styczeń na Teneryfie?

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

Awatar użytkownika
krystof
l i t e r a t o

styczeń na Teneryfie?

pn lis 21, 2016 8:32 pm

Dzień dobry!

Statystyki statystykami - mi chodzi o informację od kogoś, kto to przeżył :@)

Chodzi o styczeń na Teneryfie, a dokładnie na jej południu - snuję sobie ciche plany, co by może na ferie tanim lotem w ciepłe wyskoczyć, ale skoro w ciepłe, to niech dzieci opalania i kąpieli zaznają. Myślicie, że to dobry pomysł, czy raczej styczeń to na długi rękaw? Do oceanu wleziemy, czy raczej słabo?

Miłego, Krzysiek

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

pn lis 21, 2016 9:34 pm

ocean bedzie zimny.
a Teneryfa ma lagodny klimat - ale w ubieglym rolu w styczniu bylo ponizej 20º, a w nocy ok. 10º. ja bylam w pazdzierniku kilka lat temu i już raczej o wygrzaniu starych kosci nie bylo co marzyc (do angielsko-skandynawskiego klubu morsa sie nie zaliczam)
tylko przy szalenstwach pogody ostatnimi laty trudno cokolwiek przewidziec - długoterminowe prognozy przewiduja, ze bedzie cieplej niz normalnie, ale na jutro wiedza, ze nic nie wiedza a co dopiero za dwa miesiace?
ale w razie niepogody/zimno jest co robic - to piekna wyspa, Teide pewnie bedzie w sniegu. stroje to bym radzila raczej na "cebulke" z kurtka i cieplym swetrem wlacznie. ale dla przyzwoitosci stroje plazowe tez zabrac :D

Awatar użytkownika
krystof
l i t e r a t o

wt lis 22, 2016 10:20 am

Dzięki!

To bardzo przydatna, choć niekorzystna informacja.

Że Teneryfa jest warta przyjazdu, to wiem, bo już tam byłem - niestety bez rodziny i w listopadzie - wówczas było na prawdę gorąco i nie było problemu z kąpielami w oceanie.

Skoro jest, jak piszesz, to rezygnuję z wylotu - bajer polega na tym, żeby - poza atrakcjami wg mnie na prawdę z górnej półki - się tam również wygrzać. Oglądanie pięknego, ale zimnego oceanu to jak lizanie loda przez szybę... Polecę, gdy będzie ciepło, no i ceny mnie skutecznie nie odstręczą... Aktualne są akceptowalne - 350 euro za lot dla 4 osób, wypożyczenie auta za 80 na tydzień i nocleg za 250 euro za 7 nocy to nie jest źle... ;@)

Dziękuję i pozdrawiam, Krzysiek

skara
"c e r v a n t e s"
Kontaktowanie:

wt lis 22, 2016 12:36 pm

Krzysiek, ja byłam kilka lat temu w styczniu na Teneryfie i polecam, choć nie na kąpiele. W hotelu był basen, ocean pod bokiem, ale dało się maksymalnie pobrodzić, bo woda zimna. Widziałam, że są baseny z podgrzewaną wodą i to może być pomysł. Bo na słońcu, gdzieś w zacisznym kątku, jest bardzo ciepło. Ogólnie jest raczej na cienki długi rękaw niż na plażowo. Tym niemniej to fajna opcja na słońce i ciepło (nie upał!) w zimie. Jak dodasz do tego Loro Park i Siam Park, to dzieciaki będą szczęśliwe. Zwłaszcza, że na Teneryfie jest sporo do obejrzenia i nawet kręcąc się tylko wokół hotelu otoczenie i roślinność robi wrażenie.

Awatar użytkownika
krystof
l i t e r a t o

wt lis 22, 2016 12:44 pm

No tak, ale ja planowałem camping, bo taniej - w sensie, takie domki na campingu...
A jeśli nie camping, to jakiś apartament - hotel odpada ze względu na koszty :@/

No i skontaktowałem się z campingiem i potwierdzili, że en Enero la temperatura estará alrededor de 18-20 grados centígrados. El agua de la piscina estará un poco fría; se baña poca gente.

Ja na tę Teneryfę jeszcze wrócę, ale musi być spełniony warunek cieplny, albo wybiorę się bez dzieci.

Marekpoi
n o v a t o

Re: styczeń na Teneryfie?

ndz paź 22, 2017 12:46 pm

Dwa razy byłem na Teneryfie w styczniu i nie mogę potwierdzić obaw o temperaturę (pytanie pojawiło się dawno ale może komuś przyda się moje spostrzeżenie) . Temperatura na południu wyspy i co ważne na poziomie morza 25 stopni im dalej na północ i im wyżej tym niższa temp. Najniższa w dzień to około 15 na dolnej stacji Teleferico (wiał wiatr więc nie mogliśmy wjechać wyżej) , przez północne wybrzeże przejeżdżałem temp. około 15-20 ale padało . Generalnie temperatura w ciągu dnia na południu oraz słońce SUPER ,ale w nocy i rano w Arafo rześko. Temp. wody w basenie hotelowym rewelacja , ocean na pewno lepiej niż Bałtyk latem .
Więc ja POLECAM jak najbardziej

MarcinPietrzak
n o v a t o

śr gru 20, 2017 10:29 am

A czy marzec będzie ok? W lutym biorę ślub i myśleliśmy o podróży poślubnej z narzeczoną wstępnie na Teneryfę, tylko nie wiem, czy nie lepiej się wstrzymać do pełnej wiosny..

DarekDud
n o v a t o

pn sty 29, 2018 2:36 am

Byłem w marcu i było świetnie. Może nie było temperatury jak w lato, ale było przyjemnie.

marioS
n o v a t o

pn cze 11, 2018 7:28 pm

Marzec kwiecień tak, ale nie styczeń. Może być zimno i bardzo wietrznie....

Wróć do „Turystyka”