurfing.pl/, z resztą - jak się jedzie z Władka na Hel, to miejsc jest mnóstwo.

Oczywiście mowa o sezonie - od maja do września, bo teraz tam nikt nie siedzi :@)

Piankę radzę kupić - w decathlonie dostaniesz jakąś taką na początk za ok. 40 - 60 euro (windsurfingowcy dzielą się na takich, co sikają w pianki i takich, co się do tego nie przyznają, więc sam widzisz ... ;@))

W sobotę pływałem w takiej: http://www.hydrosfera.pl/show.php?id=874

Aha, ja najczęściej pływam w Rewie (niedaleko Gdyni), bo tam (biorąc pod uwagę warunki i dojazd) mam najkorzystniej.
Jak ktoś lubi Sopot, to można też próbować tam, ale warunki są trudne (fala, dziury wiatrowe, zdychający wiatr). W obu miejscach są wypożyczalnie i szkółki.
Sopot - wiadomo, a Rewa, to zadupie totalne. Gdyby nie kajterzy i windsurfingowcy, to by to miejsce umarło ;@)

Kuba
p a r l a n c h í n

śr gru 07, 2011 2:34 pm

krystof pisze: Rewa, to zadupie totalne. Gdyby nie kajterzy i windsurfingowcy, to by to miejsce umarło ;@)

Za to latem jest ciężko, wszyscy idą na rybę do tych śmiesznych barów i jest gorzej jak na Monciaku w Sopocie :)

Awatar użytkownika
krystof
p a r l a n c h í n

śr gru 07, 2011 3:05 pm

Kuba pisze:
krystof pisze: Rewa, to zadupie totalne. Gdyby nie kajterzy i windsurfingowcy, to by to miejsce umarło ;@)

Za to latem jest ciężko, wszyscy idą na rybę do tych śmiesznych barów i jest gorzej jak na Monciaku w Sopocie :)

to prawda, święta prawda - wypakować się i zwodować można w sumie tylko na początku Rewy (przy porcie) lub kawałek dalej, bo wszędzie indziej leżą ludzie ...

tyle, że gdy jest pogoda na pływanie, to nie ma na leżenie i to jest cudowne :roll:

skara
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

śr gru 07, 2011 3:26 pm

Dzięki Krystof za rady! Pianki są, kwestia tylko przewozu do Polski z Hiszpanii (tutaj pływamy głównie na zbiorniku Mar Menor). Pianki na szczęście wiele nie ważą więc da się je zabrać.

Awatar użytkownika
krystof
p a r l a n c h í n

śr gru 07, 2011 3:55 pm

skara pisze:Dzięki Krystof za rady! Pianki są, kwestia tylko przewozu do Polski z Hiszpanii (tutaj pływamy głównie na zbiorniku Mar Menor). Pianki na szczęście wiele nie ważą więc da się je zabrać.

Aaaa, czyli jesteście w temacie! Myślałem, że chodzi o szkolenie również :@)

No to najlepiej na Hel - wiatr jest najrówniejszy i zazwyczaj najmocniejszy - mam na myśli zatokę i freeride, bo na Bałtyku, to w zasadzie tylko wave.

Baza mieszkaniowa na Helu jest przebogata - od miejsc na campingu, poprzez przyczepy (ok. 200 za dobę) i domki, po pokoje w pensjonatach i hotelach nad morzem.
I polecam albo koniec Władysławowa, albo Jastarnię - tam (spot pomiędzy molo a portem) z kilometr od brzegu jest cały czas po kolana, więc najlepiej mieć dechę z antygrassem. Jak ostatnio (przedostatnio w sumie) tam pływałem, to co chwilę miałem katapę przez za długi statecznik :wink:

Spot w Rewie nadaje się głównie do wiatru zachodniego i - jak pisał Kuba - latem jest zatłoczony. W Rewie macie do wyboru dwie lub trzy wypożyczalnie,
http://www.olbrychskisport.pl/wind.htmlhttp://www.rewasurf.pl/
które do tych na Helu się nie umywają (na Helu mają zawsze nowy, najnowszy sprzęt i to tyle, że głowa mała).

Czasem jeżdżę też nad Gardno (średnia głębokośćjeziora to 2 metry), ale tylko dlatego, że niedaleko mam rodziców. To jest miejscówka na pogodę albo dla szukających ciszy i spokoju totalnego. http://surfcamp-gardno.pl/

Awatar użytkownika
krystof
p a r l a n c h í n

śr gru 07, 2011 4:39 pm

ten Mar Menor fajnie wygląda ... i bym znowu mógł odwiedzić Hiszpę ... problem tylko w tym, że nie zatacham samolotem sprzętu, a już się tyle w niego nainwestowałem, że mam opory przed wypożyczaniem :@(

skara
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

śr gru 07, 2011 5:32 pm

Wiem, że niektórzy ciągną własny sprzęt, ale to trzeba jechać tylko w celu windsurfingowym bo drogo przewóz wychodzi. Są wypożyczalnie, na La Mandze jest nawet kilka. Mar Menor jest rajem dla poziomu początkującego i średnio zaawansowanego bo to zamknięty zbiornik. Ludzi zawsze ful.

Awatar użytkownika
rw30
p a r l a n c h í n

śr gru 07, 2011 8:22 pm

skara pisze:Wiem, że niektórzy ciągną własny sprzęt, ale to trzeba jechać tylko w celu windsurfingowym bo drogo przewóz wychodzi. Są wypożyczalnie, na La Mandze jest nawet kilka. Mar Menor jest rajem dla poziomu początkującego i średnio zaawansowanego bo to zamknięty zbiornik. Ludzi zawsze ful.

serio serio ? kite'a tez ucza ? [geeez, to pytanie retoryczne raczej]
ja sie uczylem w tym roku w Tarifie, ale Tarifa to nie dla poczatkujacych :(

i Jastarnie polecam :)

skara
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

czw gru 08, 2011 2:07 am

rw30, kite to najlepiej w Los Narejos nad Mar Menor. Warunki super, wypożyczalnia i kursy też. Poziom początkujący jest jak najbardziej. Jakby co to pisz :D

Awatar użytkownika
krystof
p a r l a n c h í n

czw gru 08, 2011 1:14 pm

skara pisze:rw30, kite to najlepiej w Los Narejos nad Mar Menor. Warunki super, wypożyczalnia i kursy też. Poziom początkujący jest jak najbardziej. Jakby co to pisz :D

w kicie trudno być początkującym ... po kilku godzinach chłopaki są już mistrzami skoków i zaczyna się przybrzeżny lans ... :twisted:

(sory, to taki wtręt branżowy)

Wróć do „Rozrywka”