Hiszpania-online.com :: Forum
Forum Hiszpania-online.com
Polski portal o Hiszpanii

FAQFAQ  RulesRegulamin   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicyGrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Szukaj hoteli w Hiszpaniihotelcalculator.com

od:
noce
osób
pokój
Kto jechał z dziećmi autem?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Hiszpania-online.com Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrdab
Gość

PostWysłany: Nie Lut 27, 2005 4:40 pm    Temat postu: Kto jechał z dziećmi autem? Odpowiedz z cytatem

Zamierzam w lipcu jechać do Hiszpanii samochodem z trójką dzieci. Trasa jest naprawdę długa (ok.2100km w jedną stronę) i tylko ja będę prowadził auto.
1. Ile przystanków (=noclegów) trzeba zrobić po drodze, aby dojechać bezpiecznie: 1 czy 2? (oznacza to przejazd w ciągu 2 lub trzech dni).
2. Czy ktoś już jechał taką trasę z rodziną?
3. Jakie wskazówki możecie podpowiedzieć?
4. Na co trzeba zwrócić uwagę, aby dojechać autem bez niespodzianek?
5a. Gdzie warto nocować po drodze do Hiszpanii (motele, hostele - konkretne propozycje? 5b. Ile kosztuje nocleg od osoby i czy są zniżki dla dzieci?
6. W jaki sposób najlepiej zarezerwować taki nocleg po drodze do Hiszpanii?
Powrót do góry
loco
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Nie Lut 27, 2005 6:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Zbyt mało danych
2. Tak
3. ?
4. Pytasz poważnie? Smile
5. Formule1 - od 25 do 35 eur za pokój ( Zmieszczą się 2 dorosłe osoby + dwoje niedużych dzieci)
6. Jeśli planujesz bardzo dokłądnie podróż, to z dużym wyprzedzeniem przez internet. Jeśli bierzessz podróż 'na żywioł', to staraj się łapać pokój jak najwcześniejszym popołudniem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrdab
Gość

PostWysłany: Nie Lut 27, 2005 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uściślam:
1. Chodzi mi o to, czy ktoś praktykował jazdę na takiej długiej trasie z dziećmi? Jeśli chciałbym zrobić tylko jeden nocleg, to oznacza to konieczność przejechania przez dwa dni po 1100 km/dzień. Czy to nie za dużo?
Powrót do góry
loco
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Nie Lut 27, 2005 9:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy nie uważasz, że to zależy choćby od marki samochodu, jego silnika i wyposażenia, stylu jazdy kierowcy, wyboru trasy, wieku i mentalności dzieci?
Powrót do góry
piotrdab
Gość

PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki loco.
Oczekuję, iż zgłoszą się Ci, którzy przejechali tę trasę i moga podzielić się wrażeniami/ uwagami.
Powrót do góry
buki
@dmin

PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wstępie powiem, że z rodziną nie przejechałem tej trasy, w ogóle nie jechałem do Hiszpanii samochodem... ale zrobiłem taką trasę dookoła Włoch, ogółem 5000 km....

Wydaje mi się że conajmniej trzeba 2 przystanki zrobić. Zależy to też od wieku dzieci - nic na ten temat nie napisałeś.... czy to niemowlaki, czy dzieci w wieku szkolnym itd...

Jadąc z dziećmi nastawiłbym się na dłuższą podróż ze zwiedzaniem po drodze miast noclegowych Smile tak żeby coś ciekawego zobaczyć np. jeszcze we Francji lub we Włoszech (zależy którą drogą chciałbyś jechać).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loco
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drobiazg. Smile

Ja przejechalem ta trase jedynie niewiele ponad 200 razy, wiec nie bede udawal fachowca Wink
Pzdr.
Powrót do góry
buki
@dmin

PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A szkoda... mógłbyś poradzić coś konkretnego, np. którędy jechać, w jakim mieście zrobić przystanek-nocleg... itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
loco
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Wto Mar 01, 2005 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie dziwne wrazenie, ze już dawno w jakims watku dawalem takie rady - trzeba tego poszukac na forum. Ale moge jeszcze raz, jesli ktos bedzie potrzebowal takich informacji Smile
Powrót do góry
piotrdab
Gość

