szukam pracy

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

marta1217

szukam pracy

śr cze 11, 2008 4:08 pm

Szukam pracy w Cartagenie lub jej okolicach dla kobiety-magazyny,zbiory itp.
Bede wdzieczna za odpowiedzi

najmita

Re: szukam pracy

ndz cze 15, 2008 10:40 am

marta1217 pisze:Szukam pracy w Cartagenie lub jej okolicach dla kobiety-magazyny,zbiory itp.
Bede wdzieczna za odpowiedzi

Nie doczekasz się.
Musisz niestety zainwestować czas ,pieniądze i sama poszukać.
Powodzenia.

marta1217

ndz cze 15, 2008 5:06 pm

dzieki za szczerosc

Loca

ndz cze 15, 2008 8:03 pm

A czego się tu spodziewać??
Wiele osób walczy o pracę, żeby ją dostać czy utrzymać a tu nie jest urząd pracy.
Jeśli ktoś wie coś o pracy albo sam poszukuje pracowników to zazwyczaj o tym tu pisze.
Ale Ci co szukają niech się nie spodziewają, że jak napiszą, że pracy poszukują to od razu posypią się setki propozycji.

Tym bardziej nie mogą na to liczyć osoby, które nie znają hiszpańskiego

Synek

ndz cze 15, 2008 8:17 pm

Loca pisze:Tym bardziej nie mogą na to liczyć osoby, które nie znają hiszpańskiego

Doklandie. A znalezc osobe z j. hiszpnskim wcale nie jest tak latwo, poprostu takie osoby raczej nie maja problemu z zatrudnieniem. Marta, lap sie za jakis kurs multimedialny i idz do ludzi to napewno wkoncu prace znajdziesz.

najmita

ndz cze 15, 2008 9:44 pm

Loca pisze:A czego się tu spodziewać??
Wiele osób walczy o pracę, żeby ją dostać czy utrzymać a tu nie jest urząd pracy.
Jeśli ktoś wie coś o pracy albo sam poszukuje pracowników to zazwyczaj o tym tu pisze.
Ale Ci co szukają niech się nie spodziewają, że jak napiszą, że pracy poszukują to od razu posypią się setki propozycji.

Tym bardziej nie mogą na to liczyć osoby, które nie znają hiszpańskiego

Tu już nie chodzi o to że nikt nie ma ale jako osoby bardziej zorientowane na rynku pracy w Hiszpani zapewne znacie linki do agencji pracy czy czegoś tam sami jakoś zapewne szukaliście.
Dlatego tak odpisałem bo jak to mówi powiedzenie "jeżeli Polak za granicą Ci nie zaszkodził to już pomógł" i spodziewać się dziewczyna nie ma co jakiejś euforii z Waszej strony bo nie daj Boże będzie mieć lepiej.
Sam zastanawiałem się nad pracą dla Hiszpana na TIR ach ale po sprawdzeniu ofert lepiej wychodzę u Polaka czy Holendra więc po co mi tam do tej biedy jechać ?.
Natomiast 60 czy 70 euro jak niektórzy proponują przy jakiś badziewiarskich robotach to jest śmieszne tyle to i w ojczyżnie zarobię na budowlance.
Dlaczego jestem na forum ???
Ponieważ mnie coś ciekawi.
A mianowicie dlaczego tam jesteście ??? Po co ???.
Marne zarobki.Kiepski socjal.
Za przemawia tylko chyba uprzejmość Hiszpanów.

Jedyne co pozostaje to życzyć Wam to SZCZĘŚCIA bo to chyba nie jest kraj gdzie człowiek może się rozwinąć.

huevo

ndz cze 15, 2008 9:57 pm

najmita pisze:Marne zarobki.Kiepski socjal.

Pieniadze to nie wszystko :) Czesc z nas jest tu bo lubi...

najmita

ndz cze 15, 2008 9:57 pm

Marto jak znasz angielski albo niemiecki to proponuję Holandię i alternatywnie Austrię.
Byłem sprawdziłem POLECAM.Tyle że ja z budowlaneczką ;).

najmita

ndz cze 15, 2008 10:01 pm

huevo pisze:
najmita pisze:Marne zarobki.Kiepski socjal.

Pieniadze to nie wszystko :) Czesc z nas jest tu bo lubi...

Właśnie o to mi chodzi.
Zapewne spora część emigrantów zostaje w danym kraju bo im się podoba czy są przyzwyczajeni mimo słabych zarobków.

