Zimowanie w Hiszpanii - okolice Alicante/Calpe

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

DKPL
n o v a t o

Zimowanie w Hiszpanii - okolice Alicante/Calpe

ndz lip 09, 2017 12:45 pm

Cześć,

Planujemy wraz z dziewczyną najbliższą zimę spędzić w Hiszpanii, celujemy w okolice Calpe - ale w grę wchodzi większy obszar wybrzeża na północ od Alicante. W związku z tym mam sporo pytań (na niektóre z nich znalazłem mniej lub bardziej aktualne odpowiedzi na forum, ale myślę, że nie tylko ja skorzystam z zebrania ich w jednym miejscu).

Planowany czas wyjazdu to połowa września powrót to kwestia mocno elastyczna - idealnie kwiecień/maj - w sumie 7-8 miesięcy na miejscu. 2 osoby, praca zdalna także nie musimy szukać niczego na miejscu, na wynajem mieszkania/domu zakładamy do 1000€.

1) Wynajem lokum. Na starcie mam duży problem z kontaktem z agencjami - zarówno kontakt przez maile ze stron jak i przez oferty z idealista daje bardzo mały (prawie żaden) odzew. Czy możecie polecić agencje działające w tych okolicach, które traktują poważnie to co robią? Nie pogardzę także innymi poradami związanymi z wynajmem - na co uważać, na co zwrócić szczególną uwagę? :)

2) Spodziewam się problemów z wynajęciem czegoś z internetem, a stabilny (!) dosyć szybki internet będzie mi niezbędny. Jaka jest najlepsza opcja załatwienia sobie dostępu do sieci biorąc pod uwagę to, że będziemy tam tylko 7-8 miesięcy?

3) Numer NIE/konto bankowe/inne formalności. W teorii przebywając dłużej niż 6 miesięcy musimy mieć NIE. Jak to wygląda w praktyce? Czy ktoś to sprawdza (jak mógłby to zrobić bez pieczątek w paszportach)? Czy taki numer jest potrzebny, jeżeli wiemy, że nie będziemy w Hiszpanii pracować?

4) Ubezpieczenie - jako zatrudnieni w polskiej firmie będziemy mieć standardowe polskie ubezpieczenie z ZUSu. Czy to wystarczy? Jeżeli nie, to jakie ubezpieczenie warto wykupić na miejscu?

Awatar użytkownika
yamaha
c o n t e r t u l i o

Re: Zimowanie w Hiszpanii - okolice Alicante/Calpe

sob wrz 16, 2017 1:43 pm

Odezwij się jak możesz.Mam propozycję dla Ciebie ale nie wiem czy nie za póżno.

Wróć do „Praca i emigracja”