Kupno przyczepy + rejestracja i OC

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

TKH
n o v a t o

Kupno przyczepy + rejestracja i OC

sob sty 13, 2018 8:11 pm

Witam serdecznie.

Chciałbym zapytać czy wie ktoś jak wyglądają formalności przy zakupie przyczepy kempingowej w Hiszpanii. Niestety nie wyrobiłem sobie numeru NIE, zrobię to tylko w ostateczności (nie cierpię biurokracji). Będę potrzebował przyczepę transportową lub kempingową by zabrać swoje rzeczy z Hiszpanii pod koniec czerwca, na wakacje nie zamierzam tu zostawać, zdecydowanie za gorąco, nie wiem również czy tu jeszcze wrócę także tak naprawdę potrzebuję przyczepę z tymczasowym ubezpieczeniem i tablicami, chciałbym ją zakupić miesiąc przed wyjazdem, aby spokojnie się spakować. Poradzi ktoś jakie są tutaj opcje?
2 Sprawa. Mój polski samochód nadal jest na polskich blachach, posiada też polski przegląd ważny do marca. Czy bez problemu uda mi sie zrobić przegląd w tutejszej SKP bez numeru NIE oraz hiszpańskiej rejestracji?

Awatar użytkownika
yamaha
c o n t e r t u l i o

Re: Kupno przyczepy + rejestracja i OC

pn sty 15, 2018 1:56 pm

Ale jaja.Jakże szybko skończył się Twój sen o ciepłej,wymarzonej Hiszpanii.Cóż to się stało? Chciało mi sie śmiać jak szukałeś do wynajęcia nie wiadomo czego. Co to były za marzenia. Może podzielisz się z nami swoją wiedzą. Co poszło nie tak? ....bo miałeś niesamowite plany (może tylko marzenia) związane z tym krajem. Szkoda że od początku nie chciałeś sobie dać pomóc w żadnej kwestii. Byłeś niesamowicie mądry. Mogę ci powiedzieć że jesteś w niezłej d...e. Ale oczywiście dasz sobie radę , bo to przecież , TY. Samochód na polskich blachach nie zrobi tutaj przeglądu żadne ITV.To raz. Z tego co się orientuje bez NIE nic nie kupisz ani nie zarejestrujesz.To dwa. Przegląd polskiego samochodu,teraz tylko w Polsce..Od tego roku (bynajmniej u mnie) robią zdjęcia i przechodzi wszystko do Warszawy,do centrali. Więc musisz " wyprowadzić " się stąd wcześniej , albo masz przesra.....e bo musisz wrócić do Polski i zrobić przegląd itd... . W Hiszpanii , zarówno samochód jak i przyczepa maja tą samą rejestrację. Wiec nie wiem czy zarejestrujesz na polskie tablice hiszpańska przyczepę. Oczywiście można jeszcze zarejestrować i ubezpieczyć tylko na wywóz , np.na dwa tygodnie, może na tydzień.

TKH
n o v a t o

wt sty 16, 2018 9:05 pm

Musisz mieć smutne życie, "przynajmniej tak się Pan przedstawił przed nami tutaj" i choć zwykle nie odpisuję trolowni to w tym przypadku zrobię wyjątek ze względu na to że jest trochę merytoryki w twoim poście. Otóż nic nie poszło nie tak, mieszkałem najpierw kilka miesięcy w pięknym domu koło Aspe, jednak sprzedał się i zmieniłem miejsce zamieszkania na inny piękny dom, tym razem w Gran Alacant. Będę wspominał pobyt w Hiszpanii bardzo miło i nie wykluczone że będę tu wracał. W jednym masz rację, poradzę sobie bez problemu, również dzięki twoim informacjom o rejestracji za które serdecznie dziękuję. Człowieku, tam gdzie mieszkasz w zimę świeci słońce, uśmiechnij się:)

Awatar użytkownika
yamaha
c o n t e r t u l i o

śr sty 17, 2018 9:15 pm

Jednak jestem innego zdania.Ściemniasz.Od początku mam inne zdanie na twój temat.Wracaj skąd przyjechałeś i lepiej więcej nie proś o pomoc. Acha, no i nie zapomnij o przyczepie. Kup wielką.Widzę ze więcej wywieziesz jak przywiozłeś.

Wróć do „Praca i emigracja”