szukam pracy

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

najmita

wt cze 17, 2008 8:36 pm

Ostatnio miałem po 6600 zł na mc podbijałem sobie zarobki wyjazdami na Ukraine dobrze płacili bo tam nikt nie chciał latać.
Dać wgląd do przelewów przychodzących ? :))

najmita

wt cze 17, 2008 8:38 pm

Loca pisze:odnośnie mieszkanie nie bierzesz pod uwagę tego, że wielu hiszpańskich pracodawców zapewnia mieszkanie i to za darmo lub za naprawdę niewielkie pieniądze.

A pracując na tirach są kursy do Polski więc wyjazd jest darmowy

Z Hiszpani TIR-y głównie latają na Wyspy.
Do Polski ?
Wątpię
Może z 2 razy na trasie w Polsce Hiszpana widziałem ;)

Synek

wt cze 17, 2008 9:19 pm

Po pierwsze, to ze auta z Hiszpanii jezdza glownie do GB to bzdura, sam rozsylam samochody po calej europie. Po drugie, zarobek wysokosci 6600pln to jeszcze nie 2tys euro, pozatym jest on zawyzny porzez kursy, n ktore nikt nie chce sie decydowac. W Hiszpanii w dobrej firmie placa ok. 2200e za prace w transporcie nacjonalnym, czyli kazdy weekend i kilka razy w tygodniu kierowca jest w domu.

Aha, i w Hiszpanii w transporcie jest 15 wyplat w roku a nie 12 jak w PL :twisted:

Loca

śr cze 18, 2008 12:09 am

U mojego chłopaka kursy na Polske są conajmniej raz na 2 miesiące.
A w Anglii był aż raz

Loca

śr cze 18, 2008 12:10 am

Synek aż 15?? hmm mój ma chyba tylko 13

najmita

śr cze 18, 2008 7:56 am

Osłabiacie mnie..

najmita

śr cze 18, 2008 8:02 am

Loca pisze:U mojego chłopaka kursy na Polske są conajmniej raz na 2 miesiące.
A w Anglii był aż raz

Ciekawe co za Hiszpan lata na Polskę jeżeli najem Polaków jest tańszy ?.

najmita

śr cze 18, 2008 8:06 am

Synek nie gadaj bo w 6 firmach pytałem to w 4 rech proponowali głównie pracę na trasach Hiszpania,Francja,UK.
Chyba że Twoja spedycja jest ta jedyna najwięksiejsza , najlepsiejsza i dlatego wiesz najlepiej :D

huevo

śr cze 18, 2008 9:31 am

najmita...
Nie tworz kolejnych watkow jeden pod drugim. Masz opcje edycji to z niej korzystaj :)

pozdro

marta1217

śr cze 18, 2008 10:43 am

Kazdy wygaduje jakies glupoty,nie zaleznie od pracy jaka wykonuje.Szczerze mowiac to w waszych wypowiedziach nie ma konkretnej pomocy a mozna wyczuc tylko zazdrosc,ze komu może sie lepiej powodzic!!!!!!!
Jestem w Hiszpanii razem z moja rodzina i nie zamierzam wracac do tego cyrku w Polsce bo to co sie dzieje w naszym kraju to jest normalnie kabaret!!!!!!!!!
Tu jest inne zycie,spokojniejsze poprostu inny swiat!!!!!!!!!!
Kto tu nie byl i nie zyl to niech nie pisze jakis glupot,ze tu sie malo zarabia itp.Jesli komus odpowiada tryb zycia w Hiszpanii to poprostu zostaje a wasze komentarze to czysta zazdrosc!!!!!!!!!!!!
Powiem krotko:umiesz liczyc?licz na siebie!!!!!!!
pozdrawiam

huevo

śr cze 18, 2008 10:57 am

"Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości." - Terry Pratchett 8)

Kto komu zazdrosci? Jakos nie zauwazam w tym watku zazdrosci...

marta1217

śr cze 18, 2008 11:24 am

huevo pisze:"Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości." - Terry Pratchett 8)

Kto komu zazdrosci? Jakos nie zauwazam w tym watku zazdrosci...

