szef zwolnił mnie z pracy

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

pantrykos34
n o v a t o

szef zwolnił mnie z pracy

wt kwie 17, 2018 3:17 pm

witam
od 10 sezonów pracuje na majorce w cala dor jako szef zmiany w kuchni w hotelu, w tym roku czekałem na maila od dyrektora<własciciela> kiedy zaczynam jak co roku ,ale jakos cisza była wiec sam napisałem do niego ze moge przyjechac jak co roku i czekam na potwierdzenie daty bo chce kupic bilet do palmy, a on mi odpisał

Hola Patrick ,
This summer we are opening the Eco only for two months and we will close the main restaurant while Eco remains open .
During this periode the half board will be served in the Eco Beach , that means that Brinky , Guillermo , Paco and the dish washer will be in the Eco for the night service .
We are sorry but we dint need you this season, do you want me to find a job for you in another Hotel of the company ?

Regards
Rafael Nicolau
Hotel Cala Dor

czy nie nalezy mi sie jakas odprawa jak nie potrzebuja mnie już w pracy??? jak to wyglada prawnie może ktos ma doswiadczenie w tym temacie ??
po 1 nasz hotel nie jest w jakiejs comany ,mam kontrakt bezposredni z hotelem od 10 sezonow już dawno jestem Fijo.

Awatar użytkownika
ikxio
"c e r v a n t e s"

Re: szef zwolnił mnie z pracy

wt kwie 17, 2018 8:56 pm

przeciez nie zwalnia - uczciwie proponuje zatrudnienie w innym hotelu.

pantrykos34
n o v a t o

pt kwie 20, 2018 12:29 pm

tak oferuje prace w innym hotelu ale wtedy on ma czyste rece i przepadnie mi ciagłosc pracy w tym hotelu a pracuje w nim 10 lat ,nasz hotel nie jest w grupie hoteli jest niezalezny.... zwalnia mnie...

Zawisza522
n o v a t o

sob cze 16, 2018 1:35 pm

Witam . Chciałbym opisać moją sytuację i prosić o pomoc lub poradę gdzie o taką pomoc się zgłosić. Mianowicie kilka tygodni temu natknęłam się na ogłoszenie w sprawie pracy w restauracji na wyspach Kanaryjskich. Odpowiedziałem na nie , dostałem odpowiedz iż jak najbardziej jest to oferta aktualna , po wysłaniu Cv listów motywacyjnych itd. Była rozmowa wideo z właścicielami , gdzie powiedziałem o moim doświadczeniu w pracy na kuchni(wszystko uczciwie , zgodnie z cv, mam na to dowody) zostałem zaakceptowany. Słowna umowa między mną a właścicielami co do pracy wyglądała następująco. 1200 euro co miesiąc , kontrakt( umowa o pracę) 200 napiwków co miesiąc z czego muszę opłacić 400 euro mieszkanie czyli 1000 mam dla siebie. Wysłano mi przed kontrakt i adres do numeru NIE . Praca po 8 godzin dziennie zaczynam 10.06.2018. Uzgodniłem z właścicielami iż przyjazd będzie 06.06.2018 będę miał 4 dni na zaaklimatyzowanie się. Do tego czasu było oki . Pracę zaczełem nie 10 a 9 i to 13 godzin . W tym czasie pracowałem uczciwie i sumiennie, ale nie otrzymałem żadnej umowy o pracę. Po kilku kolejnych dniach , otrzymałem informację, od kucharza iż nie nadaję siè na samodzielnego kucharza (opinia wyssana z palca) i szefostwo będzie się ze mną kontaktować, po kilku dniach gdzie dalej pracuje bez umowy. Otrzymałem informację od kucharza iż nikt mnie nie akceptuję z obsługi jako samodzielnego kucharza( nikt tu nie ma nawet wykształcenia gastronomicznego,kucharze samouki)ale zapadła decyzja iż mogę zostać jako pomocnik kucharza. , co wiąże się z mniejszymi zarobkami i mniej godzin pracy. A o szczegółach mam się dowiedzieć od szefostwa. Napisałem do nich iż dalej jestem zainteresowany ofertą ale chciałbym wiedzieć jak to będzie wyglądało finansowo. Otrzymałem wiadomość iż jestem oszustem i naraziłem ich na straty , do 22.06.2018 jestem do dyspozycji kucharza codziennie od 17do 22( tych godzin jest mniej) potem doszło do drugiej wymiany zdań i znowu otrzymałem wiadomość iż jestem oszustem w tym momencie twardo poprosiłem o podanie mi szczegółów gdzie oszukałem tych państwa i wykaz ewentualnych szkód. Otrzymałem tylko wiadomość iż wszystkiego się dowiem jak będę na miejscu. ( do tej pory pracuję bez umowy) zostałem bez środków do życia, już nie mówiąc o długch i traktowaniu przez personel w pracy( wszystko robią by wykazać iż jestem domniemanym oszustem) . Czy ktoś się orjentuję co mogę z tym zrobić? Gdzie szukać pomocy, ewentualnie porady prawnej jak teraz z nimi rozmawiać itd. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi,

Awatar użytkownika
yamaha
c o n t e r t u l i o

czw cze 28, 2018 2:04 pm

Moja rada. Obij im w nocy mordy i daj sobie spokój z debilami, naciągaczami. Odejdz jak najszybciej i nie pracuj za darmo. Na pewno znasz języ to znajdziesz cos innego.
Powodzenia.

Wróć do „Praca i emigracja”