wegetariańskie żarcie

Sport, kuchnia, humor

Moderator: *mod

Awatar użytkownika
nom-ej-odas
*mod

czw cze 10, 2004 10:52 pm

He,ludzie ,jak widze dziela sie na dwie grupy-jedni uwielbiaja te krwiste chuletony a inni ,jak ja,nie są w stanie ich przelknac.
I bez mieska-skad wziac aminokwasy do regeneracji tkanki miesniowej?

Awatar użytkownika
D.
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

czw cze 10, 2004 11:08 pm

Nomej... grupa "A" :D :?: :?: :?:

Nie myl aminoácidos esenciales y no-esenciales...con completos e incompletos :D
.............

może orzeszki, migdaly, slonecznik...??? może soja??? :roll:
Pomijam...wszelkie legumbres...ect. ....................

...........

Pzdr. D.

Awatar użytkownika
nom-ej-odas
*mod

czw cze 10, 2004 11:35 pm

Trafila kosa na kamien! :P
Białko składa się z aminokwasów.Jest ich w sumie 22. Tu następuje kolejny podział, który ma bardzo duży wpływ na wartość produktów spożywanych z myślą o dostarczeniu organizmowi białek.A więc są dwie grupy aminokwasów:

Egzogenne
Endogenne

Co je różni? Jest 1 podstawowa różnica. Aminokwasy endogenne mogą być "wytworzone" w organiźmie z innych aminokwasów. Natomiast aminokwasy egzogenne muszą być dostarczone z zewnątrz ( z pożywienia) gdyż organizm nie ma możliwości ich produkcji. A wspomnieć należy że potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania wszystkich 22 aminokwasów !
Po co wspomniałem o tym podziale ? Otóż dzieki tej wiedzy możemy podzielić spożywane pokarmy na te , które są pełnowartościowe pod względem składu aminokwasów (zawierają w sobie pełną pule aminokwasów egzogennych).
Do takich produktów należą głównie pokarmy zwierzęce :
mięso
mleko
ryby
jaja

Ok czyli już wiemy że jesli idzie o dostarczanie organizmowi białka to powinnismy się skupić własnie na tej w/w grupie produktów.
Ale co z innymi źródłami białka ? Czy są one bezwartościowe ? Nie absolutnie nie ! Wiadomo już dziś że większość produktów roślinnych niestety nie zawiera w sobie pełnej puli aminokwasów egzogennych i to czyni
te produkty w opini publicznej mniej wartościowymi źródłami białek.Jednak przecież jest z tego bardzo łatwe wyjście.....ŁĄCZENIE produktów białkowych. Dzięki temu mamy 2 korzyści :

1- łącząc np jajka z fasolą uzyskujemy nadal idealne białko dla naszego organizmu bogate w aminokwasy egzogenne

2- nie musimy eliminować roślin z diety a jak wiadomo są one źródłem witamin i innych bardzo ważnych związków.

Oprócz tego występują rośliny które mają w sobie aminogram (skład aminokwasów) prawie taki sam jak pokarmy typu mięso czy jajka.
Są nimi np orzechy i warzywa strączkowe. Najlepszym moim zdaniem posiłkiem bogatym w białko są posiłki zmieszane z produktów zwierzęcych i roślinnych.

No,na razie starczy...pozdrawiam -zero patatero
:wink:

Pomijam podzial na aminokwsay rozgalezione(BCAA) i nierozgalezione..,,oczywiscie autorstwo nie moje.

Awatar użytkownika
nom-ej-odas
*mod

pt cze 11, 2004 12:07 am

Wlasciwie to czytam teraz i czytam o tym i już sam nie wiem.Miliony wegetarianow zyja sobie i chyba maja sie dobrze,wiec widocznie mozna.Dotychczas patrzylem na to zawsze przez pryzmat treningow,czy szerzej-wysilku fizycznego,i spozywanie duzych ilosci bialka wydawalo mi sie nieodzowne. A teraz prosze-slodycze to rowniez swietne paliwo :wink:

Awatar użytkownika
D.
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

pt cze 11, 2004 9:15 am

Szukaj...czytaj... :P :D :P

...............................

A na ta www trafiles? ( Skrotowo i "po lebkach" ale dosc jasno pisze ...)

http://www.sudarlacamiseta.com/nutricion/proteinas.htm

Zwroc uwage na Conclusiones...Zwlaszcza ptk.6 :roll:
..............................

Jednym slowem miesko nalezy do produktow "completos"... w aminoácidos esenciales... :wink:

.............................

Pzdr. Vampira... :twisted:

A!...Jaka masz gr krwi?...

Awatar użytkownika
nom-ej-odas
*mod

pt cze 11, 2004 9:43 am

Nie tak dawno znalem to wszystko na pamiec.Nawet rzeczowa stronka,poruszyli VB protein-wazna sprawa,podobnie jak indeks glikemiczny w weglowodanach..A wplyw BCAA na na wydzielanie hormonu wzrostu i testosteronu? :P
Mi grupo sanguineo es compatible con el Tuyo-la descendencia no saldria tarada :twisted: 0 rh+..Pozdrawiam-Van Helsing,czyli-The Fearless Vampire Killers :P

Cyprian

śr lip 28, 2004 1:15 pm

jeśli niekrzywdzenie zwierząt to new age, to jestem za..
:)