Ale co takiego Wam się tam podoba ?.
Płatne autostrady?.
Inna architektura?.
Palmy?.
Kręte drogi koło Barcelony :) ?

najmita

ndz cze 15, 2008 10:03 pm

Żeby ktoś pochopnie nie odebrał moich postów jako obraźliwych.
Po prostu ciekawi mnie co Was tam tak trzyma ?. 8O

najmita

ndz cze 15, 2008 10:06 pm

Wiem, jest ciepło :)
Pamiętam jakoś chyba w lutym tego roku 18C ja krótki rękawek rozpinam naczepę pod Barceloną patrze a tu idzie grupa Espanioli poubieranych jakby z 5C było :))

zly polaco

ndz cze 15, 2008 10:07 pm

najmita pisze:

Jedyne co pozostaje to życzyć Wam to SZCZĘŚCIA bo to chyba nie jest kraj gdzie człowiek może się rozwinąć.

a co łączy Cię z Łodzią? język kaszubski? i dlaczego nie piszesz z Japonii?

najmita

ndz cze 15, 2008 10:14 pm

?????

najmita

ndz cze 15, 2008 10:15 pm

zly polaco pisze:
najmita pisze:

a co łączy Cię z Łodzią? język kaszubski? i dlaczego nie piszesz z Japonii?

Dobrze że Twoja "miejscowość" jest klarowna.

Loca

pn cze 16, 2008 1:13 pm

Mój chłopak na zarobki wcale nie narzeka, zarabia dobrze, więcej niż w tej samej pracy zarobiłby w Polsce. To jeden z powodów za Hiszpanią.
Poza tym w polsce ostatnio dzieją się takie cyrki, że np ja nie mam ochoty w niej mieszkać. To mój kraj ale...
Kiedyś z pewnością do niej wrócę ale jeszcze nie teraz. Może jak rząd nauczy się bardziej troszczyć o obywateli a nie o siebie

Poza tym w Hiszpanii odpowiada mi klimat :)

Synek

pn cze 16, 2008 8:04 pm

za Hiszpania pzremawiaja przedewszystkim plaze, wino, kobiety i spiew ;) Jest tu fajnie, milo, cieplo i przyjemnie a zarobki jednak jezscz puki co są nieco wyzsze niz w PL, rowniez w transporcie. Polskie samochody jeszcze dluga beda tansze niz hiszpanskie a bierze sie to miedzy innymi z roznicy w zarobkach itp.

najmita

pn cze 16, 2008 10:17 pm

Synek pisze:za Hiszpania pzremawiaja przedewszystkim plaze, wino, kobiety i spiew ;) Jest tu fajnie, milo, cieplo i przyjemnie a zarobki jednak jezscz puki co są nieco wyzsze niz w PL, rowniez w transporcie. Polskie samochody jeszcze dluga beda tansze niz hiszpanskie a bierze sie to miedzy innymi z roznicy w zarobkach itp.

Tak są tańsze ale u Polaka dostaje 2000 euro u Hiszpana mogę dostać 2800 euro.Niby 800 ero różnicy ale wymaga pracodawca bym mieszkał w Hiszpani .Koszt mieszkania w Hiszpani to pewnie 500e na miesiąc.Zarobek niby 300 euro ale człowiek by chciał do Polski wpaść na dzień to w sumie jeden wyjazd i po 300 euro.
Więc nie karkuluje się.
Zresztą od marca odpuściłem sobie TIR-y i nie chciałbym do tego wracać.

W 2005 roku pracowałem w Edynburgu jako stolarz i przy rozbiórkach.Po pewnym czasie wraz z kumplem braliśmy kontrakty od miasta na renowacje kamienic.Rozstaliśmy się ponieważ stwierdził że teraz lepiej zarabia się w Hiszpani i tam pojechał to był rok 2005 z tego co pamiętam Polacy nie mogli tam pracować ale poznał jakąś Hiszpanke i pojechał wraz z nią.
Zawsze mnie to zastanawiało dlatego kolejne moje pytanie do ekspertów w temacie czy w 2005-2006 zarobki w Hiszpani dla stolarza przewyższały 10 funtów za godzinę jakie mieliśmy w Edynburgu ???. (funt stał wtedy około 6zł ).

huevo

wt cze 17, 2008 9:26 am

najmita pisze:poznał jakąś Hiszpanke i pojechał wraz z nią.
Masz i rozwiazanie zagadki dlaczego pojechal 8)

Loca

wt cze 17, 2008 10:49 am

odnośnie mieszkanie nie bierzesz pod uwagę tego, że wielu hiszpańskich pracodawców zapewnia mieszkanie i to za darmo lub za naprawdę niewielkie pieniądze.

A pracując na tirach są kursy do Polski więc wyjazd jest darmowy

Synek

wt cze 17, 2008 1:33 pm

Wszyscy sie troche zapedziliscie. To, ze ktos wyjezdza z PL nie znaczy, ze robi to dla pieniedzy. sam chetnie wyjechalbym do jakiegos egzotycznego kraju, tylko po tom,zeby sobie tam zamieszkac. Pozatym w Hiszpanii zyje sie latwiej, lzej, fajniej niz w PL. Zdecydowanie bardziej beztrosko. Pozatym kierowca podobnie jak hydraulik, murarz czy spawacz to zawody w ktorych ostatnio w PL latwo znalezc prace bo bardzo duzo takich fachofffffcow wyjechalo z PL do innych krajow. A czy kierowca zarobi 2000e w Polsce to watpie, nie slyszalem o takich stawkach ale coz, wiem z doswiadczenia, ze kierowcy pomeidzy soba wygaduja rozne niestworzone historie.

Wróć do „Praca i emigracja”