Wynajem auta bez karty kredytowej Costa del Sol

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

zgrzyb
t í m i d o

sob kwie 01, 2017 8:24 pm

Postanowiłam założyć wątek (robię to pierwszy raz więc nie wiem czy prawidłowo i w 100% zgodnie z regulaminem) ale ma pomóc osobom szukającym uczciwego wynajmu samochodu na Costa del Sol. Zapraszam do dodawania opinii i dzielenia się doświadczeniami.
Po pierwsze. Czy uważacie, że udostępnienie karty kredytowej firmom rent a car jest bezpieczne? Czy tzw. excess jest zawsze możliwością ściągnięcia dodatkowych pieniędzy bez powodu? Jakie mogą to być powody?
Po drugie. Czy oferty wynajmu samochodu za 1EUR są realne? Jaki mają zysk firmy jeśli oferują auta na wynajem "za darmo"?
Po trzecie. Jak szukać taniej i uczciwej firmy z sektora wynajmu aut?
A teraz moje doświadczenia.
W Maladze na lotnisku miałam możliwość wynajęcia samochodu dwa razy.
Pierwszy raz przyjechałam z przyjaciółmi (jednym z nich był Szwed). Auto zarezerwował kolega mówiąc że decyduje się na firmę Marbesol po przeczytaniu opinii na jednym z forum. Auto z grupy kompakt (dla 4 osób wystarczające) na 8 dni wyniosło nas 179EUR z podstawowym ubezpieczeniem i bez extra dodatków typu gps. Wynajem zakończył się szczęśliwie. Auto bezwypadkowe i zatankowane tyle co trzeba zwróciliśmy na czas. Niestety okazało się że karta kredytowa została obciążona dodatkowymi 200EUR. Kolega uzyskał informacje, że auto było brudne stąd potrącenie na extra mycie. Reklamacja nic nie dała. Kolega otrzymał zdjęcia auta po zwrocie, w którym było owszem trochę piachu z Tarify ale nie na tyle aby obciążyć klienta aż taką kwotą.
Drugi raz samochód rezerwowałam sama, w firmie Malaga u Drive. Również kompakt na 7 dni i bez extra dodatków. Kwota wynajmu wyszła 220EUR. Niestety nie z naszej winy samochód na parkingu został porysowany przez innego kierowcę (nieznanego). Przy zwrocie auta niestety zostałam poinformowana, ze jeśli nie mam extra ubezpieczenia to muszę zapłacić za szkodę. RAchunek wyniósł 50EUR bo tyle kosztuje polakierowanie elementu. W takiej sytuacji żałuje się że nie zdecydowaliśmy się na pełne ubezpieczenie.
Podsumowanie. Biorąc pod uwagę oba przypadki w których brałam udział nigdy wiecej nie zdecydowałabym się wynając auto z kartą kredytową i bez ubezpieczenia full. Warto też czytać warunki ogólne wynajmu danej firmy aby wiedzieć czego możemy się spodziewać.

loco
"c e r v a n t e s"

Re: Wynajem auta bez karty kredytowej Costa del Sol

ndz kwie 02, 2017 12:18 am

Wątek zupełnie bez sensu.
Tak sobie klepiesz, żeby tylko klepać...

zgrzyb
t í m i d o

ndz kwie 02, 2017 12:31 am

loco pisze:Wątek zupełnie bez sensu.
Tak sobie klepiesz, żeby tylko klepać...

bez sensu są takie wpisy jak Twój, to jest forum na którym podobno można stawiać pytania i wymieniać się doświadczeniami. Czy nie tak? Ja nie mam zamiaru nikogo obrażać...

loco
"c e r v a n t e s"

ndz kwie 02, 2017 11:20 am

Zadaj pytania, ale nie idiotyczne. Na Twoje odpowiedź znajdziesz w umowie najmu i cennikach.

DarekDud
n o v a t o
Kontaktowanie:

pn sty 29, 2018 2:48 am

Tak to jest jeśli się nie przeczyta umowy. Standard.

basiaborys90
n o v a t o
Kontaktowanie:

wt kwie 24, 2018 5:16 pm

Hertz jest tani i uznaje karty debetowe (walutowe) tylko muszą wyglądać jak kredytówki (czyli mieć wypukłe literki). Koszty są śmiesznie niskie, jak się wynajmuje w kilka osób.

loco
"c e r v a n t e s"

wt kwie 24, 2018 5:26 pm

Hertz jest akurat jedną z najdroższych wypożyczalni.

vamos
n o v a t o

pn maja 14, 2018 7:33 pm

Jakaś alternatywa?

Barrytup
n o v a t o
Kontaktowanie:

czw lip 11, 2019 6:21 pm

Witam Mam pytanie - nie zdazymy sobie wyrobic karty kredytowej przed wyjazdem na Teneryfe, czy mozna jakos wypozyczyc samochod bez niej?? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedzi

Darmodziej
c o n t e r t u l i o

ndz lip 14, 2019 4:17 pm

W autoreisen możesz płacić debetową. Nie wiem jak z opcją depozytu, gdybyś nie brała pełnego ubezpieczenia, wtedy chyba wymagają kredytowej, ale o ile na kontynencie full ubezpieczenie potrafi kosztować dobrze ponad 200 Euro za mały samochód na dwa tygodnie, to tu kosztuje 2 Eur dziennie i nie więcej niż 30 Eur za cały wynajem niezależnie od typu auta, więc nie ma się co zastanawiać tylko brać z pełnym i nie drżeć czy aby gdzieś jakiejś ryski na parkingu ktoś mi nie zrobi. Brałem u nich w zeszłym roku i wszystko poszło bezproblemowo. Zastanawiałem się czy nie będą się czepiać bo jak jechałem pod Teide padał deszcz i uświniłem samochód chyba pyłkiem z limb. Cały był w żółte lepie zacieki które nie chciały się dać niczym zmyć, ale nawet nie skomentowali.

Wróć do „Turystyka”