Awatar użytkownika
nom-ej-odas
*mod

czw lip 29, 2004 11:43 am

Niekrzywdzimy zadnych zwierzat,czy tylko tych ktore sympatycznie wygladaja? :twisted: Mis koala cacy,szczur piwniczny-trutke mu w menu...
Ale sympatyzuje z PETA :wink:

kinga

czw lip 29, 2004 12:27 pm

Nome-jo-das, a co sadzisz o kuchni typowo niewegetarianskiej ? czyli duzo mieska (kurczak, wieprzowinka, troche rybek), tluszczyku, ziemniaczki (mniam, moga byc smazone) w polaczeniu ze slodkim deserem ? zas warzywka? owoce? od swieta :lol: ALE przy zachowaniu zasady: 1 sniadanie, 2 sniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja (najpozniej o 20)

p.s. ten podzial na grupy krwi i zwiazane z tym kwestie zywieniowe znam już od dawna i zgadzam sie z nimi doskonale (mam 0)

moglabym podpytac o to brata...ale mam już dosc jego wykladow (coz, za lekarzami nie przepadam :wink: )

pozdrawiam

Awatar użytkownika
nom-ej-odas
*mod

czw lip 29, 2004 11:12 pm

Sadze ze dosc szczegolowo opisalas moja diete,tylko ze u mnie zielsko tez ma poczesne miejsce..za to mleko-fuera,vade retro,Satanás! :D .Wszystko to podparte wielka tabliczka czekolady dziennie+jakies batoniki typu Mars czy Tender,lody,gofry,nalesniki-si procede...Zachowujac przy tym cały rok kaloryferek na brzuchu,raz lepszy,raz gorszy..hehe...
O szczegoly moge popytac siostre,ale mam dosc(coz,za kelnerkami w McDonaldzie nikt nie przepada :twisted: )
Pozdrawiam

OSO...le mio

czw lip 29, 2004 11:29 pm

Rany Nomej, tabliczka czekolady dziennie, batoniki, lody... HILFE !! gdzie Ty to potem spalasz wszystko..?! :wink:
Ludzie, ja wspólczuje wszystkim, którzy przeliczaja kalorie- naprawde serdecznie wspolczuje :D to dopiero ból, jak człowiek sie katuje i odmawia sobie jakichs tam pychotek..mniam :wink:

Awatar użytkownika
nom-ej-odas
*mod

pt lip 30, 2004 8:33 am

Smieciarka najwyrazniej jest dosc wydajna..ale sie nie ludze-wszystko do czasu.. 8)

Teron

sob lip 31, 2004 6:14 am

Cos dla tych co za mieskiem nie koniecznie przepadaja...

SALMOREJO

Skladniki:
- 1kg pomidorów
- 1/2 cebula
- zabek czosnku
- sól
- 1 zóltko
- oliwa z oliwek
- ocet winnny
- kawalek suchego, czerstwego chleba

Namaczamy chleb w wodzie. Bierzemy glebokie naczynie i wrzucamy do niego skladniki, wszystkie oprócz octu i oliwy, dodajemy po kolei :sól, posiekane na kawalki pomidory, chleb, posiekana cebule, czosnek i zóltko. Ubijamy mikserem aby wszystkie skladniki sie ladnie polaczyly na jednolita mase, dodajac stopniowo oliwe( 1 szklanke conajmniej) powoli. Na koncu dodajemy troszke octu winnego i już.
Podajemy z makrela z puszki i scietym bialkiem jajka posypanym na wierzchu, schlodzone
Smacznego.

Przepis dla 4 osób

http://www.mundovegetariano.com/

Pozdrawiam z poludnia 8)
Ostatnio zmieniony pn sie 02, 2004 8:07 am przez Teron, łącznie zmieniany 1 raz.

Cyprian

ndz sie 01, 2004 1:49 pm

to i ja dorzucę linka:
http://www.montignac.pl/index1.htm

kinga

pn sie 02, 2004 2:31 pm

Oso..le mio
zgadzam sie z Toba, wspolczuje tym ,ktorzy licza kalorie, z zamknietymi oczyma ogladaja witryny ciastkarni, lodziarni... :lol: ach, mi to nie grozi a
dla osob, ktore sie dziwia, jak mozna sie obzerac (brzydko mowiac) batonikami, miesidlem i miec wage szczupla - po prostu geny !!!

ale zeby nie odbiegac od tematu (zdaje sie, ze mowa o wegetarianizmie) może ktos poda przepis na jakas potrawe z soi? bede wdzieczna

pozdrawiam

kinga

pn sie 02, 2004 6:29 pm

serdeczne dzieki

SALON_RECREATIVO

pt sie 06, 2004 11:33 pm

Znany lewak i socjalista - Adolf Hitler był wegeterianinem... to dla mnie dość żeby być mięsożercą ;-)

Yon

sob sie 28, 2004 4:16 pm

Obrazek

"Wegetarianie są lepszymi kochankami" widnieje na transparencie działaczy organizacji na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt PETA. Kampania ma zachęcić do przejścia na dietę bezmięsną.

"Smacznego"

Zrodlo: wp.pl

Awatar użytkownika
D.
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

ndz sie 29, 2004 11:43 pm

Tonterías...

Duzo bardziej negatywny od miesa wplyw ma...stres...alkohol czy chocby nikotyna...
Ale jak Ktos znajdzie "naukowe" potwierdzenie...w.w hasla...chetnie poczytam!

Oczywiscie...TAK ! Na humanitarne traktowanie zwierzat...Faltaría más.....
...

Yon

1) Ci " w tomate" ... bardziej do mnie przemawiaja... I na miesozercow wygladaja... :D

2) "Smacznego"....hmmmmmm Dziekuje! Choc virtualnie... i tak "smakowalo"...

Vampira......................

Wróć do „Rozrywka”