[Andaluzja] Problem z wypożyczeniem samochodu

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

wojtek10611
n o v a t o

[Andaluzja] Problem z wypożyczeniem samochodu

sob sie 18, 2018 5:00 pm

Witam, czy ktoś może mi poradzić jak wygląda kwestia wypożyczenia auta w Andaluzji w rejonie Malagi/Marbelli/Fuengiroli, ponieważ mam prawko od niecałego pół roku a z tych wypożyczalni do których pisałem maile wszystkie mają wymagania albo minimum 1 roku albo 2 lat prawa jazdy. Dodatkowo mam pytanie jeśli moja dziewczyna ma prawko dłużej i na nią byłoby wypożyczone auto to jakie konsekwencje ewentualnie mogą być jeśli ja bym prowadził ten samochód czy nie będzie to problemem ? I ostatnia kwestia może ktoś był na wakacjach w tamtych rejonach i ma do polecenia jakąś wypożyczalnię w której nie musiałbym spełniać warunku o długości posiadania prawa jazdy i od ręki mi wypożyczą auto.

Darmodziej
c o n t e r t u l i o

Re: [Andaluzja] Problem z wypożyczeniem samochodu

pn sie 20, 2018 9:45 am

Niestety ale raczej nie ma opcji żebyś wypożyczył samochód mając prawko krócej niż rok. Nawet jako "dodatkowy kierowca" , o ile wiem to wszystkie wypożyczalnie wymagają przynajmniej rocznego stażu (niektóre dłuższego) Co Ci grozi jeśli będziesz prowadził samochód wypożyczony na kogoś innego? To zależy. Dopóki nic się nie stanie, to właściwie nic. Wypożyczalnia nie będzie Cię przecież kontrolować, bo niby jak. W przypadku kontroli policji, prawdę mówiąc nie wiem, ale przy takiej ot rutynowej kontroli, nie wiem czy by ich to interesowało. Doświadczenia mam takie, że jak jeździsz zgodnie z przepisami, to nie zatrzymują do kontroli. Trzy razy nam Guardia Civil sprawdzała samochód, bo robili jakąś obławę na dilerów dragów (chyba), ale w papiery auta nawet nie popatrzyli. Raz chcieli zobaczyć paszporty, a dwa razy tylko pies obwąchał. Problem może być i to duży jeśli zaliczysz wypadek, bo skoro złamałeś warunki najmu i ubezpieczenia to ubezpieczenie nie działa. Pół biedy jeśli jakaś drobna stłuczka i nie z twojej winy. Wypożyczalnia z pewnością obciąży Cię za naprawę i to raczej nie w najtańszej opcji, ale jakoś się wypłacisz, a może coś uda się z OC sprawcy ściągnąć. Gorzej jeśli to ty spowodujesz wypadek w którym coś się komuś stanie, jesteś udupiony po całości. A stać się może zawsze. Nie dalej jak trzy tygodnie temu, co prawda w Portugalii a nie Hiszpanii, ale to akurat większej różnicy nie robi, zatrzymałem się w korku, a lala jadąca za nami, zagapiła się po patrzyła w smarkfona i przywaliła nam w tył auta dostawczakiem. Samochód rozpiżony, szwagierka wylądowała w szpitalu z podejrzeniem urazu kręgosłupa szyjnego. Na szczęście po krótkiej obserwacji okazało się że wszystko OK, miałem full ubezpieczenie, więc skończyło się na strachu. Sytuacja z mojej strony w żaden sposób nie zawiniona, nie do uniknięcia, gdybym nie miał porządku w papierach, byłoby nieciekawie. Rób jak chcesz, ja bym nie ryzykował.

Rutinario
n o v a t o
Kontaktowanie:

Re: [Andaluzja] Problem z wypożyczeniem samochodu

czw sie 23, 2018 10:14 pm

Osobiście wynajmuje auta przez stronkę https://www.doyouspain.com/index.htm. Nie zawsze, ale często mają konkurencyjne ceny.
Możesz spróbować wynająć auto na dziewczynę, a siebie dopisać odpłatnie jako dodatkowego kierowce, ale to na własne ryzyko jak pisze Darmodziej lub upewniając się, że w regulaminie wybranej wypożyczalnie nie ma karencji na prawo jazdy w wypadku dodatkowego kierowcy.
Zwróć też uwagę, że zazwyczaj wypożyczalnie wymagają, aby karta kredytowa na której jest blokowana kaucja miała te same dane co główny kierowca. :wink:

byronCag
n o v a t o
Kontaktowanie:

Andaluzja Problem z wypozyczeniem samochodu

ndz maja 12, 2019 6:28 pm

Byc może masz inny profil ustawiony w telefonie a inny na WWW
Sprawdz Ustawienia>> profil.

może haslo sie nie zgadza?

Wróć do „Turystyka”