Nauka hiszpańskiego za pomocą piosenek

PodGrupa Forum dot. wszelkich spraw języka, tłumaczeń a także kierunków iberystycznych: Instytutu Iberystyki UW oraz filologii hiszpańskich na innych uczelniach., sprawy akademickie...

Moderator: *mod

sadziu88

wt lip 27, 2004 11:38 am

Witam wszystkich miłośników hiszpańskiego!
Mam mały problem i postanowiłem poprosić Was o pomoc przy jego rozwiązaniu.
Czy ktoś z Was ma może w formie elektronicznej tłumaczenia JAKICHKOLWIEK piosenek hiszpańskich na język polski, które moglibyście mi przesłać? A może znacie stronę www, na której takie tłumaczenia się znajdują. Kilka pokoleń uczyło się angielskiego z piosenek Beatlesów i się nauczyło. Ja tez chciałbym spróbować, może na piosenkach Gypsy King, Julio Iglesiasa, etc.
W sumie to mogą być nawet tłumaczenia na angielski, chociaż dużo lepszy byłby polski.
Dziękuję Wam za pomoc.
Pozdrawiam,
sadziu88

evally

wt lip 27, 2004 12:12 pm

hmm, niestety nie pomogę Ci, ale chciałam wspomnieć coś na temat nauki przez piosenki :)
codziennie słucham muzyki en español i przyznaję, że nauczyłam się w ten sposób dużo idiomów czy używania odpowiedniego przyimka
teksty same zostają w głowie i przy budowaniu poprawnych zdań czy poszukiwaniu odpowiedniego zwrotu często to pomaga
a stronki z tłumaczeniami z hiszpańskiego na polski (o ile takie istnieją) razej by mi nie pasowały, bo wolę sama sobie potłumaczyc słowa, zwroty, których jeszcze nie znam i dochodzić sensu danego tekstu ;)

sadziu88

wt lip 27, 2004 12:15 pm

Wiem, że tłumaczenie samemu najlepiej pomaga nauczyć się języka, ale chyba nie na moim obecnym poziomie. tylko narobiłbym błędów, które bym sobie zakodował. Ale dzięki za odpowiedź.
Pzd,
sadziu88

OSO...le mio

wt lip 27, 2004 10:33 pm

Cóż, Evally ma sporo racji sugerujac Ci naukę jezyka bez gotowych tłumaczeń. Choc wiadomo, że tak jest trudniej, bo kosztuje to wiecej wysiłku i pracy. Niebezpieczenstwo takich tłumaczonych tekstów ( w dodatku piosenek ) jest o tyle wieksze, że jest to zazwyczaj "tłumaczenie wolne" ( i nie o chodzi tu o tempo :wink: ), a co za tym idzie, to często niezgodnośc z wersja oryginalną. Dlatego tez dobra rada :

- najpierw podstawy podstaw gramatyki, a potem kulturalnie herbatka, dlugopisik, slowniczek, troche wyobrazni i lecisz z tym koksem. :D

PS. Błędy błedami "Sadziu88", nawet najlepsi je popelniaja. 8O

cerilla

wt lip 27, 2004 11:34 pm

ja też codziennie słucham hiszpańskiej piosenek i może nie nauczyłam się z nich zbyt wiele, ale na pewno pomagają mi w utrwalaniu słownictwa a także gramatyki, polecam gorąco taką formę nauki ;] a tłumaczenia by się czasem przydały, więc ja również czekam na odpowiedź kogoś życzliwego
muchos besos

Earvette
n o v a t o

pt sie 10, 2012 1:59 pm

Racja, to bardzo pomaga w nauce, tak samo jak i filmy, czy seriale, na you tube jest ich pełno. Wolę bez napisów bo mnie rozpraszają, teksty piosenek też można sobie poczytać i jednocześnie słuchać swojej ulubionej piosenki. Mi czasami zdarza się że źle rozumiem kilka słów bo przez każdy ma inny akcent, co trochę utrudnia mi zrozumienie, dlatego tez czasami wolę przeczytać tekst piosenki w j. hiszpańskim, by sprawdzić czy dobrze zrozumiałam, czy źle.

AM1971
n o v a t o
Kontaktowanie:

czw gru 31, 2015 4:48 pm

Ja też tak zaczynałam. Moja pierwsza piosenka po hiszpańsku to La Camisa Negra.

makol
c o n t e r t u l i o

pn lut 29, 2016 3:51 pm

La Cucaracha :) i La Bamba. Wiem ze post stary, tak mi przyszlo do glowy to pisze.

A z cata Bon Dia jest fajne, nie mam tlumaczenia na tekscie ale tekst prosty. Piosenka dla dla dzieci ale wpada w ucho.

https://www.youtube.com/watch?v=BF7w-xJUlwM

Kamwhok
n o v a t o
Kontaktowanie:

ndz sie 11, 2019 11:26 pm

przejzec internet-jest pelno pomocnych stron. podstaw gramatykit ez nie jest trudna samemu sie naczucy no i jak już to poznasz, to starac sie uzywac czyli zamiast angielskiego to hsizpanskiego uzywac w rozmowach z kolega z hiszpanii ;D

Wróć do „Iberystyka”