może ty masz zaburzenia wlasnej osobowosci?
Najlepiej bedzie usunac swoje konto z tego forum bo mowi sie tu o wszystkim a nie o konkrentej pomocy innym.
Jednym slowem beznadzieja! :evil:

huevo

śr cze 18, 2008 11:49 am

marta1217 pisze:może ty masz zaburzenia wlasnej osobowosci?
Wg Pratchett'a, nie :)
marta1217 pisze:Najlepiej bedzie usunac swoje konto z tego forum bo mowi sie tu o wszystkim a nie o konkrentej pomocy innym.
Jednym slowem beznadzieja! :evil:
adios :)

Loca

śr cze 18, 2008 11:52 am

Zazdrość??
Hmm zastanawiam się komu niby miałabym zazdrościć.
Mam pieniądze, piękny dom (może mały ale jest). Robię to co lubię, mam kochającą rodzinę, wspaniałego chłopaka....

Hmm kurcze za nic nie mogę sobię uświadomić komu mam zazdrościć...

Chciaż może coś tam bym wymiśliła ale nie chce mi się wysilać :lol:

Loca

śr cze 18, 2008 11:55 am

Marta wybacz ale czy Ty oczekiwałaś, że skoro nie ma pracy ktoś specjalnie dla Ciebie utworzy nowe stanowisko żebyś mogła pracować??

Już pisałam w którymś moim poprzednim poście, jak ktoś coś wie o pracy to pisze. Np Synek kogoś poszukuje i napisał to na forum, jak ktoś zainteresowany to może się zgłaszać.

A Ty Marta oczekujesz nie pomocy a położenia pracy na tacy, najlepiej kilku ofert, żebyś mogła sobie wybrać.

Na tym forum jest podane mnóstwo linków do stron, gdzie ogłoszenia pracy są. Wystarczy tam zajrzeć a nie narzekać, że nikt nie chce pomóc

Loca

śr cze 18, 2008 11:59 am

najmita pisze:
Loca pisze:U mojego chłopaka kursy na Polske są conajmniej raz na 2 miesiące.
A w Anglii był aż raz

Ciekawe co za Hiszpan lata na Polskę jeżeli najem Polaków jest tańszy ?.

Otóz wbrew pozorom..wielu.
Może i najem polaków jest tańszy ale w wielu firmach hiszpańskich pracuje po kilku polaków a pracodawca chce ich co jakiś czas do domu wysyłać.
Mój chłopak pracuje już w drugiej firmie i tak samo jak w piewszej tu również co 3-4 miesiące każdy polak może jechać do domu

Synek

śr cze 18, 2008 12:05 pm

Loca, wedlug convenio przusluguje 15wyplat w roku w transporcie drogowym. Oczywiscie wszystko zalezy od rodzaju kontraktu, ale firmy zatrudniajace polakow wykorzystuja ich niewiedze i daja im zwykle 12 wyplat is tawke na miedzynarodowym jak za transport lokalny.
Najmita, jesli chodzi o rodzaj rtansportu ktorym sie aktualnie zajmuje to moja spedycja nalezy do najwiekszych. Pozatym znam tez wiele innych spedycji czy firm transportowych i dosyc dobzre orientuje sie w temacie... Ale jesli wielce szanowny pan kierowca wie lepiej no to pozdrawiam...

najmita

śr cze 18, 2008 3:22 pm

Ło matko..
No co Wy tacy nabuzowani ?. :)
Nie mówię że wiem lepiej tylko opisuję własne doświadczenia i nie staram się w ten sposób wywrzeć presji co do moich racji tylko oczekuję konkretnych odpowiedzi bądź polemiki.
Loca no albo co miesiąc są w Polsce albo raz na 3-4 mc.Zdecyduj sia ;)
Marta spakojna ,spakojna.Po co się denerwujesz ?.Na to żeby ktoś Ci zazdrościł trzeba sobie bardzo ciężko zapracować.
Zresztą najważniejsze to pomóc ale jesteśmy akurat takim narodem który nie docenia pomocy a wręcz potrafi się odwdzięczyć za okazaną pomoc wprost nieproporcjonalnie albo proporcjonalnie negatywnie :).

najmita

śr cze 18, 2008 3:23 pm

huevo pisze:najmita...
Nie tworz kolejnych watkow jeden pod drugim. Masz opcje edycji to z niej korzystaj :)

pozdro

Najmocniej przepraszam ale jestem tu od niedawna i nie mam opcykanych opcji forum ;)
Pozdrawiam

najmita

śr cze 18, 2008 3:26 pm

Obcykany miało być :)

Wróć do „Praca i emigracja”