Zameldowanie

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

0lala
n o v a t o

Zameldowanie

pn maja 13, 2019 10:30 pm

Cześć,

Mam nadzieję, że będziecie mogli mi pomóc w związku z zameldowaniem.

Do zeszłego roku mieszkałam w Hiszpanii i 2 lata temu zostałam zameldowana w mieszkaniu ówczesnego partnera. Wróciłam do Polski i nic w związku z tym nie zrobiłam.

Czy nadal jestem tam zameldowana? Czy to wygasa samoistnie po jakimś czasie czy też on bądź ja musimy dokonać jakiś formalności?

Próbowałam sprawdzić w urzędzie statystycznym jednak nie posiadam certyfikatu elektronicznego.

Z góry dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

Re: Zameldowanie

wt maja 14, 2019 10:47 pm

z tego co wiem z urzedu nie wymelduja.
robi to wlasciciel mieszkania - przy tym musi podac gdzie zlokalizowac osobe wymeldowywana (teoretycznie powinni dojsc sami, ale przeplyw danych jesli chodzi o tego typu sprawy jest zerowy)

bizziss
t í m i d o

Re: Zameldowanie

wt cze 11, 2019 10:42 pm

Skontaktuj sie z owym partnerem i spytaj go czy cie wymeldowal.Dodatkowo co roku przychodzilo na dany adres potwierdzenie danych zameldowanych osob i wtedy sie odsylalo ta kartke jak cos sie zmienilo.Jezeli dane byly prawidlowe nie trzeba nic robic.Ewentualnie jak mieszkanie bylo wynajmowane i już ktos inny go wynajmuje,to te osoby jesli sie zameldowaly automatycznie wymeldowaly reszte.

Wróć do „Praca i emigracja”