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buki - Twoje rady mnie przekonują. Na pewno więc pojedziemy z dwoma noclegami po drodze. (dzieci będą w różnym wieku: od przedszkolnego do 14 lat).
Chętnie posłuchałbym sugestii co do trasy i konkretnych noclegów. Jadę po raz pierwszy, więc wszystko będzie nas ciekawiło, jednak ważne jest, abym mógł wcześniej zarezerwować noclegi po drodze i mieć je pewne. Idealnie byłoby, jeśli miejsce postoju będzie interesujące choć trochę.
Dlatego loco - prośba o sugestie! Jaką trasą jechać i gdzie się zatrzymywać? Myślę, aby w obie strony pojechać inną drogą, więc co proponujecie/ a sprawdziliście praktycznie?
Powrót do góry
loco
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Sro Mar 02, 2005 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj najpierw to:
http://www.forum.hiszpania-online.com/viewtopic.php?p=8387&highlight=trasa#8387
http://www.forum.hiszpania-online.com/viewtopic.php?p=7401&highlight=trasa#7401

Oczywiście całe wątki, od początku

Pzdr.
Powrót do góry
bloodmoon
Gość

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 1:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja planując trasę skorzystałem (oprócz porad z forum) z www.mappy.co.uk - moim zdaniem bardzo przydatne narzędzie.
dzięki temu nie dałem zarobić pazernym żabojadom i ominąłem płatne autostrady.

ps - loco, 200 razy? Shocked
tirem jeździsz? Mr. Green
Powrót do góry
Anonymous
Gość

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotrdab napisał:
Na pewno więc pojedziemy z dwoma noclegami po drodze. (dzieci będą w różnym wieku: od przedszkolnego do 14 lat).

Raczej to zalezy od dzieci jak znosza jazde autem. W czerwcu gdy przyjezdzala do mnie rodzinka z 3 letnim dzieckiem, spokojnie bez zadnych przejsc dojechali z jednym noclegiem.
Jesli chodzi o trase to stanowczo odradzam pchanie sie przez Czechy (powodow pare), najlepiej wyjechac sobie w nocy badz wczesnie rano, zeby przejechac Polske "przed dniem" a pozniej już niemieckimi autostradami na Chemnitz-Nurnberg-Karlsruhe-Freiburg-Mullhouse i witamy we Francji, tam niestety autostrady są platne, jesli chcesz na tym zaoszczedzic to rownolegle zwykle ida drogi krajowe, z duza iloscia rond co chwila i nie zawsze doskonalym oznakowaniem.
Kierujesz sie na Belfort-Besancon-Lyon-Montpellier-Narbonne

pozniej droga wolna...
Powrót do góry
loco
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Czw Mar 03, 2005 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bloodmoon napisał:

ps - loco, 200 razy? Shocked
tirem jeździsz? Mr. Green

Nie, osobówką. Uchachany
Powrót do góry
irena
Gość

PostWysłany: Pią Mar 04, 2005 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jechalismy z 2 latkiem teraz zima spod Madrytu do Polski i z powrotem czyli ok 2900 km - potrzebne byly za kazdym razem 3 noclegi, daloby sie z dwoma.. jechalismy raz przez Wlochy (nie polecam) Austrie z powrotem przez Niemcy, Francje - duzo lepiej.. Masz jakies pytania pisz napriv
Powrót do góry
bloodmoon
Gość

PostWysłany: Nie Mar 06, 2005 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

loco napisał:
Nie, osobówką. Uchachany
no to masz fazę loco...
i zapewne wielkie doświadczenie w unikaniu śmierci zadanej przez pewne zagraniczne czołgi (w sezonie)
ja byłem tylko raz i uff.. po sezonie, ale czasami miałem taką gębę Shocked

a sami hiszpanie jeżdżą super... zwracają bardziej uwagę na to się dzieje na około niż na przepisy... i o to biega.

pozdrawiam Uchachany
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Hiszpania-online.com Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: