Bus Hiszpania - Polska, 15.10.17

PodGrupa Forum dot. spraw turystyki, podróżowania i zwiedzania Hiszpanii.

Moderator: *mod

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

Re: Bus Hiszpania - Polska, 15.10.17

ndz wrz 03, 2017 5:57 pm

kazdy ma swoje powody i na rynku przewozowym jest miejsce dla roznych srodkow transportu.
byle mialo to "glowe, rece i nogi".
dlaczego mam sceptyczny stosunek do tanich linii? przemieszczenie sie Alicante - Lodz np. w sezonie zimowym to dojazdy (nie wszystko startuje z ALC) , przesiadki i dojazd kilkaset km do Lodzi. z cenami tez rozowo nie jest, bagaz ograniczony a do tego zwierzaka w podroz nie zabierzesz.
jak dla mnie niech male busy jezdza, ale tak zeby ludzie byli bezpieczni i odbywalo sie to zgodnie z prawem.

loco
"c e r v a n t e s"

ndz wrz 03, 2017 6:34 pm

ikxio pisze:(nie wszystko startuje z ALC) , (...)a do tego zwierzaka w podroz nie zabierzesz.

Z AlC cały rok latają do Polski. Dlaczego zwierzaka nie weźmiesz? Wolisz go tłuc dwie doby w busie?

Oczywiście, że niech sobie jeżdżą. Ja się tylko dziwię, że jest zapotrzebowanie...

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

ndz wrz 03, 2017 7:51 pm

owszem lataja z ALC do Polski - ale jakos nie chca tam, gdzie ja potrzebuje. a tluc sie kilkaset km z polskiego lotniska do miejsca przeznaczenia?

a zwierzak? nie wiem gdzie ma lepiej - w ciasnej klatce w samolotowej ladowni czy jadac z wlascicielem samochodem?
oczywiscie nie pisze o przewozie konia czy bernardyna a zwyklym malym piesku czy kocie?

oczywiscie, ze są pseudofirmy przewozowe (wiekszosc od lat usadowiona w Madrycie) o ktorych nawet slyszec nie chce bo to towarzystwo rozbestwione, a o "przygodach w podrozy" to moznaby napisac scenariusz do najdluzszego serialu swiata i bylaby to raczej tematyka kryminalna.

loco
"c e r v a n t e s"

ndz wrz 03, 2017 8:02 pm

ikxio pisze:a tluc sie kilkaset km z polskiego lotniska do miejsca przeznaczenia?

To wolisz tłuc się busem 2800 km, aniżeli samolotem 3 godziny, a potem 200 km autokarem lub pociągiem? Nie pojmuje, ale nie muszę... ;-)

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

ndz wrz 03, 2017 9:55 pm

dokladnie to 3300 km, ale tak, zgadza sie - nie musisz rozumiec :mrgreen:

loco
"c e r v a n t e s"

ndz wrz 03, 2017 10:00 pm

Jest 2800 - nawet niecałe. Ale można jechać różnymi drogami i wtedy wyjdzie 3300, albo i 4000 km. ;-)

Wiking
n o v a t o

pn wrz 04, 2017 12:11 am

Loco, ale nikt cie nie zmusza do jazdy busem. 48 godzin to chyba jadac cala droge 70km/h... co ty w ogole porownujesz? 9osobowy bus prywatnej firmy do autobusu jakiejs korporacji? Litosci... lataj sobie samolotami, chwala ci za to. Ale nie neguj ludzi ktorzy potrzebuja skorzystac z innych srodkow transportu. Z doswiadczenia ci powiem, ze w takich np Wloszech, gdzie lotnisk tez jest duzo i polaczen do Polski bez liku, mnostwo ludzi z tzw "prowincji" woli jechac busem spod samego domu niz tarabanic sie kilkadziesiat/kilkaset km na lotnisko, leciec pare godzin samolotem a pozniej w Polsce z bagazami znow kilkadziesiat/kilkaset km jechac do domu.

U nas w firmie wszystko jest zrobione z rozwaga, jest 2 kierowcow, po przyjezdzie do Hiszpanii jest minimum 10 godzin odpoczynku/snu, trasy jest kilkanascie na wypadek korkow i innych zdarzen... busy - odpukac - bezawaryjne do tej pory, serwisowane, zadbane... nie martw sie, nie jestesmy firma z pierwszej lepszej lapanki...

Cauliflowerpl
l i t e r a t o

pn wrz 04, 2017 6:02 pm

loco pisze:
ikxio pisze:jak polaczenie lotnicze kiepskie

Jakie kiepskie? Z Madrytu, Sewilli, Malagi, Valencii, Alicante, Barcelony (i okolic) latają tanie linie do Polski.

Moja ostatnia podróż do Polski (Pamplona - wieś pod Lublinem) trwała 20 godzin i wyglądała tak:
Taxi na dworzec autobusowy - autobus do Bilbao - autobus na lotnisko w Bilbao - Samolot do Frankfurtu - samolot do Warszawy - kolejka na dworzec Warszawa Wschodnia - Pociąg do Lublina - podróż samochodem do wsi.
Wyszłam z domu o piątej rano, dojechałam na pierwszą w nocy. Przy czym od tamtego czasu minęły 4 lata, czyli że trauma ma się dobrze :D

Busem bym nie pojechała, bo jestem aspołeczna, nie chce mi się przebywać z innymi ludźmi na tak małej przestrzeni tyle godzin, a nuż się trafi taki, co chrapie. Ale coraz łaskawszym okiem patrzę na mój samochód jak myślę o kolejnej podróży do Polski.

Wcale się nie dziwię, że niektórzy wolą busem, jak mają dobre połączenie i dużo bagażu. Połączenia z północnej Hiszpanii są tragiczne albo piekielnie drogie (na szczęście od listopada na nasze lotnisko wchodzi Lufthansa z połączeniem do Frankfurtu). To Gijon to by nie był taki głupi pomysł ;)

loco
"c e r v a n t e s"

pn wrz 04, 2017 6:08 pm

No tak, ale omawiana trasa wygląda zdecydowanie inaczej - wszędzie są w pobliżu lotniska z tanimi liniami latającymi bezpośrednio do Polski.
A poza tym wymieniam argumenty z ikxio, która do lotniska to kamieniem może dorzucić ;-)

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

wt wrz 05, 2017 8:16 pm

loco, powiedzmy, ze lotnisko mam w zasiegu wzroku :wink: dyskobolka nie jestem.
ale wszystko zalezy od potrzeb - jak lece z walizeczka podreczna i szczoteczka do zebow to i ryanair dobry, ale w przypadku podrozy logistycznie bardziej skomplikowanej? to jednak wybiore droge naziemna.
cauliflowerpl - a moja podroz z kotem (samolot) trzy lata temu pamietasz? niby mialo byc prosto - airberlin z przesiadka w Berlinie, przyjaciel odbiera samochodem z Krakowa i po sprawie.
a skonczylo sie dwudniowa podroza (pol biedy, ze airberlin zapewnial nocleg i wyzywienie w razie niemozliwosci dotarcia do celu - mgla w Krakowie)

Wiking
n o v a t o

wt wrz 05, 2017 8:52 pm

Dlatego wlasnie oferujemy nasze uslugi przewozowe w Hiszpanii, zeby osoby chcace zabrac do kraju cos wiecej niz szczoteczke do zebow i obcinaczki do paznokci mogly bez obaw wziac ze soba 2 walizki bez tułania sie po lotniskach

Wiking
n o v a t o

śr wrz 13, 2017 4:54 pm

Podbijam, przy dokonaniu rezerwacji do konca wrzesnia - 10% znizki na przejazd...

Wróć do „Turystyka”